Skocz do zawartości
madeleine

laptop grafika 2D, 3D

Rekomendowane odpowiedzi

poszukuję laptopa który będzie odpowiedni dla grafiki 2D (illustrator, photoshop, indesign) i 3D( rhinoceros, solidworks), matryca w okolicach 15 cali.

na jakie karty graficzne i procesory zwracać uwagę?

 

laptop dlatego bo na uczelni inaczej jest ciężko a w przypadku Erasmusa jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuję laptopa który będzie odpowiedni dla grafiki 2D (illustrator, photoshop, indesign) i 3D( rhinoceros, solidworks), matryca w okolicach 15 cali.

na jakie karty graficzne i procesory zwracać uwagę?

 

laptop dlatego bo na uczelni inaczej jest ciężko a w przypadku Erasmusa jeszcze gorzej.

 

jeżeli naprawdę dużo działasz w tych programach, zwróć uwagę, żeby komputer miał i7 - to naprawdę daje kopa, bo laptopowe i5 mają tylko dwa rdzenie. ja używam HP d6150ew z Core i5 i 6770 - jest jednak wersja z Core i7 i da się to kupić do 3000 zł. nie wiem jak wersja z Core i7 ale mój ma 3 lata gwarancji, co jest rzeczą nie do pogardzenia. standardowy dysk jest bardzo szybki, laptop można rozbudować do 8GB ram (pamięć jest tania). najsłabszym elementem jest matryca, bo mocno błyszczy, ale za 3000 zł nie kupisz profesjonalnego lapa do obróbki grafiki z matową matrycą, zresztą do pełnego komfortu najlepiej mieć jeszcze monitor na IPS 22-24", klawiaturę i mysz ( ale jeśli lecisz na wymianę samolotem to ta opcja odpada ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...