Skocz do zawartości
surix

Milioner - PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam nadzieję że w dobrym dziale :). W ramach nauki pisania aplikacji na Androida napisałem tą oto grę. Jest to nawiązanie do teleturnieju milionerzy. Aplikacja obłsuguje wszystkie rozdzielczości oprócz 720 x 1280. Za niedługo pojawi się aktualizacja która to poprawi + doda więcej pytań do bazy. Pobierajcie, komentujcie, zgłaszajcie błędy :D

 

LINK:Milioner

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to spodziewałem się kolejnej nijakiej 'podróby' milionerów, a gra jest po prostu świetna, bardzo fajne wykonanie. Naprawdę polecam.

 

Takie uwagi:

- Poziom trudności jest zbyt niski. Nie żebym wszystko wiedział, ale w innych grach tego typu (mówa jeszcze o jakichś starych wersjach komputerowych) dość szybko wymiękałem. Ma to swoje plusy, gra po bawi, ale jednak nad poziomem możesz popracować.

- Jest pytanie (w skrócie) 'Co to jest potencjometr' i sugerowana odpowiedź to regulowany rezystor (inaczej nastawczy). O ile mi wiadomo to jednak oba istnieją równocześnie, więc to chyba nie do końca tak. Chyba gdzieś na elektrodzie ostatnio o tym czytałem.

- Zastanów się nad dodaniem ograniczenia czasowego na odpowiedź.

- Na LG GT540 (dość mały ekran do tego oporowy) zdarzyło mi się trafić nie w tą odpowiedź którą chciałem (co prawda jednorazowo, no ale boli), miejsca na ekranie jest dość, może by tak zwiększyć trochę wysokość klikalnych elementów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to spodziewałem się kolejnej nijakiej 'podróby' milionerów, a gra jest po prostu świetna, bardzo fajne wykonanie. Naprawdę polecam.

 

Takie uwagi:

- Poziom trudności jest zbyt niski. Nie żebym wszystko wiedział, ale w innych grach tego typu (mówa jeszcze o jakichś starych wersjach komputerowych) dość szybko wymiękałem. Ma to swoje plusy, gra po bawi, ale jednak nad poziomem możesz popracować.

- Jest pytanie (w skrócie) 'Co to jest potencjometr' i sugerowana odpowiedź to regulowany rezystor (inaczej nastawczy). O ile mi wiadomo to jednak oba istnieją równocześnie, więc to chyba nie do końca tak. Chyba gdzieś na elektrodzie ostatnio o tym czytałem.

- Zastanów się nad dodaniem ograniczenia czasowego na odpowiedź.

- Na LG GT540 (dość mały ekran do tego oporowy) zdarzyło mi się trafić nie w tą odpowiedź którą chciałem (co prawda jednorazowo, no ale boli), miejsca na ekranie jest dość, może by tak zwiększyć trochę wysokość klikalnych elementów?

 

Ok, dzięki za uwagi :) Zastanawiam się nad wariantem czasowym (pytanie ile sek). Za niedługo będzie update dodający pytania to pomyślę nad Twoją sugestią co do elementów klikalnych. Sam mam Desire Z i tam jest wygodnie, a emulator Androida na którym testuję mniejsze rozdzielczości jest bardzo kiepski i ciężko tam coś zrobić. Co do poziomu to wydawało mi się że od 32000 jest trudno :D przynajmniej dla mnie :) ale wspomniany czas odpowiedzi pewnie podniósł by poprzeczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się też możliwość wznowienia rozgrywki, teraz jak wyjdziemy do menu, trzeba zaczynać od nowa. O ile robimy to z poziomu gry, jest pytanie czy na pewno chcemy zakończyć, natomiast wciśnięcie w telefonie przycisku cofania powoduje natychmiastowe wyjście do menu. Wczoraj grałem trochę w nocy (okazyjne problemy ze spaniem) i w sumie najbardziej brakowało mi trybu pionowego, co by wygodnie było obsłużyć jedną ręką. Co do pytań, faktycznie później już tak łatwo nie jest, jednak niektóre początkowe pytania (np. jaka waluta obowiązuje w Polsce) są przegięciem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...