Skocz do zawartości
Fajrant

Wybór płyty pod 478

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że w starym komputerze padła mi płyta główna (komputer się nie włącza, zasilacz jest sprawny, aktualnie go używam) zmieniłem komputer na

Intel® Celeron® CPU 2.66GHz

 

ASRock P4VT8+

Kingston 512MB

Nanya Technology 512MB

i jakiś no-name 256MB

 

Gigabyte Radeon 9550 128MB

 

Jednak są dwa problemy:

Pierwszy jest taki że czasami na monitorze po prostu gaśnie obraz i pomaga tylko restart (na początku myślałem że to wina grafiki jednak po zmianie problem nie ustąpił)

 

Drugi taki że w instalatorze Windows nie wykrywa dysku SATA i z tego co wyczytałem potrzeba sterowniki SATA które trzeba wgrać z dyskietki (tylko skąd ja ją wezmę?)

 

I tu pojawia się pytanie jaką płytę główną wybrać?

Moje wymagania to:

- 3 sloty na pamięć RAM

- 2 (lub więcej) złącza SATA

- Używana (jak najmniejsza cena tak do 100zł)

- Może być z lepszym procesorem lub innymi gratisami

 

To co sam wybrałem:

http://allegro.pl/asrock-p4v88-sata-dualddr-gratisy-gw-i2359622975.html

http://allegro.pl/msi-865pe-neo2-v-2-66ghz-xilence-krk-sklep-i2357106019.html

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Fajrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym tylko co mi to da jeśli nadal obraz gaśnie w losowych momentach

nic się nie przegrzewa bo potrafi zgasnąć zaraz po włączeniu komputera lub po włączeniu gry

mam otwartą obudowę

wentylator dodatkowy na grafice

zasilacz ma stabilne napięcia

dodam jeszcze że kiedyś problem nie występował pod Radeonem 9200 128MB i jakimś kijowym zasilaczu na którym komputer się wyłączał pod obciążeniem

zmieniałem napięcia AGP z wysokiego na normalne i na odwrót

przywracałem BIOS do ustawień fabrycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym tylko co mi to da

 

To następnym razem nie sprowadzaj do tematu niepotrzebnych informacji i pytań:

Drugi taki że w instalatorze Windows nie wykrywa dysku SATA i z tego co wyczytałem potrzeba sterowniki SATA które trzeba wgrać z dyskietki (tylko skąd ja ją wezmę?)

 

Dla płyty ASROCK P4V88 też będziesz potrzebował dyskietki. Jak z MSI to nie wiem.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wprowadzenie w błąd

 

Ogólnie co to za wymysł z tymi dyskietkami? W tej płycie która się chyba spaliła nic takiego nie było

Najgorsze jest to ze dyskietki tylko chyba na Allegro można teraz dostać

Co polecasz jeszcze oprócz tego co podałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty ci nie polecę.

Dyskietki nie potrzebujesz. Możesz te sterowniki zintegrować z płytą instalacyjną Windowsa XP za pomocą programu nLite. Wtedy będą na płycie i nie trzeba będzie ich podawać na dyskietce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak wpisałem w tamtym temacie. Potrzebujesz dobrego zasilacza z mocną linią 5V.

 

Jaki masz zasilacz?

Możesz spróbować obniżyć napięcie cpu jeśli bios to umożliwia. Jeśli komp będzie stabilny, obniży to zapotrzebowanie na prąd na tej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megabajt MGB-350s ATX (Tak, tak, wiem czarna lista)

 

@EDIT

z tego co czytam ta płyta to niska półka i nie ma tu zmiany napięć

 

@EDIT2

kolejny z wyłączającym się monitorem http://forum.purepc....cy-t117074.html

 

@EDIT3

Teraz główny temat to zasilacz z mocną linią 5V :D

Edytowane przez Fajrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta najpewniej będzie sprawna. Konfiguracja ma duże wymagania wobec linii 5V w zasilaczu. Problem może mieć nawet nowy firmowy zasilacz, obecnie z linii 5V niewiele jest zasilane w nowych komputerach. W twoim wszystko wisi na linii 5V.

Do tego Megabajt, leciwy Megabajt.

 

Proponuję NOWY ZASILACZ DELTA 300W SATA =GW36= KURIER GRATIS (2345727524) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

DELTA 300W DPS-300MB B -100%Sprawny -Rachunek (2349196581) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ORYGINALNA DELTA 350W ATX - PFC - DPS 350 PB-2C (2354806041) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Zasilacze dedykowane do konfiguracji zasilanych głównie z linii 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za pomoc zamówię tą Deltę 350W :)

A co do Megabajta to on jest już ze mną jakieś 6/7 lat :D

Ps. Dziwiłem się czemu [choć go czyściłem dopiero] on taki ciepły a tu linia +5V leci na maxa :D

Edytowane przez Fajrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest możliwe żeby brakowało mocy przy 210W na +5V i +3,3V?

 

@EDIT

Niestety problem nie rozwiązany :( Mogłem kupić nową płytę główną :(

Edytowane przez Fajrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czym, zmierz napięcia jakie podaje zasilacz pod obciążaniem. Niestety te zasilacze mają po kilka lat. Ich kondycja może być różna. Nie da się niestety kupić nowego zasilacz pod taki konfig.

 

Edit, spróbuj popracować raz na jednej, raz na drugiej kości pamięci (praca na 256MB ramu może być obecnie ciekawym doświadczeniem ;) )

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kości RAM są raczej sprawne (przynajmniej te firmowe)

Teraz pracuję na

AMD Sempron™ 2600+ 1,83GHZ

ASRock K7VT4A+

Kingston 512MB+Nanya Technology 512MB=1GB RAM

Gigabyte Radeon 9550 128MB

Delta 350W

 

I komputer działa bez problemu a też bierze zasilanie z +5V więc nie wiem czy opłaca mi się przekładać znowu większość części do tamtego biorąc pod uwagę że wsadziłem tam inne części żeby nie zawadzały :D

A napięcia postaram się zmierzyć w niedługim czasie :)

 

Hmm znalazłem takie coś "Udręką tej płyty były i będą kondensatory elektrolityczne. Płyta ma beznadziejną przetwornice, która puszcza mnóstwo śmieci w obieg. Ile razy już wymieniałem kondensatory u siebie to nawet nie zlicze."

Więc to może jednak płyta? Chociaż nie zauważyłem u siebie spuchniętych kondensatorów

A tak przy okazji co sądzicie o "Adapterach SATA to ATA" bo zamówiłem sobie taki ze względu na brak SATA na płycie

http://allegro.pl/adapter-sata-to-ide-i-ide-to-sata-w-jednym-i2318309561.html

Edytowane przez Fajrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk podłączysz, ale prędkości SATA nie uzyskasz.

Podłączam się do tematu. Jaką płytę polecacie pod S478 ale z zintegrowaną grafą/audio/lan (ew. bez lan) reszta obojętnie. ma pociągnąć celeron northwood 2.4 oraz obsługiwać ddr1 333mHz, port sata nie wymagany,aczkolwiek mógłby być.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie mobo asrocka p4i945gc mobo na ddr2 i 478 do tego pciexpress sata itp :)

Dołączona grafika

Były jeszcze podobne konstrukcję ale nie obsługiwały one ddr2 i ogólnie były takie sobie ale ten asrock mógłby być fajny jak komuś to potrzebne i gdzieś go wygrzebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...