Skocz do zawartości
J.Piotr

hd 5850 zmiana chłodzenia, PC nie wstaje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zmieniłem chłodzenie na HD 5850 na gelid icy vision rev 2, wiązało się to także z odpinaniem kabli itp, także z dysku twardego.

Po odpaleniu komputer normalnie się włącza, jest obraz, post screen, mogę wejść do biosu, ale po ok 10-12s monitor wyświetla komunikat brak sygnału, dioda od HDD pali się intensywnie (zamiast mrugać/gasnąć).

Jak zostawię go normalnie, to wyświetla "Trwa uruchamianie systemu windows" i po 2-3s od tego komunikatu ekran gaśnie, a komputer dalej chodzi.

W biosie mogę zerknąć na max 1 rzecz i też gaśnie.

Co jest?

Sprawdziłem i pasta nie zwiera GPU, więc nie wiem... co radzicie?

Prosta wymiana a komp się zchrzanił...

W razie czego odpowiem na wszystkie pytania.

Pomocy!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycja leżąca -> sprawdzona, nic, to samo. Odłączenie wentylatora (tylko dla testu) to samo. Odłączenie HDD -> to samo.

Rdzeń w porządku, na szczęście.

Pcb się dość wygina, ale nie jakoś mocno przesadnie.

Pasta nie zwiera gpu -> koło rdzenia są takie przylutowane małe wystające rzeczy. Nie ma na nich pasty, czyli nie ma tam zwarcia (na jakieś 80%, wstępnie było, ale czyściłem benzyną ekstrakcyjną.

ramy, vrm, gpu było czyszczone benzyną ekstrakcyjną aptekarską (bardzo czystą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Patrz na dział w którym piszesz - :arrow: Ati Radeon HD5850/5870 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

2. Zdemontuj chłodzenie, cyknij zdjęcie dobrej jakości, wrzuć na forum oraz porównaj wszystkie elementy PCB z wynikami google'a. Zamontuj ostrożnie standardowe na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...