Skocz do zawartości
Gość Bartosz.Sz

Sprzedaż HDD. Wypełnienie go danymi.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz.Sz

Zamiast bawić się w softwareowe rozwiązania postanowiłem wypełnić HDD danymi. Troche to trwało ale jest juz po wszystkim (zapełniłem dyski sterownikami nvidia) Czy teraz nadal istnieje możliwość podejrzenia starych danych. Wiecie. Fotki, filmy - rodzinne/prywatne itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka - dysk z danymi poprzedniego właściciela można sprzedać 2x drożej niż nowy. Szczególnie afrykańczycy wykupują takie na eBay.

 

Mógłbyś rozwinąć trochę ten temat bo zaintrygowało mnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz.Sz

Jeśli komuś będzie się chciało - tak, jest. Najprostsza skuteczna opcja to DBAN

 

Jako ciekawostka - dysk z danymi poprzedniego właściciela można sprzedać 2x drożej niż nowy. Szczególnie afrykańczycy wykupują takie na eBay.

 

Tzn. Zwykłemu zjadaczowi chleba raczej nie będzie się chciało odzyskiwać skasowane i nadpisane dane? Czyli mogę być pewny na 99% ?

 

 

Edytuję:

Po tym jak pozapychałem dysk danymi to usunąlem wszystkie partycje a teraz go formatuję. Myśle, że to wystarczy.

EOT

Edytowane przez Bartosz.Sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć trochę ten temat bo zaintrygowało mnie to.

W skrócie - dyski trafiają do Afryki albo "republik poradzieckich", gdzie się dane odzyskuje (czasem na profesjonalnym sprzęcie) i sprzedaje dalej numery kart, loginy i hasła, książki kontaktów, cokolwiek się uda znaleźć. Skądinąd wiem, że w Polsce też się to robi, tyle, że na małą skalę. Były nawet chyba o tym jakieś artykuły, wieczorem spróbuję poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...