Skocz do zawartości
Gość Harry Lloyd

Assetto Corsa

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć te wszystkie ultra simy nijak mają się do rzeczywistości, jeździ się w nich trudniej niż w "real life". Ja też nie chce walczyć co chwile z autem, chcę po prostu pośmigać po torze a to AC mi daje, pCARS też zakupie. Żałuje że nie kupiłem dostępu do alfy ale bałem się że na padzie będzie niegrywalna.

Byłoby fajnie jakby wystartowali na Steam Greenlight.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, po co te przepychanki ? ;) Kazdy uzywa tego co mu wygodniej. Mialem kiedys kiedys Logitech wingforce FF kompletny plastik i smigalem bez zadnych shifterow, nawet nie pamietam czy miala paddelsy jak to mowicie ;) Pozniej DFpro za ktore dalem 599 w MM, kolejno G27.

 

Fajnie sie smiga na kazdej opcji zmiany biegow, zaleznie od typu wyscigow i samochodu. Braciak przekonal mnie do sekwencji. Tak jak ktos wspomnial, jak nie umiesz jezdzic to nic Ci nie pomoze. 

 

Zastanawia mnie tylko gdzie kajitsu byla DFGT po 300pln ? Bo ja nie pamietam, nie kojarze. A teraz zastanawiam sie zeby ja kupic (AC juz mam, wyrwalem z malej wyprzedazy na Steamie). Wczesniej musialem sprzedac G27, troche zaluje bo byla porzadnym sprzecikiem jak na moje wykorzystanie (nie typowo sim racingowe). Znowu dawac prawie lub ponad 2 kafle za kierownice do dwoch gier to trzeba chyba srac pieniedzmi :)

 

AC zapowiada sie bardzo fajnie. Czy w AC beda trasy typu odcinek ? Cos jak w pcars. Bylo by super bo okrazenia juz mnie nudza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem o DFGT za 300zł tylko o używanym DFPro za 200zł. Kupiłem na simracing.pl z drugiej ręki. Następnie kupiłem nową G25 i jeździłem aż się rozleciała. Poszła na allegro jako uszkodzona za 600zł. Nowa g27 kosztuje 1 kafel a nie 2 Dołączona grafika Jakby były dobre simy oraz community to bez zastanowienia kupiłbym porządną kiere. rF2 nie widać na horyzoncie, iRacing w polsce nie istnieje. pCars to trochę inny target, pozostaje mała nadzieja w AC. Grałem w starszy build i było całkiem fajnie, z tego co widze po nowych filmikach to jest dużo lepiej.

 

Co do DFGT to używki można było kupić i po 250zł

http://e-rajdy.pl/forum/viewtopic.php?f=51&t=6260

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem o DFGT za 300zł tylko o używanym DFPro za 200zł. Kupiłem na simracing.pl z drugiej ręki. Następnie kupiłem nową G25 i jeździłem aż się rozleciała. Poszła na allegro jako uszkodzona za 600zł. Nowa g27 kosztuje 1 kafel a nie 2 :P Jakby były dobre simy oraz community to bez zastanowienia kupiłbym porządną kiere. rF2 nie widać na horyzoncie, iRacing w polsce nie istnieje. pCars to trochę inny target, pozostaje mała nadzieja w AC. Grałem w starszy build i było całkiem fajnie, z tego co widze po nowych filmikach to jest dużo lepiej.

A to musialem zle Ciebie zrozumiec z ta DFpro. Ze G27 kosztuje kafla, nie dwa to wiem bo ze 3lata temu placilem 1200 za nia. Odsprzedalem za 900 malo uzywana jak nowka praktycznie.Szkoda, ze T500rs taka droga bo fajna kiera z tego co widze. Zasysam AC i potestuje na padzie od xklocka chociaz nie nastawiam sie na super doznania. Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na padzie i o dziwo gra się świetnie. Oczywiście nie ma co marzyć o rekordach czasowych, ale nie jest źle.

 

Poza tym, jak scratix wyżej napisał, czytałem gdzieś, że prawdziwi kierowcy wyścigowi twierdzą, iż w grach "sim" trudniej prowadzi się auto niż w realu. Tutaj AC może pokazać swoją siłę, bo generalnie auta mocno trzymają się drogi, czuć dobrze przyczepność i moment jej utraty (nawet na padzie). Nie jeździłem nigdy superbolidem ale chyba auto ze spojlerami, wielkim skrzydłem z tyłu i dyfuzorem na spodzie powinno się kleić do toru, a nie latać na boki jakby miało łyżwy zamiast opon.

 

Nie grałem w "hardcorowe" simy jak rFactor czy iRacing, za to trochę w produkcje SimBin czy SHIFT2 i AC wydaj mnie się najlepsza z tych gier (to czucie przyczepności!).

 

Czas najwyższy kupić kierownicę Dołączona grafika W wyborze na pewno pomoże mi wasza dyskusja powyżej Dołączona grafika

Edytowane przez introvert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trudność to spotkałem się z zupełnie inną opinia ale to nie temat o tym. Pamiętam jak Mateusz Lisowski zaczął starty w Skoda Octavia Cup i w międzyczasie startował na simracing.pl w tej samej serii. Młodziak zdobywał podium bez większych przygotowań osiągając czasy jak w realu. Jeśli chodzi o fizykę to stwierdził ,że jest dobrze odwzorowana (samochody zachowują się jak w realu) ale cała reszta sprawia, że jest łatwiej - brak przeciążeń, brak uczucia prędkości i drgań, brak wysokich temperatur, zmęczenia fizycznego

 

Tutaj dla zainteresowanych na temat startów w wyścigach i trochę o wirtualnej rozrywce

 

@introvert Jeśli szukasz kierownicy to poluj na używki DFGT. DFPro nie bierz bo to są strasznie przelatane i skatowane kierownice.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na xbox360 for windows, konkretnie biały z kablem. Z driftem też mam problemy i to na tyle duże, że odpuściłem sobie ten sport. Szczególnie po tym jak zobaczyłem filmy ludzi grających na kierownicy. 

Wszystkie ustawienia mam na defaultowych. Może podregulowanie 'speed sensitivity" i "deadzone" pomogłoby w driftach (bo problem jest w odpowiednim dawkowaniu gazu) ale nie chce mi się bawić.

 

 

@kaijitsu - a używki G25 do jakiej kwoty opłaca się kupić? Pośpiechu nie ma bo najwcześniej w kwietniu będę miał dodatkowe fundusze na zakup kiery.

Edytowane przez introvert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z g25/27 trzeba uwazać bo można trafić na trupa. jak ktoś sobie grał w nfs to super, jak katował w RBR czy innych simach to z takiej kiery wiele nie bedzie. U mnie był już popsuty mechanizm FFB, zrobiły się luzy, shifter wymęczony. pedał gazu zrobił się miękki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grającym na padzie xbox polecam ten pliczek: http://www.mediafire.com/download/46l1isfezpil64z/Gl4dia70rZ Xbox 360 Controller.7z

 

Należy go rozpakować do katalogów: 

C:Program Files (x86)SteamSteamAppscommonassettocorsacfgcontrollerspresets
C:UsersYournameDocumentsAssetto Corsacfgcontrollerspresets

 

 

Poprawia on promień skrętu podczas jazdy (przy dużych prędkościach), który na standardowych ustawieniach jest prawie zerowy. Na jego bazie można łatwo skorygować ustawienia czułości pada "pod siebie".

 

Plik pochodzi z forum AC: http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/forza-4-like-xbox-360-controller-setup-for-assetto-corsa.4673/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie jestem wymiataczem ani maniakiem :) Ale na padzie napotkałem problem w postaci niemożności pokonania pierwszej szykany na Monzie jadąc formułką (Tatuus). Po prostu nie wyrabiałem nawet jadąc 30km/h. Dopiero pliczek z ustawieniami pomógł.

Przynajmniej utwierdziłem się w przekonaniu, że kiera jak najbardziej się przyda :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu wygrałem dla znajomego licytacje Logitech Formula Force EX za 60zł 100% sprawna w dobrym stanie (kup teraz ~150 zł). Bardzo dobra kiera z FFB (nie jakieś tam vibra-dziadostwo) i feeling w porównaniu do pada dużo lepszy, nie tylko w AC. Także polecam rozejrzeć się na allegro za używkami i licytować.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Formula Force EX jak za tą kasę ( mniej niż porządny pad!) to świetny wybór na początek.

 

A jak w tej grze działa sprzęgło i H shifter? Myślę o kupnie Logitecha G27 i zastanawiam się czy w tej grze sprzęgło działa chociaż trochę podobnie jak w prawdziwym samochodzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie kierownic polecam DFGT, jedynie z czym jest problem to chodzi trochę ciężko i trudno się driftuje. Mam już już z 4 lata i wszystko ok. W AC na niej jeszcze nie śmigałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie kierownic rozwaliłem dwie sztuki nowych Logitech G27 w przeciągu 3 miesięcy. Obydwie sztuki po około tygodniu jeżdżenia w iRacing zaczęły mieć problem z amortyzacją silnika FFB. Kierownica tłukła jakby miała się zaraz rozlecieć, sam FFB zrobił się słabszy i mniej precyzyjny/szczegółowy. W poprzedniej G25 takiego problemu nie było nawet po 2 latach ale tam zastosowano inny (lepszy) sposób amortyzacji. Także sprzęt za 1000zł rozleciał się od tak, na szczęście dostałem zwrot. Problem dotyczy WSZYSTKICH sprzedawanych obecnie G27, więc jeśli ktoś myśli o poważniejszym jeżdżeniu niż weekendowy NFS czy inny GRID radzę dołożyć do czegoś lepszego choćby do T500RS lub Fanateca. O Frexie nie piszę bo ktoś kto się tym interesuje wie co kupić a czego unikać. DFGT nie cierpi na takie bolączki, one mają inne ;P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem na gwarancji i reklamowałem z tytułu niezgodności towaru z umową 2 razy. Za drugim razem wymieniłem na coś innego bo wiedziałem już, że będzie to samo. Na razie się wstrzymuje z kierownicą ale jak będę kupował to prawdopodobnie będę ściągał do polski Frexa. Fanatec odrzuca mnie designem oraz podobną jakością co logi (w tym awaryjnością), w T500RS nie podobają mi się liche pedały, stale zamocowane łoptaki, brak shiftera i głośna praca. Także to skreśla u mnie Thrustmastera. Niestety nie ma dobrych kierownic do simracingu za 1000-1500zł. Póki co czekam na oficjalke rF2 bo w AC się nie bawię ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie nabył koło T500, shifter TH8 (albo jakiś lepszy w podobnej cenie, o ile znajdę) i pedały Fanatec Elite, ale to już spora kwota się robi. Po za tym nie chcę wydawać teraz ani w przyszłości więcej niż 2,5k na komplet do grania ;)

 

 

Co by nie robić offtopu za dużego - w AC zauważyłem, że sztuczna inteligencja już jeździ dosyć sensownie. Nie trafiłem na kamikadze ani innych "wariatów". Można pojeździć bez stresu. 

Natomiast multi bez kiery nie ruszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Przynajmniej na padzie nie zauważyłem dużej zmiany (jeżdżę w zasadzie tylko 3 samochodami). Chociaż mnie się wydawało, że wypadanie z zakrętu to kwestia prędkości i momentu wejścia w łuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej nie dłubnęli tego silnika od moich ostatnich testów, jeździ się jak lokomotywą ważącą kilkadziesiąt ton :sad: . Tu nie chodzi o wypadanie z zakrętów bo to nie jest problem, wozu nie da się łamać w zakręcie ani do porządku złożyć. Jak będziesz miał już kiere to wypróbuj sobie inne simy i porównaj (iRacing albo nawet stary rF czy GTR). Szczerze to nie ma co porównywać. Liczyłem na AC i miałem nadzieję, że skopie tyłek wypromowanemu i wypucowanemu Pcars ale jeśli nie poprawią fizyki to guzik z tego.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - w grach SimBin (mam cały komplet) auta faktycznie wydają się lżejsze i żwawsze. Ale akurat mułowatość (czy bardziej mocne trzymanie się drogi) w AC jakoś bardziej mi się podoba. Wydaje się bliższa rzeczywistości, ale to moje subiektywne odczucie, bo w bolidzie nie siedziałem ;)

W iRacing niedługo pogram bo zakupiłem na allegro za jakieś drobne kod na 3 miesiące i będę miał szerszą gamę ścigałek do porównania. Sprawdzę jeszcze Game Stock Car bo podobno jest świetne jeśli chodzi o odwzorowanie modelu jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SimBin bazuje na już dość starym modelu ale w dalszym ciągu lepszym niż to co jest w AC. rFactor ma stary i uproszczony model opon Pacejki ale w dalszym ciągu się broni. Z wymienionych iRacing ma najlepsze community, mnóstwo wyścigów online, wysoki poziom i kulturę kierowców, bardzo dobrą fizykę i kod sieciowy, świetnie czuć zachowanie samochodu, pracę opon, zawieszenia czy zrywanie przyczepności. Także koniecznie spróbuj a do AC już nie wrócisz ;) AC to taka Forza lub GT dla Casuali, prawdziwa zabawa w simracing zaczyna się przy rF czy iR 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...