Skocz do zawartości
Gość Harry Lloyd

Assetto Corsa

Rekomendowane odpowiedzi

Srutututu majtki z drutu, iceRacing ofc najlepsiejszy. Jak narazie to autka AC najbardziej naturalnie się zachowują. rF to już przeżytek i aż dziw bierze, że jeszcze go polecasz, sam iR z nowymi Prosiakami idzie bardziej w stronę zachowania przypominającego właśnie te z AC. No Forzy czy GT to ty chyba w rękach nie miałeś, skoro wg ciebie jest jak AC.

Edytowane przez thuGG
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem, że iR jest najlepszy? Najlepszą ma tylko społeczność i otoczkę za która płacisz. Cała reszta jest na bardzo dobrym poziomie. Owszem rF przeżytek o czym napisałem ale warto spróbować i porównać kilka simów. Zawsze można sięgnąć po betę rF2. Forze mam, GT miałem okazję pograć, w AC grałem w starszego builda i kompletnie do mnie nie trafiła stąd taka opinia. Obecnie jestem bez kierownicy więc nie mam jak nawet sprawdzić. Plusem jest to, że otworzyli AC na modowanie więc może coś z tego będzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ciekawe porównanie AC do innych simów i rzeczywistej jazdy. Napisane przez człowieka, który "dostał się do finału GTAcademy na Silverstone i zajął tam fantastyczne 6. miejsce".

 

http://simracing.pl/forum/f270/fizyka-w-assetto-corsa-15717/index35.html#post552229

 

 

Poza tym ruszyła scena moderska i na oficjalnym forum jest już kilka aut i torów do pobrania   :)

Edytowane przez introvert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aut poki co jest garstka doslownie, za to konwersja tras idzie pelna para bo mozna juz wybierac pomiedzy Nordschleife, Donington, Watkins Glen, Suzuka, Fuji Speedway, Tsukuba etc. Jest nawet kilka stras typu punkt A-B ;)

 

Osobiscie nie podoba mi sie proces powstawania AC, naklepali samych Lotusow prawie, formuly, a raptem kilka tras. Jest dopiero wersja 0.21 i w takim tempie to 1.0 wyjdzie za rok moze dwa. Plus jeszcze gra nie wyszla, a juz tworza platne DLC :| 

 

Aktualnie AC chyba jest w promocji na Steam za ok. 73 pln

 

Wielkie nadzieje pokladam w pCars, ale tam mam pewne obawy o realizm prowadzenia aut :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie, ze w AC ciagle oglaszaja jakies nowe licencje, a poki co nie widac zadnych nowych fur. Przeciez tam nie pracuje jedna osoba tylko caly team, a pierdziela sie z tym jak z jeżem. Nissan, Chevrolet, Toyota, Alfa Romeo....a w grze kilka BMW i wiekszosc to Lotusy z czego po 3 sie prawie powtarzaja bo mocowo podobne i bardzo niewielkie roznice w prowadzeniu.

 

Kiedy w ogole ma wyjsc finalna wersja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie obecna zawartość AC odpowiada. Pewnie, że wolałbym wybór 500 aut, ale to co jest wygląda dobrze i daje nadzieje na więcej.

 

Przy okazji, do obiecanych wcześniej Nissanów dołącząToyoty:

ROAD

  • Toyota GT-86
  • Toyota Supra MK IV
  • Toyota CELICA
  • Toyota AE-86

RACE

  • Toyota TS040 Hybrid
  • Toyota GT-86 GT4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko kiedy ujrzymy caly ten obiecany content ? I czy bedzei on w cenie AC czy jako DLC ? Bo Nordschleife juz zapowiedzieli, ze bedzie jako platne DLC wiec poki co jezdze na konwersji od Snoopy'ego.

 

P.S. Jutro ponoc maja dodac Mercedesa-Benz SLS AMG w updejcie. Nareszcie jakies fajne auto bo ilez mozna jezdzic M3 92, E30, 1M i Lotusami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aktualnie AC chyba jest w promocji na Steam za ok. 73 pln

 

Wielkie nadzieje pokladam w pCars, ale tam mam pewne obawy o realizm prowadzenia aut :(

 

PCARS zrobiło duży postęp jeśli o fizykę chodzi i o ile samochody z RWD prowadzi mi się bardzo dobrze zarówno w AC i pCars to auta FWD wydają się bardziej realistycznie prowadzić w pCars. W pCars czuć więcej na kierownicy, chyba jest parę efektów FF jakich brakuję w AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłą AC są mody który już jest sporo. Szkoda że poziom trudności jest tak wysoki, szczególnie time attack.

 

Jak ktoś szuka modów to tutaj jest bardzo dużo samochodów. 

 

https://www.youtube.com/user/beingy/videos

 

No time attacki są dość trudne. Jak podłączyłem kierownicę to moje czasy na tym pierwszym timeattacku z Fiatem 500 były co najmniej o 1s lepsze od tych robionych na padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka modów to tutaj jest bardzo dużo samochodów. 

 

https://www.youtube.com/user/beingy/videos

 

No time attacki są dość trudne. Jak podłączyłem kierownicę to moje czasy na tym pierwszym timeattacku z Fiatem 500 były co najmniej o 1s lepsze od tych robionych na padzie.

Akurat time attack w fiacie 500 jest w/g mnie prosty (czasy na poziomie 1:03-1:04 bez problemu do osiągnięcia dla laika takiego jak ja z dfgt w trybie racer z kątem obr. 900 i abs/tc z ustawieniami producenta). Z kolei póżniej ( w trybie kariery gdzieś tak od momentu jak wchodzą wyścigi z mercem sls) musiałem obniżyć poziom AI na 86% bo nie dawałem rady nawet z brązem. Pytanie czy zdążą z Dream Pack przed premierą pCars. Kasę mogę wydać tylko na jedno z nich:(

Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Time attack może nie są trudne ale podstępne, nie można od początku jechać jak najszybciej tylko właśnie często hamować, wyjątkiem u mnie jest pierwszy time attack alfa w którym od początku jest strasznie mało czasu.  Ogólnie tryb kariery wydaje mi się wciśnięty na siłę i zrobiony na odczepnego, raz wyścigi są banalne inne znowu ciężko nawet na brąz zrobić. Prawie zawsze dwa samochody odjeżdżają już na starcie i dogonienie ich jest strasznie trudne. Też musiałem zjechać z AI do 85 bo w szybszych autach nie wyrabiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nord jest super! Dla tego toru warto nabyć DLC, kilkadziesiąt godzin zabawy gwarantowane ;)

 

Zauważyłem też zmiany w systemie zniszczeń. Dwa razy po spotkaniu z bandą uszkodziłem przednią oś w taki sposób, że mogłem jechać ale znosiło mnie na jedną stronę z powodu zblokowania koła w pozycji skrętu. Wcześniej tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLC zdecydowanie na plus, to prawda. Warte wydanych nań pieniędzy. Szkoda troche, ze nie ma jeszcze ładnej wizualizacji zniszczen pojazdów (pancerna karoseria itd). Na to pewnie jeszcze troche trzeba bedzie poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest promo ma steam w cenie 25 euro razem z dlc. Dodatkowo wczoraj doszedł patch 1.2 usuwający sporo niedoróbek i bonusowe Zandvort  oraz Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde, Toyota GT86, Audi Sport Quattro, Lamborghini Miura i petarda Nissan Nismo GT-R. Promo jest do jutra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To NIsmo GT-R to mozna sobie w pupe wsadzic, w ogole to nie hamuje. Ale czuc ze naped na 4 lapy. 

Zandvort bardzo przyjemny tor. Generalnie bardzo czekalem na GT86, ale jakos pupska nie urywa, nie czuje mocy w niej i nie mam frajdy z jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem tego GTRA jest to, że wymaga nauki. Nie bardzo czuć w nim prędkość, więc wszyscy na początku hamują za późno i za mocno - za to dźwięk rewelka. Gt 86 to nadaje się do swobodnej jazdy na Nordschleife Turist. Nawet mój 12-letni chrzesniak sobie poradził z skrzynią automatem. BTW Rettifilo na Monza w Asetto i PCars to jakby 2 różne zakręty. Nie wiem jak SMS mogło tak zepsuć ten zakręt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assetto z licencją na Porsche!

 

Na jesieni mają wyjść dwa DLC z "prosiakami".

Tja. Znajac zycie najpierw puszcza w obieg wersje GT, ktorych nie cierpie, a potem streety jakies. Przejadly mi sie juz wersje wyscigowe. Czekam tez na Huracana i Aventadora w wersji streetowej, a nie wyscigowej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...