Skocz do zawartości
hardcano

najbardziej ekonomiczna drukarka

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jakis czas temu mialem drukarke brother 357c - rewelacyjna! sama czyscila sobie glowice! 2zl za jeden tusz przy tym zuzylem jakies 40 tuszy i ZERO PROBLEMOW z drukarka - cos wspanialego!

Niestety drukarka zostala uszkodzona mechanicznie - spadla, wiec musze poszukac jakiejs innej.

Jakie sa kryteria? mozliwie najtansza i najbardziej ekonomiczna (tanie zamienniki)

 

CISS staje sie coraz popularniejszy - i jest to rozwiazanie calkiem niezle bo nie mam problemow z tym ze jest dodatkowy mebel jakim jest zewnetrzny pojemnik z tuszami.

Wieczne kartridze odpadaja - nie chce bawic sie w tego typu napelnianie - mam z tym zle doswiadczenia.

 

chcialbym rowniez drukowac w kolorze stad kwestia ciss'a jest dyskusyjna bo dochodzi problem jego oprofilowania (chyba ze sa tak popularne drukarki ze profile sa latwo dostepne a nie na zamowienie z allgero 49-99zl)

 

Propozycje?

 

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epson L100 albo L200 (urządzenie). Mają CISS dodatkowo ze stałym zasilaniem, więc kosztami eksploatacji konkurują nawet z niektórymi laserówkami. No i na jakość też nie powinieneś narzekać, skoro to dla Ciebie ma też większe znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Brosystem_pl

Epson jest droższy w użytkowaniu niż urzązenia Hp,dlatego poelca zastanowić się nad którymś z modeli tej firmy. Zamienniki są tanie,a i w ostatnim czasie mało awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość miroslawkras

witam

 

jakis czas temu mialem drukarke brother 357c - rewelacyjna! sama czyscila sobie glowice! 2zl za jeden tusz przy tym zuzylem jakies 40 tuszy i ZERO PROBLEMOW z drukarka - cos wspanialego!

Niestety drukarka zostala uszkodzona mechanicznie - spadla, wiec musze poszukac jakiejs innej.

Jakie sa kryteria? mozliwie najtansza i najbardziej ekonomiczna (tanie zamienniki)

 

CISS staje sie coraz popularniejszy - i jest to rozwiazanie calkiem niezle bo nie mam problemow z tym ze jest dodatkowy mebel jakim jest zewnetrzny pojemnik z tuszami.

Wieczne kartridze odpadaja - nie chce bawic sie w tego typu napelnianie - mam z tym zle doswiadczenia.

 

chcialbym rowniez drukowac w kolorze stad kwestia ciss'a jest dyskusyjna bo dochodzi problem jego oprofilowania (chyba ze sa tak popularne drukarki ze profile sa latwo dostepne a nie na zamowienie z allgero 49-99zl)

 

Propozycje?

 

dzieki i pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli głównie do kolorowych wydruków zwłaszcza zdjęć, to na pewno potrzebny Ci epson, ponieważ będą lepszi - jakość, kontrast, ostrość; nie rozmazuje się atrament, kolor nie poddaje się czasu. Jeśli będziesz dużo dokumentów drukować , to raczej brothera, bo jakość taka samo dobra, ale kartridże większe. A jeśli baaardzo dużo drukowac będziesz , to wez zainstaluj CISS- raz zainstalujesz (lub zrobią to za Ciebie specjaliści) i będziesz miał z głowy . Do epsona jak i do Brothera lepiej nie wlewać chinskich zamienników , Z CISS będiesz miał jakościowe wydruki oraz spokój w wymianą wkładów, i powiem,że dzięki systemu zwieksza sie termin sluzby glowicy : za rachunek braku wplywow mechanicznych na glowice przy czestej zmianie kartridzy + zmniejsza sie ryzyko popadania do niej pecherzykow powietrza, co zdarza sie przy zmianie wkladow. Brother DCP-J140W np za 285zł. http://www.inksystem.pl/all-in-one-ciss/brother/brother-dcp-j140w.html - mała, niezawodna i niedrogia w eksploatacji, posiada też wifi. CISS lepiej zamówic u producenta, bo dają gwarancję na rok.

 

 

 

 

 

 

Doradzam również wziąć urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-195C z CISS http://www.inksystem.pl/all-in-one-ciss/brother/dcp-195c.html - kolorowa atramentowka, skaner i kopiarka - 390x365x150 mm - ale przedewszystkim ona jest tania w eksploatacji i nie będziesz zawracał głowy tanimi zamiennikami (bo już masz tusz od producenta z gwarancją, wystarczy na gługo). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co na dzień dzisiejszy byście polecili do domu? Bardzo bardzo mało wydruków, potrzebne urządzenie wielofunkcyjne, żeby było niezawodne, tanie w eksploatacji i najlepiej nigdy się nie psujące. Mogę używać zamienniki jeśli to obniży koszty ale co z ryzykiem uszkodzenia drukarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma urządzeń nie psujących się. Jak ktoś mówi, że mu się nie psuje, to mówi.

 

Może osobno skaner i czarno-biała laserówka, na przykład jakaś domowa seria HP? Atramentówki przy małej ilości wydruków mogą mieć tendencję do zasychania i przed wydrukowaniem byle świstka potrzebna będzie najpierw walka z oczyszczaniem głowicy. Laserówka może stać miesiącami nieużywana i nic jej nie będzie, byle z prądu wyłączać i niepotrzebnie nie podgrzewać bębna światłoczułego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Atramentówki przy małej ilości wydruków mogą mieć tendencję do zasychania i przed wydrukowaniem byle świstka potrzebna będzie najpierw walka z oczyszczaniem głowicy.

Zależy od modelu. Mój Brother sam raz na jakiś czas dba o to by głowica nie zaschła. Mam go od 10 miesięcy i cały czas mam oryginalny komplet tuszy, a drukuję na prawdę sporadycznie. W pewnym momencie trzeba było zastosować jednak trik z zaklejeniem okienka w pojemniku z tuszem, bo mimo, że ten jeszcze był, to urządzenie wyświetlało komunikat, że nie ma tuszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie jaki masz model Brother?

Czy ten Brother ma taką funkcję? http://www.inksystem.pl/all-in-one-ciss/brother/dcp-195c.html

 

A co do laserówek, która z tych będzie dobra?

http://www.agito.pl/urzadzenie-wielofunkcyjne-samsung-scx-3405f-178-550887.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=550887

Samsung SCX-3405F

 

http://www.komputronik.pl/product/164689/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/Samsung_SCX_3405W.html

Samsung SCX-3405W

 

http://www.agito.pl/urzadzenie-wielofunkcyjne-samsung-scx-3400-178-556516.html?transparent=addToCompare&offerId=556516&cid=178 Samsung SCX-3400

 

http://www.agito.pl/urzadzenie-wielofunkcyjne-brother-dcp-7055-178-471453.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=471453 Brother DCP-7055

 

http://www.agito.pl/urzadzenie-wielofunkcyjne-hp-laserjet-pro-m1132-178-387619.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=387619 HP LaserJet Pro M1132

 

Chciałbym przynajmniej 1200x1200dpi w wydrukach i te samsungi to mają. Cena poniżej 400zł.

Brother ma jakąś dziwną 2400 x 600 i cena 400zł

a HP jest najdroższy, ma rozdzielczość żałosną 600 x 600, a kosztuje 476,45zł

 

jeśli chodzi o skaner to samsungi mają 600x600dpi, Brother ma dziwną, bo 600 x 2400, a hp ma wpisane 1200 tylko.

 

Doradźcie pls, bo wiecie na pewno lepiej, czy te drukarki są coś warte. No i czy tanie w eksploatacji.

 

A może jest coś lepszego w granicach 400zł? Panasonic?

Edytowane przez A.L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie jaki masz model Brother?

Czy ten Brother ma taką funkcję? http://www.inksystem.pl/all-in-one-ciss/brother/dcp-195c.html

MFC-J430W. Czy każdy Brother ma funkcje autoczyszczenia? Czy ten konkretny Brother ma? Nie mam pojęcia, trzeba by szukać informacji w specyfikacji lub bezpośrednio u Brothera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem drukarkę DCP-7055W.

Ma 3w1 czyli ksero, drukarka, skaner. Wziąłem W ze względu na problem z ustawieniem. WiFi działa bezproblemowo z modemem z kablówki, czyli w sieci domowej. Póki co działa bez zarzutu, robiłem juz kilkadziesiąt stron wydruków i nie było uwag. Jadę na trybie oszczędzania tonera.

Już się boję jak będzie trzeba wymienić toner lub bęben. Mają różną trwałość, więc nie nastąpi to w tym samym czasie. Jest to jakaś zaleta, ale kilka razy już wymieniałem w drukarkach taki toner i nie jest to czysta robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku Brotherów te zamienniki wypadają lepiej niż ich oryginały ... a co do tej budżetowej linii to będzie Actis (stworzone we współpracy z Saturnem i Media Markt), ale jeszcze nie miałem okazji korzystać i nie wiem czy pojawiły się jakieś recenzje w prasie i na portalach branżowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już przetestowane są u mnie te actisy, przyznam że to było pozytywne zaskoczenie, kto by pomyślał że za tą cenę można mieć w sumie niezłe zamienniki, do wydruków mono są jak najbardziej ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...