Skocz do zawartości
Flemon

Problem z AMD Radeon HD 7850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiś miesiąc temu zakupiłem nowy sprzęt, w skład którego weszła karta graficzna:

- Radeon 7850 Gigabyte 2GB HDMI&DVI&2xminiDP (PCI-E) OC

 

I od samego początku zobrazem dzieją się dziwne rzeczy. Obraz, nawet podczas zwykłego przeglądania stron WWW w przeglądarce przeskakuje (wygląda to jak strzały obrazu - coś jakby ktoś robił Tilt w pinballu). Dodatkowo obraz w grach (m.in. Wiedźmin 2, Diablo 3, Test Drive Unlimited 2) pływa, tj. widać wyraźnie poziome pływające pasy, tak jakby coś emitowało zakłócenia.

 

Postawiłem, że winna jest karta graficzna i postanowiłem ją zareklamować. Po 3 tygodniach dostałem odpowiedź, że mam zwrot pieniędzy. Zamówiłem taką samą. Niestety... jak przyszła nowa karta, problemy nie ustapiły. Oznacza to, że nie jest winna karta, a przyczyna tkwi w czymś innym.

 

Powiem więcej - objawy są słabsze, gdy pracuję na starszych sterownikach (8.95 bodajrze) - dostępnych na płycie producenta. Jak zainstalowałem najnowsze 12.4, czy starsze 12.3 to jest po prostu masakra.

 

Próbowałem powyjmować kości ramu, przekładałem je pojedynczo w rózynych kombinacjach, niemniej na każdej z osobna problemy takze występowały.

 

Czekam na znajomego, który ma podejść do mnie w najbliższym czasie ze swoja skrzynką i wówczas przełożę jego kartę graficzną i jego RAM do siebie, a moje podzespoły na jego płytę główną, niemniej postanowiłem opisać temat tutaj, może ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym przypadkiem i wie gdzie tkwi przyczyna.

 

Poniżej zamieszczam szczegółową charakterystykę mojego sprzętu.

 

Zasilacz - Chieftec (CTG-600-80P) 600W

Obudowa - Chieftec CH-09B-B

Karta Graficzna - Radeon 7850 Gigabyte 2GB HDMI&DVI&2xminiDP (PCI-E) OC

Napęd - LG SuperMulti DVD+/-RW GH22NS50 bulk black (Serial Ata)

Pamięć - Kingston HyperX DDR3 4X 4GB 1600MHz XMP CL9 Genesis

Płyta główna - Gigabyte GA-990FXA-D3

Procesor - AMD X8 FX-8120 3.1GHz BOX

HDD - HDD SEAGATE 2TB ST2000DL003 SATA III 64MB

 

Z góry dziękuję za odzew w sprawie.

 

Pozdrawiam Grzegorz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem - karta była wymieniana na nówkę - taką samą - od innego dostawcy - więc z pewnością nie ta sama partia.

 

Kabel od monitora był wymieniany. Wszystkie powyższe przypadki zweryfikowane na różnych monitorach (osobiście posiadam 22''LG - VGA z przejściówka DVI-VGA przy karcie), testowane również na Samsung b2440mh 24'' DVI, Fujitsu Siemens 19'' VGA. Tetowane na telewizorze LG 37'' po HDMI.

 

Zweryfikowane również na innych liniach zasilania, aby wykluczyć oddziaływanie zakłóceń linii zasilania i upewnić się, że linia jest porządnie uziemiona.

 

Solucje? Podobne przypadki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli najnowszy bios miałeś od zawsze, spróbuj wgrać oczko starczy. Nowy ma Add VRM MOS protection, kto wie czym się to je i czy nie generuje to jakichś zakłóceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem, że winna jest karta graficzna i postanowiłem ją zareklamować. Po 3 tygodniach dostałem odpowiedź, że mam zwrot pieniędzy. Zamówiłem taką samą. Niestety... jak przyszła nowa karta, problemy nie ustapiły. Oznacza to, że nie jest winna karta, a przyczyna tkwi w czymś innym.

a to nie jest tak, ze skoro odeslali Ci nową i dostałeś zwrot kasy, to z tamtą było coś nie ok. Jeśli tak, nie oznacza to, że jak masz nową tego samego producenta, to trafiłeś na dobrą. Wiadomo szansa jest znikoma, ale takie przypadki się zdarzały. Podepnij u znajomego kartę i zobacz czy bedzie miał tak samo, tak jak z resztą napisałeś :)

 

jedyne co mi przychodzi na myśl, to zmiana częstotliwości odświeżania... a może masz w pobliżu magnesy/ głośniki coś co może słac zakłócenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to rozwiąże twój problem. Przed tymi czynnościami włącz AMD Overdrive w CCC. A te poziome pasy to najwyraźniej brak synchronizacji pionowej.

 

 

Goto: C:\Users\<username>\AppData\Local\ATI\ACE\profiles .xml

 

You have to change those two values (I set them to 70000 and 80000)

 

<Feature name="CoreClockTarget_PCI_VEN_1002&DEV_6819&am p;SUBSYS_25531458&REV_00_4&2D68EC9A&0& amp;0008A">

<Property name="Want_0" value="70000" />

<Property name="Want_1" value="97500" />

</Feature>

<Feature name="PowerControl_PCI_VEN_1002&DEV_6819&S UBSYS_25531458&REV_00_4&2D68EC9A&0&amp ;0008A">

<Property name="Want" value="0" />

</Feature>

<Feature name="MemoryClockTarget_PCI_VEN_1002&DEV_6819& amp;SUBSYS_25531458&REV_00_4&2D68EC9A& 0&0008A">

<Property name="Want_0" value="80000" />

<Property name="Want_1" value="120000" />

</Feature>

 

This I found on another site and has worked for quite a few others with the same problem as you. Change the values under the Bold Italic writing to the values shown.

 

Ohh and save as read only then restart your computer. Also make sure AMD Overdrive is enabled in CCC.

 

 

U mnie na Sapphire 7850 OC nie ma tego problemu ale widzę, że jest dosyć popularny. Przy okazji napiszę że mam jeden dziwny problem z tą kartą mianowicie drgający kursor "busy" w W7. Spotkał się ktoś z czymś takim ?.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, też posiadałem tę kartę przez jakieś 2 tygodnie.

Odnotowałem ten sam problem co ty.

Korzystam z TV Samsung LE405651 który posiada gniazdo VGA, natomiast karta takowego nie ma. Szybko skołowałem przejściówkę z DVI na VGA. Podłączyłem wszystko, odpalam pierwszą grę, a tu zonk, też latały mi dziwne pasy.

Kombinowałem ze sterownikami i ustawieniami. Nic nie pomogło.

Koniec końców mam w domu również kabel HDMI, zmieniłem kabel VGA na HDMI i problem zniknął.

A teraz co dodatkowo zaobserwowałem.

Kiedy korzystam z gniazda HDMI w karcie obraz jest normalny

Kiedy korzystam z przejściówki DVI na HDMI (oryginalna ze starej karty ATI) jest OK

Odpalam DVI/ VGA i problem wraca :(.(Problem występował tylko przy grafice 3D)

Edytowane przez DStar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...