Skocz do zawartości
Gość

Komputer za 3500 zł ( jeśli zajdzie potrzeba mogę dołożyć 500 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Od dłuższego czasu rozglądam się za komputerem, na którym mógłbym spokojnie i płynnie sobie pograć przez najbliższe lata. Za komputer mam zamiar zapłacić 3500 zł, lecz jeśli zajdzie potrzeba dopłacenia, to mogę dołożyć 500 zł, np. jeżeli zestaw zawierał by gtx 670 ;D.

Zastanawiam się czy lepiej samemu składać czy może poprosić o złożenie przez sklep. Biorą za to jakieś dodatkowe opłaty lub doliczają sobie do części?

Myślałem już nad podzespołami i wiele nie wymyśliłem co do mojego nowego komputera.

1.Procesor za pewne i5 2500k, z tego co czytałem ma bardzo dobre opinie i przy tym nie jest drogi.

Zamierzam w przyszłości robić OC, a że podobno na tych procesorach jest to łatwe to na pewno skorzystam. Jeśli jest jakiś lepszy procesor to chętnie o nim sie dowiem.

2.Jeśli chodzi o kartę grafiki, to kompletnie nie wiem co wybrać. Chciałbym zakupić Gtx 670, bo podobno bije rekordy i jest bardzo mocny, ale nie wiem czy się zmieści w cenie. Póki co będę grał na monitorze 19' o rozdzielczosci 1440x900, lecz w ciągu paru miesięcy mam zamiar kupić lepszy monitor.4

3.RAMy to pewnie 8 gb, tylko, że nie wiem jakiej firmy, gdyż nie siedzę cały czas przy tych nowinkach ;/.

4.Następna sprawa to oczywiście twardziel. Wybierzcie jakiegoś dobrego twardziela 1 TB, bo nie wiem jaki był by dobry.

5.Wielu ludzi mówiło mi już , że dyski SSD są bardzo dobre i potrzebne, z tego co widzę SSD jest dobrą opcją dla ludzi wymagających, a chyba gry nie potrzebują dysków SSD. Może czasami będę obrabiał filmy i renderował, ale chyba nie opłaca mi się wydawać tyle kasy na SSD, które nie będzie mi potrzebne. Co o tym myslicie?

6.Obudowa oczywiście jakaś ładna i przy tym dobrze się chłodząca.

7.Zasilacz za pewne 550w lub więcej. Czy do OC będę potrzebował więcej niż 550w? No i oczywiscie jakiej firmy ten zasilacz ma być. Patrze czasami na zestawy to widzę zasilacz XFX 550w i ludzie go polecają.

8.Płyta główna i napęd to nie mam zielonego pojęcia, ale myślę, że coś skombinujecie.

9.Do tego chciałbym zakupić klawiaturę do jakichś 100 zł lub mniej ( za jak najmniejsza kasę chcę dobrą klawiatura do gier).

10. Przez ostatnie lata używałem tylko laptopów,więc kupowanie głośników nie było mi potrzebne. Teraz jednak w domu nie mam żadnych dobrych głośników. Za niską cenę chciałbym zakupić jakieś dobre, czyste głosniki.

Także to tyle moich stękań, a teraz wy mi odpowiedzcie i złózcie coś bardzo dobrego do 3500 zł lub jeśli trzeba będzie to do max.4000 zł.

Pewnie o wielu rzeczach zapomniałem, więc mi o nich przypomnijcie. Z góry dzięki i czekam na bardzo dobre zestawy i fachową pomoc z waszej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Fractal Design Core 3000

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3)

Procesor Intel CORE I5 2500K

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD7870

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM

Asus 24x SATA (DRW-24B3ST/BLK/B/AS) bulk

Pamięć Patriot DDR3 (8GB (2x4GB kit) 1333MHz)

SilentiumPC Fortis HE1225

Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+

Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit SP1 PL OEM

 

 

 

gtx 670 , klawiatura , głośniki braknie kasy 4000zł .

Teraz nie kupuj bo są wysokie ceny ( komunie , dzień dziecka ) w morele złożenie masz za darmo

Edytowane przez krzys5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw za 4090 zł.

 

Wsadziłem do niego GTX670 ale wydaje mi się, że lepiej by było <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> trochę tańszą kartę i za te pieniądze wsadzić SSD. Karta graficzna znacząco wydajniejsza od np. HD 7850, ale ile % czasu spędzanego przy komputerze to gry? Czy ważniejsze jest 20% wydajności więcej w grach czy 100% lepsza responsywność systemu przy korzystaniu z komputera innym niż gry komputerowe?

 

Ad.7 - 550W wystarczy spokojnie do OC.

Ad. 10 - głośniki Geniusa spokojnie wystarczą do gier i muzyki.

 

Przy OC będziesz potrzebował lepszego chłodzenia, ale na to jest czas, żeby później dołożyć ~150zł. Na początek OC nie będzie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzanie 70zł przy kwocie 4000zł na dodatkowe 4GB ramu to przegięcie. Tak samo kolega chciał dysk 1TB.

Mi się wydaje, że Zestaw za 4000zł z Zestawów na maj jest spoko. Odejmij chłodzenie procka (narazie box Ci starczy bez OC), tańszy zasilacz, np. ten co wyżej, a starczy Ci na dysk 1TB i klawiaturę. SSD na system, programy i ulubioną grę to bardzo fajna sprawa, jednak albo byś musiał go wyrzucić by mieć na obudowę, albo wsadzić HD7850. Gorzej z głośnikami, bo na nie już wogóle nie styknie kasy, dlatego nie ma co się oszukiwać, GTX 670 jest poza zasięgiem...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...