Skocz do zawartości
Jankud

Zestaw z 2 kartami

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Chce zlozyc komputer, mam w tej chwili 2 karty GTX 460, musze kupic reszte (lacznie z obudowa).

 

Nie bede raczej podlaczal kart w SLI, ani podkrecal kompa.

 

Procesor Core i5.

 

Pytania:

1) Jaki musze kupic zasilacz (tzn o jakiej mocy), zeby to dalo rade chodzic?

2) Jaka plyte glowna kupic?

3) Jaka obudowe byscie polecili, tak zeby wszystko bez problemu sie w srodku zmiescilo?

 

Komp nie ma byc do grania, za to ma obslugiwac 3 monitory (tylko desktopowe aplikacje).

 

Pieniadze mam, ale wiadmo, nie chce przeplacac.

 

Bede bardzo wdzieczny, bo ciezko mi znalezc jakies informacje na temat wymogow mocy dla 2 kart.

Jest cos napisane na stronie NVIDII, ale nie jest to dla mnie jasne.

 

Jeszcze raz dzieki!

Edytowane przez Jankud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. ) Jak karty nie będą mocno obciążone ( soft wykorzystujący CUDA ) to wystarczy dobry psu 550W np. XFX Core 550W .

 

Ad2. ) Dowolna płyta z 2 gniazdami PCI-E 16x , podaj model tego I5 to ci powiem jakie dokładnie płyty możesz kupić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek pewnie najslabszy z i5: Intel Core i5-2400

 

Generalnie jestem programista i uzywam NVIDIA CUDA, nie chcialem wczesniej mieszac, ale widze ze znacie sie na rzeczy.

 

Wielkie dzieki za pomoc reyden!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, co to wnosi do dyskusji?

Dzieki za link, widzialem juz wczesniej te propozycje.

Ja sie po prostu nie znam i dla mnie to ze podane sa wymiary w cm, oraz

ile moge sobie wlozyc wiatraczkow nie przeklada sie na to, czy bedzie

to odpowiednie w moim przypadku, kiedy mam 2 karty i chcialbym je bez

problemu zmiescic w srodku oraz zapewnic odpowiednia wentylacje.

 

Ponawiam tez pytanie odnosnie zasilacza, to praktycznie ostatnia rzecz,

ktora dzieli mnie od zakupu komputera, wiec bylbym bardzo zobowiazany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz kasy na zasilacz, podstawowe pytanie.

 

Jak juz mowilem, pieniadze mam i moge wydac wiecej jesli bedzie to mialo sens (czyli nie ma ograniczenia).

 

Poza tym wiem, ze zasilacze raczej dlugo zyja, wiec nastepnym razem gdybym cos wymienial,

to pewnie bylaby jedna z niewielu czesci, ktora mialaby szanse zostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probuje zlozyc zestaw, ktory obslugiwalby 2 karty graficzne (chce miec mozliwosc korzystania z 3 monitorow).

 

W chwili obecnej mam 2 karty nvidia gtx 460. Do tego, probowalem zlozyc reszte:

 

Procesor: Core i5-2500k

Plyta glowna: MSI Z77A-G45

Pamiec: 2x4GB Kingston

Zasilacz: Corsair HX1050

Cooler: Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2

Dysk: Seagate Barracuda LP ST32000542AS (2TB, 32MB, SATA/300, NCQ)

Naped: LiteON iHAS124

Obudowa: Thermaltake Element V Nvidia Edition Big Tower

 

Nie wiem czy warto kupowac SSD, bede najprawdpodobniej mial zainstalowane 2 systemy Linux/Windows,

ale jesli tak, to chetnie wyslucham propozycji.

 

Na obudowe i zasilacz nie zal mi pieniedzy, bo planuje, zeby sluzyly mi na dluzej,

to nie znaczy jednak, ze dokonalem dobrego wyboru. Zasilacz oczywiscie musi uciagnac 2 karty.

Dysk chcialem kupic jak najwiekszy, ale zupelnie sie na tym nie znam.

Plyta glowna jest wielkim znakiem zapytania, wydaje mi sie ze potrzebuje tylko 2x PCI Express 3.0,

moze jest jakas tansza?

 

Bede wdzieczny za wszystkie rady. Jesli warto gdzies dolozyc do czegos lepszego, to mam na to pieniadze.

 

Chce kupic ten komputer juz od dluzszego czasu, ale ogrom informacji mnie przytlacza. Naprawde mam nadzieje,

na Wasza pomoc.

Edytowane przez Jankud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby korzystać z 3 monitorów wystarczy ci jeden radeon HD6670, który kupisz nowy na gwarancji za 250zł. Będzie on pobierał wielokrotnie mniej prądu niż 2 GTXy 460. Chyba, że nastawiasz się na wydajność w grach, ale wtedy też lepiej byłoby sprzedać te 460tki i kupić radka HD7850 / 7870

 

Możesz też zrobić tak, że podłączasz jeden monitor do karty graficznej a 2 do złącz na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby korzystać z 3 monitorów wystarczy ci jeden radeon HD6670, który kupisz nowy na gwarancji za 250zł. Będzie on pobierał wielokrotnie mniej prądu niż 2 GTXy 460. Chyba, że nastawiasz się na wydajność w grach, ale wtedy też lepiej byłoby sprzedać te 460tki i kupić radka HD7850 / 7870

 

Możesz też zrobić tak, że podłączasz jeden monitor do karty graficznej a 2 do złącz na płycie głównej.

 

To ciekawa opcja, nawet nie wiedzialem, ze istnieja juz karty z 3 wyjsciami. Nie wiem tez czy obsluzylaby taka rozdzielczosc 2 x 1920x1080 + 2560 x 1600.

Niemniej uzywam nvidia cuda, jako programista, i te karty moga mi sie przydac, jesli pracowalbym na swojej jednostce, a nie zdalnie. Chociaz opcja jest strasznie

kuszaca, cenowo wyszloby to znaczaco lepiej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nie będziesz podkręcał, a zestaw składasz dokładnie pod to.

Procesor: Core i5-2500k

Plyta glowna: MSI Z77A-G45

Pamiec: 2x4GB Kingston

Zasilacz: Corsair HX1050

Cooler: Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2

Dysk: Seagate Barracuda LP ST32000542AS (2TB, 32MB, SATA/300, NCQ)

Naped: LiteON iHAS124

Obudowa: Thermaltake Element V Nvidia Edition Big Tower

Do dużej wydajność w programowaniu bardziej by Ci się przydał procesor i7 - 4 rdzenie, 8 wątków, albo i7-2600K albo i7-3770K.

i5 ma 4C/4T.

Co do zasilacza - trochę przesadziłeś :) Takiej mocy nie powstydziłby się zasilacz do dwóch kart GTX690 - Tobie wystarczy spokojnie XFX XXX 650W Modular

 

Jeśli nie będziesz podkręcał to nie potrzebujesz takiego mocnego chłodzenia. Ale z drugiej strony jest ciche. Nie zaszkodzi, jeśli masz pieniądze na nie.

 

Jeśli chodzi o obudowę to polecam SilentiumPC Regnum L50 Pure Black. Mnóstwo miejsca, dobre chłodzenie, rozsądna cena. Chyba, że zależy Ci na znaczku Nvidia z przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...