Skocz do zawartości
Boyco

Volcano 7 a Volcano 7+

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie sa miedzy nimi roznice? Takze te cenowe?

 

Mam zamiar kupic. Czy warto drozej kupowac Volcano 7+?

V7 - 90 zl

V7+ - 140 zl

IMHO nie oplaca sie, za maly wzrost wydajnosci ponoc , jak za ta cena.

V7 (bez plusa) jest dosc wydajnym coolerem (mialem to wiem) tylko pare dB mniej by sie przydalo :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle odpowiedzi?

 

Tylko tylu uzytkownikow Volcano 7?

 

Moze jakiws inne coolery polecacie jezeli chodzi o optymalny współczynnik wydajnosc/cena?

 

Czy spokojnie wcisne go na moją płytę główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Volcano 7+ i temp. Atlhlona XP 2000+ spadła o ok. 20C :)

Jestem z niego zadowolony, jest co prawda głośny przy maxymalnych obrotach /min wentylatora (ponad 6000) ale przy min. (ponad 3000) jest cichy. Czytałem, że zdjęcie osłonki wentylatora obniża hałas.

Mocowanie do podstawki proca jest łatwe i pewne, co jest ważne bo Volcano 7+ jest dosyć ciężki - waży ok. 600g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze V7+ jest bardziej przyszlosciowym wyborem. Czy bedziesz mial P4 czy Athlona, zostaje ten sam cooler :) No i ten miedziany radiator, spod ma rowniejszy niz wszystkie aluminiaki ktore do tej pory widzialem (a bylo ich 5). Jedyny minus to ten oryginalny przelacznik obrotow. Ale ja zmienilem na FAN MATE1 i dostosowalem sobie plynnie obroty - wydajnosc+cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze V7+ jest bardziej przyszlosciowym wyborem. Czy bedziesz mial P4 czy Athlona, zostaje ten sam cooler :) No i ten miedziany radiator, spod ma rowniejszy niz wszystkie aluminiaki ktore do tej pory widzialem (a bylo ich 5). Jedyny minus to ten oryginalny przelacznik obrotow. Ale ja zmienilem na FAN MATE1 i dostosowalem sobie plynnie obroty - wydajnosc+cisza.

Volcano 7 sam dostosowuje predkosc obrotów do temperatury, prawda? Na jakiej zasadzie to sie odbywa?

Czy jest to sprzetowe czy pod windowsem to sie ustawia?

 

A jak z odprowadzaniem temperatury w tych dwóch coolerach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mamm bardzo podobny problem

chce kupić P4 1.6A (na 100%) i do tego dobry cooler

zastanawiam się nad V7+ V7 i kupnem versji BOX

dodam że komp musi być cichy bo działa całą noc w pokoju gdzie śpię.

Co ma większą wydajność V7+ na low czy Box ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze V7+ jest bardziej przyszlosciowym wyborem. Czy bedziesz mial P4 czy Athlona, zostaje ten sam cooler :) No i ten miedziany radiator, spod ma rowniejszy niz wszystkie aluminiaki ktore do tej pory widzialem (a bylo ich 5). Jedyny minus to ten oryginalny przelacznik obrotow. Ale ja zmienilem na FAN MATE1 i dostosowalem sobie plynnie obroty - wydajnosc+cisza.

Volcano 7 sam dostosowuje predkosc obrotów do temperatury, prawda? Na jakiej zasadzie to sie odbywa?

Czy jest to sprzetowe czy pod windowsem to sie ustawia?

 

A jak z odprowadzaniem temperatury w tych dwóch coolerach?

Niestety V7 sam ustawia obroty, a odbywa sie to przez czujnik na radiatorze(chyba-nie mialem V7) ktory juz przy 35 stopniach daje 5000rpm.. - to juz za duzo jak na moje uszy :) IMO lepiej samemu ustawiac obroty. Dlatego dla mnie V7+ rulez

 

Z odprowadzaniem temp. - nie moge robic porownan, nie mialem nigdy V7, ale z tego co zauwazylem dzieki w calosci miedzianemu radiatorowi nagle skoki (idle - full load) temperaturki sa mniejsze niz na aluminiakach. Na V7+ temp. utrzymuje sie w granicach 5-6 stopni roznicy miedzy uzywaniem a nic nierobieniem. Wczesniej na innych mialem +10 stopni i wiecej na full load.

 

Np. teraz mam 54stopnie (az tyle przez plyte gl. i upal w pokoju-ale to dluga historia...) a po przeleceniu 3d marka podskakuje tylko o 4 stopnie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy Volcano 7 znajdziesz tutaj:

 

http://www.overclockercafe.com/Reviews/Tt_...ano7/index.html

 

Na tej stronie testują również Volcano 7+. Jak dla mnie Volcano 7+ za dużo waży, i z góry dziękuję Loader'owi, który uraczył mnie tą informacją, bo długo jej szukałem, choć podejrzewałem, że właśnie w tych okolicach się wacha.

Volcano 7 ma tę zaletę, że wentylator ma 80x80 cm, i w razie potrzeby można go zmienić na całkiem wydajny Sunon o 40CFM i 35 DB, lub na inny, mniej wydajny, ale za to znacznie cichszy.

Pod warunkiem, że ten drugi też nie waży dwa razy więcej od zalecanego przez AMD maksimum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, napisałem 80x80 cm hehe... taki wentylator to można obok obudowy postawic, a ciekawe czy by sie dobrze spisał nawiasem mówiąc.

Volcano 7 ma wadę, z tym dostosowywaniem się temperatury. Co prawda czujnik zwykle można przestawić bliżej kości, gdzie jest cieplej, ale nigdy z tym nie wiadomo i często są z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada lepiej złóż choćby najgorsze WC w pokoju mam 40 stopni a na proca leci gorące powietrze wogule nie włączam kompa bo momentalnie sie ze mnie pot leje strumieniami a w windowsie mam 45 stopni na procu.Lepiej zainwestować w cisze i lepsze chłodzenie jak będę miał trochu kasy to pozbędę się tego Volcano i WC złożę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem V7 a teraz mam V7+. I sprawa wygląda tak:

Na moim procku temp jest identyczna w defaulcie (przy obu kulerach) Jednak jak daje 1200@1500 (Tulipan) to widać przyrost możliwości V7+. W tą pogode jaka jest teraz daje obroty na max i przy 1500Mega ma 44 st. w spoczynku, a 45 na pełnym obciążeniu (może dlatego ze zdjąlem blache z niego). A co do obrotów V7, można kupić potencjometr 22kOhma i juz jest płynna regulacja obrotów (od 1500 do 5200).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem, szukalem i... nigdzie nie znalazlem testów Volcano 7  :x  

Ma on jakąś inną nazwe czy co?

Stary na tweak w artykułach jest jak byk napisane:

Volcano 7+ wejdz tam i poczytaj...

w 4max jest opisane ze zdjęciami.

no i tu: http://www.reviewmakers.com/showdoc.php?review=35 i tu: http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/101-30

i looknij na to cacko :> troche głośne: http://www.teksector.net/reviews/HSFs/ther...pics/pic11.html

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mamm bardzo podobny problem  

chce kupić P4 1.6A (na 100%) i do tego dobry cooler

zastanawiam się nad V7+ V7 i kupnem versji BOX  

dodam że komp musi być cichy bo działa całą noc w pokoju gdzie śpię.

Co ma większą wydajność V7+ na low czy Box ??

Biez P4 1.6A BOX naprawde coolerki sa dobre, sam kupilem V7+ i chyba wywaliłem kase w błoto bo na V7+ w Low mam tyle samo stopni co na BOX P4 a Intelowski jest cichszy, a co do podkrecania to V7+ dał mi jakies dodatklowe 50Mhz :( naprawde jak ktos ma 1.6 i kreci to nie warto kupowac V7+ mi na box coolerku chodzi na 2655Mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dbrze ale ten typ trochę przegiął pałę, a co do obrazka to niedługo go zmienię.

Pozdrawiam!

W czym takim przpegiął? Jakoś nie widze nic obraźliwego... a obrazek mógłbys wcześniej zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...