Skocz do zawartości
adtg

Chłodzeni Silver Arrow na i5 2500k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem dotyczący montażu tego chłodzenia.Dokładnie mówiąc nie wiem jak mocno dokręcić radiator.W tej chwili radiator można przekręcać na boki (po zamontowaniu).Nie wiem czy takie luzy są dopuszczalne.W tej chwili w biosie temperatury procesora w spoczynku to 28/29 stopni.

Z góry dzięki z pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem dotyczący montażu tego chłodzenia.Dokładnie mówiąc nie wiem jak mocno dokręcić radiator.W tej chwili radiator można przekręcać na boki (po zamontowaniu).Nie wiem czy takie luzy są dopuszczalne.W tej chwili w biosie temperatury procesora w spoczynku to 28/29 stopni.

Z góry dzięki z pomoc

 

z łopatologicznej instrukcji dołączonej do thermala (źródło www thermala) oraz ze zdjęć tutaj wynika że wszystko powinno być skręcone na sztywno. najwyraźniej coś zrobiłeś nie tak skoro masz jakieś luzy albo nie dokręciłeś coolera śrubą na środku nad cpu.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że sam montaż jest prosty.Dokręcałem śrubę nad procesorem,kręciłem i kręciłem i dalej był luz.Nie wiem czy mam kręcić do oporu aż wszystko będzie zamontowane na sztywno.Wykonałem naprawdę sporo obrotów dokręcając radiator.Boje się coś uszkodzić kręcąc na chama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest oczywiście kwestią wyczucia ale jeżeli dobrze to zmontowałeś to powinieneś krecić tak długo aż poczujesz opór.

 

może to ci rozjaśni w ciemności:

 

mówiąc opór mam nadzieje że masz wyczucie w rękach i nie ściskasz rączek kombinerek w rękach tak że się spotykają lub wyginasz klucze od 17 wzwyż w gołych rękach dokręcając śrubę jak mój kolega szczypiornista :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na tym filmiku gość popełnia jeden błąd. Montuje taką małą ramkę do backplate. W instrukcji napisane że to tylko do socket 775. Ja swoje macho dokręcałem na wyczucie nie za mocno żeby nie pokruszyć procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...