Skocz do zawartości
brachol

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.12.2020 o 16:13, Devil napisał:

Oby tylko naprawili bugi i dopracowali optymalizację  i można grać.

Niestety, całe nadgodziny i poświęcenie pracowników CDPR, a gra powinna mieć jeszcze z 6 miesięcy opóźnienia.

https://www.twitch.tv/videos/828972351

 

W skrócie jest dobrze ale nie dorobiona gra pod względem technicznym.Do tego balans gry lezy.

Ogram Control i spokojnie poczekam na łatki.

 

 

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że jest taka opcja na steam, ale nie o to mi chodzi. Gry jeszcze nie kupiłem, raczej kupie na GOGu, tylko chciałem się dowiedzieć właśnie czy jest taka opcja że oddam konto mojej i sobie ściągnie na swojego PC. Tak zrobiłem z wiedźminem że kumpel kupił, dał mi konto ja ściągnąłem i grałem.

Edytowane przez kazkyy
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, topdog napisał:

Kupiłeś na steamie? Konta tam oczywiście można współdzielić, chociażby przez tryb offline. Na allegro biznes w ten sposób kwitnie.

Na steam można grać w trybie rodzinnym. Przy czym właściciel gry powinien być offline, aby druga osoba mogła korzystać z gry. 

Ze strony gog.com można ściągnąć pliki instalacyjne gry na komputer. Do wieśka logowanie nie było wymagane, jeżeli dobrze pamiętam, więc nie powinno być z tym problemu. 

Edytowane przez Szeryf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Szeryf napisał:

Na steam można grać w trybie rodzinnym. Przy czym właściciel gry powinien być offline, aby druga osoba mogła korzystać z gry. 

Ze strony gog.com można ściągnąć pliki instalacyjne gry na komputer. Do wieśka logowanie nie było wymagane, jeżeli dobrze pamiętam, więc nie powinno być z tym problemu. 

Czyli mam rozumieć, że w przypadku kiedy kupie Cyberpunka na gogu to tak samo w przypadku Wieśka mogę spokojnie podzielić się kontem i grać jednocześnie na jednej jak i drugiej maszynie? ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu podobnie, tzn skończyłem z Panam i nomadami (wiek coz 4 sie zbliża xD), a z grą coś więcej (jakieś alternatywne zakończenia i poboczne) jak to trochę połatają. Gralem w wersji 1.05 + 1.06 i jakichs większych błędów (uniemożliwiających dalsza rozgrywke) przez te 40 godzin nie mialem, za to pomniejszych glitchy hehe po obfitości.

Do tego gralem na wiekowym sprzecie : 3770K@4.7 + tez juz nie za mlodym GTX 1070 

https://www.youtube.com/watch?v=V2EVu0BQDco

Jakość nagrania cóż..., ale jak widać jakoś gra łazi :P (normalnie coś przyciąłem/wyłączyłem, największego kopa dają  wolumetryczne chmury i mgła, RT wiadomo ;)). 

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra swietna, na sprzecie z sygnatury chodzi calkiem niezle w 1440p ? Bugow dosc sporo, ale zadnego game-breaking buga nie mialem, czasem tylko wgram save sprzed paru minut jak cos nie trybi.

 

Prosta zasada dla grajacych  w dowolna gre krotko po premierze, co chwile save, duzo nerwow tak mozna zaoszczedzic w razie jakichs bugow.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gra zakonczona po ok 155h ? Sam sie nie spodziewalem ze tak chetnie dlugo w niej zagoszcze ale klimat jest tego warty. Zrobilem wszystkie misje i jakies 95% aktywnosci na miescie z gangami itp

Jedna rzecz odpuscilem to kupowanie aut. Calkowicie zbedne a te z gry wystarczajace. Akurat samo jezdzenie samochodami w tej grze nie jest zbyt przyjemne to po co komu te auta? ?

Za to motocyklem jezdzi sie w miare niezle. Bardzo polecam gierke, to byl milo spedzony czas.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem kompletnie rozczarowany samą grą jako konstrukcją. Bugi to bugi, w końcu je połatają.

Dopóki lecisz questy i nie zwracasz uwagi na świat to jakoś to da się przełknąć, ale gdy zaczniesz eksplorować to momentalnie bije po oczach atrapa i wydmuszka miasta. NPC stojący wiecznie w 1 miejscu i ciągle gadający to samo lub łażący bez celu od waypointa do waypointa. Mnogość lokacji które aż kopią w oczy, że tam miało być coś więcej, że coś planowano i przerwano prace. Jakby pewnego dnia na rok przed terminem przyszedł PM i powiedział, słuchaj, zapisz to co masz i oddaj bo musimy słać do tłoczni. No i zapewne tak było.

Ograłem już prawie 160h i nadal łażę po mapie odnajdując dalej miejsca, które w mojej ocenie w zamyśle autora miały być czymś zdecydowanie więcej niż to co poszło do publikacji. Dla mnie ta gra to zwyczajnie produkcja wydana na etapie jakichś 60-70% ukończenia prac a ostatnie miesiące przekładania premier to nic innego jak pudrowanie i krojenie tak, żeby to było w jakimś stopniu grywalne.

Edytowane przez Szawel
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cviqpl napisał:

Witam.

Kto domyśla się w czym problem?

Wszystko wymaksowane. Sterowniki najnowsze (GF Exprience). W panelu suwaczek na jakość.

Screen w 1440p ?

Konfig w screenie.

Wymiękam.

 

22fps? Wylacz rozmycie moze.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leża w DLSS - ustawienia performance renderują grafe w niskiej rozdzielczosci. Zmiana na Quality pomogła. Solved.

 

Na fps`ach mi nie zależy. Tylko na jakości renderowanego obrazu. Screenshot z opcji aparatu - stad spotęgowane efekty abberacji i rozmycia. W samej grze tego nie ma.  Pozdrawiam.

Edytowane przez cviqpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Po zaakceptowaniu faktu słabej optymalizacji, spadku średnich klatek w pewnych lokacjach, tego że mój Ryzen średnio daje radę i nic z tym nie można zrobić, przypadkowych craschy na powierzchnię wypłynął kolejny problem. Gram sobie z włączonym v-syncem w 75 FPS. Wchodzę do lokacji gdzie jest mniej FPS np 72, po czym wychodzę na ulicę i tych FPS mam 55-60. Użycie GPU wskakuje na 90 %, a CPU 50 %, choć chwilę wcześniej było po 50 %. Zapisuje grę, wychodzę do menu (lub wyłączam grę i włączam ponownie), wczytuje zapis i FPS znowu wraca do normy i mam te 75 FPS (50% CPU i 50 % GPU). Macie podobnie? Można to jakoś naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyberpunk nie ma kiepskiej optymazacji, przechodzac go narobilem chyba ponad 100 screenshotow pod takim wrazeniem grafiki bylem, gdzie w wiekszosci gier zrobie moze 10-20 screenow, do tego pamietaj, ze gra renderuje ogromne obszary, a nie mala zamknieta lokacje jak wiekszosc innych tytulow 😉

 

Roznice w obciazeniu gpu i cpu sa raczej normalne  i zaleza od lokacji, niektore bardziej dojada cpu.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2021 o 11:37, Astec napisał:

Można to jakoś naprawić?

Mi się osobiście wydaje że albo brakuje Ci RAMu albo pamięci na Grafie. Jak wychodzisz do menu następuje wyczyszczenie i działa to lepiej. Nie mniej jednak, sprowadza się to do tego że potrzebujesz upgradu kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Za gwarno tutaj nie jest, ale jedna rzecz z ustawień mnie irytuje, więc nabazgram.
Mianowicie w FPSach jestem nauczony celować poprzez kliknięcie i ponowne kliknięcie a nie przez trzymanie PPM. Nie umiem tak grać, a to pierwsza gra, w której nie widzę nigdzie opcji przełączenia tego. Ktoś sobie z tym poradził, czy wszyscy trzymają PPM podczas strzelania?
Pzdr.

Edytowane przez SzczYpior_n1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jak u Was spisuje się Ryzen 5 5600/5600X w tym tytule? U mnie niestety występują dropy FPS poniżej wartości odświeżania monitora i to w 1080p na ustawieniach średnich. Często się to zdarza i jest wyraźnie wyczuwalne. Oglądałem wiele filmików na YT i nie znalazłem podobnych zachowań. W momencie tych dropów użycie CPU szybuje powyżej 85%, a użycie GPU spada do wartości 50-60%. Dodam że dzieje się to też w najniższej rozdzielczości jaką można ustawić, co może zwiastować, że procesor nie wyrabia. Macie podobnie, czy to może kwestia jakieś aktualizacji itd. Możecie się wypowiedzieć jak to jest u Was na podobnych wydajnościowo CPU tj. 11600K/10700K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bamboocha napisał:

A sprawdzałeś czy czasem procek nie zrzuca taktowania na niższe? W niektórych grach pomaga ustawienie na sztywno taktowania/napięcia.

Nie zrzuca, średnio jest 4450-4500 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...