Skocz do zawartości
kbzium

Płyta dla i2600 (bez K)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

kupiłem i7 2600 (bez k). Dałem ~800 zł a szkoda dopłacać do ~1100-1200 do 2700k. Tak więc: która płyta będzie dla mnie najlepsza jeśli:

A. Procesor nie ma odbl. mnożnika, mogę trochę pokręcić FSB (czy odpowiednikiem) - ale to męczy PCI-E i pewnie z 10 MHz uciągnie więcej... (ale mniejsza z tym jak mówię).

W sumie ponoć można mnożnik do x43 podnieść co daje ze 4.2GHz.. po co więcej ;p

B. Nie obchodza mnie nowinki typu PCI-E 3.0 jeśli trzeba za to dużo dopłacić

C. Przydałaby się obsługa intelowskiej technologii z SSD (bo dysk SSD mam, vertexa 3 120GB)

D. Musi być stabilna i dawać sensowne osiągi (nie spowalniać procesora).

 

Czyli chcę czegoś najsensowniejszego (najniższa cena za najlepszą jakość). Nie gram, może kiedyś będę jeszcze. Na razie mam HD4950 więc niezbyt sobie pogram :)

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy AsRock na Z77 i masz wszystko. Ewentualnie porównaj wyposażenie do wyższego modelu czy czegoś nie potrzebujesz.

 

"obsługa intelowskiej technologii z SSD" - to bzdura i nie warto sobie tym głowy zawracać

"Musi być stabilna i dawać sensowne osiągi (nie spowalniać procesora)" - nie istnieją niestabilne płyty a różnice wydajności między modelami to wielkości pomijalne (rzędu 1%), płyte wybierasz głónie ze względu na wyposażenie, ilość i rodzaj złącz itp

 

OC za pomocą fsb sobie odpuść, mnożnik do x43 będzie lepszy/wystarczający na co dzień (skoro nie grasz nie potrzebujesz bezkompromisowej wydajności, procesor zużywa mniej prądu i mniej się grzeje przez co może być ciszej chłodzony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko mi nie mow ze chcesz dawac vertexa 120gb na dysk cashowy..............

kryterium d: plyta glowna ma nie spowalniac procesora ................................................................................................................................................................................................................... aha.

bierz cokolwiek najtanszego. asus p8p67 pro

Edytowane przez supernatural

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...