Skocz do zawartości
humanoidal

Dziwna akcja z Gigabyte H61M-D2-B3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam płytę główną jak w tytule i spotkała mnie dzisiaj taka niespodzianka:

 

Komputer nagle się wyłączył, po uruchomieniu od razu zresetował i moim oczom ukazał się dziwny ekran, wydaje mi się, że płyta nie umiała sobie załadować biosu i wczytywała go z jakiegoś backupu. Oczywiście po tej akcji komputer nie chciał za cholerę wstać, musiałem ponownie flashować bios, ustawić 64 bity i AHCI, komputer wstał dopiero jak odłączyłem pendrive'a z biosem. Przyznam, że trochę się spiąłem przez tą całą akcję.

 

 

Jak myslicie, czym to mogło być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma DUALBios - to ten backup biosu.

W przypadku problemów z biosem głównym płyta sięga do backup-u i kopiuje z niego bios do głównego. Po restarcie powinno wszystko działać.

Komputer nie chciał wstać zapewne ze względu na ustaweinia.

Takie akcje czasami się zdarzają. Nie przejmuj się skoro wszystko działa.

Możesz poszukać nowszej wersji biosu na stronie GB i ewentualnie go wgrać. Pamiętaj o aktualziacji backupu.

Edytowane przez jacekcz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przyczyna, że ten główny bios się schrzanił? Słaba bateria na płycie?

 

Używam biosu F8, bo on jest dopasowany do mojej instalacji Mac OSX. Gigabyte wypuścił chyba 2 nowsze, ale nie chcę instalować najnowszego, bo OSX jest bardzo stabilny na F8 (nie licząc dzisiejszej akcji :P )

 

Da się zaktualizować ten backup biosu, żeby od razu wgrywał F8 w razie czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...