Skocz do zawartości
faqndopl

Ścinanie się komputera( nic się nie da na nim zrobić )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj mam pewien problem z kompem. Grałem sobie w LoLa i nagle zaciął mi się komp, więc go zresetowałem. I od tego momentu mam problem. Przy ładowaniu się windowsa(tam gdzie się pokazuje logo wina) muszę czekać prawie 2 minuty, a wcześniej czekałem tylko 10-15 sekund. Jak juz dojdzie do logowania, komp potrafi się zawiesić(klikając na mój avatar tzw. konto następuje lag i muszę zresetować kompa). Jak cudem uda mi się zalogować, muszę czekać 5 minut aż pojawi mi się pasek zadań i kolejne 5 minut, aż pojawi się START w lewym dolnym rogu. Jak już na niego kliknę, nic nie mogę zrobić, komputer się zawiesza i nic innego jak restart nie pomoże. Nie wiem co się stało, czyżby jakieś oprogramowanie się usunęło? Myślę, że to raczej chodzi o jakieś części. Dodam też, że komp na awaryjnym działa dobrze- napisałem na tym trybie tego posta. Przy przycisku do włączania kompa jest kontrolka, która CIĄGLE się świeci na czerwono, a wcześniej tylko mrygała. Wiecie może co muszę zrobić? Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk wygląda na zdrowy. W ogóle to kolego po rejestracji powinieneś przeczytać u góry "Zanim cokolwiek napiszesz..". Chodzi o:

 

5. Staraj się opisać problem jasno i dokładnie podając:

 

pełny opis konfiguracji komputera (marka i model zasilacza też jest ważna!)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro problem pojawił się po hard resecie, mogła ulec uszkodzeniu pewna część danych na dysku.

 

Po całkowitym uruchomieniu systemu lub w trybie awaryjnym wykonaj scandisk ( prawy klaiwsz na dysk z systemem operacyjnym -> właściwości -> zakł. narzędzia -> Sprawdź) jeśli wystąpią komunikaty o błędach - spróbuj je ponaprawiać.

 

Jeśli nie pomoże najlepszym rozwiązaniem oczywiście byłby format, lecz jeśli nie chcesz tego robić od razu - sprawdź komputer na innym systemie operacyjnym.

Możesz użyć do tego celu jakiś system bootowalny z płyty np. Linux Ubuntu (do pobrania TUTAJ), lub zainstaluj swojego windowsa na drugiej partycji (innej niż c:\) i sprawdź czy uruchamia się prawidłowo. Wykluczysz w ten sposób problem ze sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam prawie taki sam problem. A mianowicie: gram sobie w LOLa dzisiaj a tu nagle ścina i nic nie mogę robić, wiec reset komputera. I tak dzisiaj już 3 razy w ciagu 2 godzin, przedtem tak nie było. Nie wiem dziś rano mocnym powietrzem czyściłem komputer ( najbardziej jego wiatraki) ale chyba to nie jest wina tego.

Tylko po resecie komputer włącza się normalnie, bez żadnych problemów.

 

mam Windows 7 Ultimate x64

karta GeForce GT 221 1GB

4 GB RAM

Procek AMD Athlon 5000 Dual-Core 2,21 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chłodzony jest WIATRAKAMI to można się domyślać, że ma go podłączony pod jakiś transformator ;)

 

@Jurny Zając Twój problem nie jest podobny. Autor tematu ma problemy z odpaleniem systemu i każda akcja jest wydłużona w czasie. U Ciebie zacina się podczas gier więc powód może być zupełnie inny. Chociażby przegrzewanie CPU, GPU lub umierający zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój zasilacz to: CHieftec 500W model APS-500S

 

Dziś włączyłem komputer i nawet już nie podczas gier, a podczas przeglądania w internecie. I w ciagu 30 min zrobiło mi się to już 3 razy :(

 

jakiś programem mogę sprawdzić czy się nie przegrzewa? a zasilacz jak sprawdzić?

 

dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCCT i włącz test, po 10 min podaj temperatury (najlepiej daj zrzut ekranu). Później włącz gre i po 10min przejdź na pulpit i sprawdź w tym programie tempereatury CPU i GPU.

 

Jesli chodzi o zasilacz to najlepiej podmienić na inny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dziwo najpierw korzystałem z 40 min z przeglądarki, a później grałemw LOLa i jest wszystko OK. Chociaż prawie na początku gry było takie zatrzymanie, ale za moment ruszyło wszystko dalej i było OK.

screeny w załączniku

 

e: te niecałe 10 min to było przy lekkim korzystaniu z przeglądarki, a to dłuższe to podczas gry

post-196256-0-94960000-1354180419_thumb.png

post-196256-0-70609600-1354180434_thumb.png

Edytowane przez Jurny Zając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniż w biosie CPU_Vcore na 1,2V. Te 1,44V (pewnie ustawione z automatu) to masakra Dołączona grafika U mnie ten procesor przy 2,4GHz pracuje przy napięciu 1,05V więc te 1,2V to spokojnie będzie działać.

Czujniki temp. w tym cpu zaniżają temp. o jakieś 20st. C.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdjecia z mojego BIOSa

jedno to jest jak się wchodzi, a później poszukałem tego i tylko to znalazłem co na zdjęciu 2. Jest Vcore Voltage i tam jest te 1,44 i jak to naciskam to wyśiwetla się 2 opcje "1,44" albo "Ignore". To tutaj trzeba zmienić? nie ma tam "1,2"

 

sorki za kłopot

 

 

Dodam, że po tym porannym 3 razy co mi się zacięło w 30 min, później już jest OK. nawet grając w LOLa 40 min problem nie wystąpił.

post-196256-0-11178800-1354198280_thumb.jpg

post-196256-0-38829300-1354198290_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda, i nic nie mogę dalej znaleźć :( a jak można aktualkę wykonać Biosu? mam CD do płyty, ale nie chce nic mi instalować, bo ta płyta to Vista Edition i nie współpracuje z Win 7, w ogóle jakiś miesiąc temu dodałem RAM 2 x 1GB i zainstalowałem Win 7.

jeśli coś po tych zdjęciach da się mnie naprowadzić to będę bardzo wdzięczny

 

 

PS: mam też zamiar w nocy przeprowadzić test programem Memtest, bo może to wina RAMu?

post-196256-0-66694800-1354202472_thumb.jpg

post-196256-0-48798300-1354202481_thumb.jpg

post-196256-0-62236000-1354202491_thumb.jpg

post-196256-0-94996400-1354202502_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko było już dobrze, aż nagle włączyłem nowe Most Wanted (nie grałem w to z tydzień) i po jakieś 30 min zacieło mi się Most Wanted i musiałem aż reseta. Później włączyłem komputer i zostawiłem kompa na noc włączonego, budzę się rano i zaciął się. To reset, po 5 min używania znowu zacina...

Powiem, że pierwszy raz mi zacięło komputer właśnie przy nowym Most Wanted

 

Nie wiem jaka przyczyna, ale przez 4 dni było wszystko OK, aż do czasu gdy włączyłem Most Wanted

Edytowane przez Jurny Zając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wywala ci czasem sterownika grafiki? Nie zawsze wywala do pulpitu ja miałem podobny problem zmiana chłodzenia pomogła. Może to być spowodowane grzaniem się karty. Jak masz taka możliwość zobacz czy na innej karcie będzie to samo Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...