Skocz do zawartości
Mardok

UltraBook

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z racji tego że nie znalazłem żadnego tematu w tym dziale mówiącego o UltraBook'ach postanowiłem założyć własny :) Teraz do rzeczy stoję przed zakupem nowego urządzenia i wybór padł właśnie na coś z rodziny UltraBook'ów głownie z powodu mobilności oraz jakości wykonania, jedyny wymóg jaki mam to matryca 13" (nie mniejsza) i oczywiście dysk SSD. Czasu na zakup mam dość sporo gdyż aż do października. Oto moi dwaj kandydaci:

 

Asus Zenbook UX31E - Notebookcheck.pl: Recenzja Asus UX31E (Core i5)

Dell XPS 13 - Notebookcheck.pl: Recenzja Dell XPS 13 (L321x)

 

Różnica w cenie jest dość znaczna (na korzyść Asusa) no i tu pytanie czy ktoś z was miał do czynienia z oboma urządzeniami i czy dopłacenie 2000zł do Dell'a ma sens ? Ze ewentualne odpowiedzi z góry dziękuję :)

 

* Proszę tylko nie polecać Acera bo akurat jego miałem w ręce i na pewno nie chciał bym go zakupić oraz MackBook Air bo musi być Windows (da się zainstalować Windows'a ma Air ale nie działa to niestety najlepiej) gdyby nie to to Air był by już u mnie w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad U300s.

Lenovo IdeaPad U300s ultrabook review

 

ASUSa bym odrzucił bo stosowane przez nich trackpady to porażka.

 

Może nie w tym kolorze ale Lenovo prezentuje się całkiem fajnie, i jest dużo tańszy od Dell'a ba nawet od Asusa (mowa o cenach na Allegro) :) Natomiast kwestia trackpada w Asusie jest mi zupełnie obojętna gdyż w ogóle nie używam tego urządzenia w żadnym laptopie, zdecydowanie wolę nosić ze sobą dodatkową myszkę.

 

Lenovo IdeaPad U300s - Notebookcheck.pl: Recenzja Lenovo IdeaPad U300s

 

Jedyny problem jaki widzę z U300s to brak VGA ... Kurcze dość często podpinam rzutnik w celu puszczenia jakiejś tam prezentacji a z samym HDMI będzie problem.

 

Jakoś w te wakacje ma się również pojawić ThinkPad X1 Carbon - warto chociaż zobaczyć bo według mnie to będzie killer (cenowy również :) )

 

Znając życie jego cena będzie zaporowa :) Pomija już fakt że design serii ThinkPad nigdy do mnie nie przemawiał.

 

Też się łaszę na macbooka air albo jakiegoś ultrabooka gdyby cena kusiła, ale poczekam jak się sytuacja rozwinie do jesienii.

 

Jak już wyżej pisałem gdyby nie wymóg względem systemu operacyjnego nie było by tego tematu tylko bym Air zamówił :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

1) Na pewno istnieją jakieś przejściówki HDMI - VGA.

2) Właśnie ten kolor jest świetny ;)

 

3) Joanna Stern, swojego czasu etatowy recenzent laptopów na The Verge, wielokrotnie podkreślała, że pomimo przetestowania wielu UltraBooków MBA z zainstalowanym Windowsem pozostaje najlepszym UltraBookiem. Nawet jest o tym artykuł, http://www.theverge.com/2012/2/10/2787484/macbook-air-with-windows-7-review-the-ultrabook-to-rule-them-all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych w temacie, zdecydowanie UX31, świetnie wykonany, no i rozdzielczość 1600x900.

 

I to jest mój faworyt, jedyne co mnie nie przekonuje jeszcze to logo Asusa na masce ale się jeszcze zobaczy :)

 

1) Na pewno istnieją jakieś przejściówki HDMI - VGA.

2) Właśnie ten kolor jest świetny ;)

 

3) Joanna Stern, swojego czasu etatowy recenzent laptopów na The Verge, wielokrotnie podkreślała, że pomimo przetestowania wielu UltraBooków MBA z zainstalowanym Windowsem pozostaje najlepszym UltraBookiem. Nawet jest o tym artykuł, MacBook Air with Windows 7 review: the ultrabook to rule them all? | The Verge

 

1. Są ale zwykły kabel za 3 dychy nie działa z każdym urządzaniem a aktywna przejściówka to od 2 o 3 stów :/

2. Kolor kwestia gustu, mi zdecydowanie bardzie podoba się grafitowy :)

3. MBA z W7 ma kilka problemów głownie z zarządzeniem energii oraz BT a ja nie zamierzam wydawać ponad 5k zł na sprzęt który nie działa do końca jak powinien oraz ręcznie trzeba rzeźbić aby działał...

 

EDIT:

 

W zasadzie po namyśle zostało mi już tylko dwóch kandydatów, jest to Asus i Lenovo a czas zakupu przeniosłem na początek lipca akurat na wakacje się przyda :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad U300s.

Lenovo IdeaPad U300s ultrabook review

 

ASUSa bym odrzucił bo stosowane przez nich trackpady to porażka.

 

We wszystkich ultrabookach zastanawia mnie jedno - czemu tak się żydzi na portach USB? Co za tępy pręt zaprojektował lapka, w którym całe boki są puste, a porty USB są całe dwa i nawet czytnika kart nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo UltraBooki projektowane są z myślą, że większość operacji wykonuje się za pośrednictwem internetu. Pomysł słuszny ale nie na rok 2012. Ja na przykład nie używam więcej niż jednego poru na raz ale rozumiem, że dla niektórych jest to ogromny minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo UltraBooki projektowane są z myślą, że większość operacji wykonuje się za pośrednictwem internetu. Pomysł słuszny ale nie na rok 2012. Ja na przykład nie używam więcej niż jednego poru na raz ale rozumiem, że dla niektórych jest to ogromny minus.

 

Ja wymagam jedynie dwóch, jedno dla myszy drugie dla PenDrive i starczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie po namyśle zostało mi już tylko dwóch kandydatów, jest to Asus i Lenovo a czas zakupu przeniosłem na początek lipca akurat na wakacje się przyda :)

 

Akuratnie pod koniec czerwca zacznie się wysyp nowości, więc możliwe że starsze modele lekko stanieją. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 128GB dysku SSD trzeba założyć, że jak laptop stoi na biurku, musisz mieć podłączony dysk HDD na USB. Do tego obowiązkowo mysz. To już dwa porty. Trzeba coś nagrać na pena i już jest problem - dysku nie można odłączyć, bo najpewniej stamtąd będzie coś nagrywane, a po odłączeniu myszy ja czuje się lekko niepełnosprawnie :/.

Dodatkowo, ja podłączam też klawiaturę i telefon cały czas prawie... więc potrzebuję 5 portów... ale mam monitor z hubem USB, tak rozwiązuje ten problem i to jest generalnie takie lekarstwo zarówno na 13" wyświetlacz jak i małą ilość portów. Lapek zamknięty i mam taką pseudo stację dokującą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 128GB dysku SSD trzeba założyć, że jak laptop stoi na biurku, musisz mieć podłączony dysk HDD na USB. Do tego obowiązkowo mysz. To już dwa porty. Trzeba coś nagrać na pena i już jest problem - dysku nie można odłączyć, bo najpewniej stamtąd będzie coś nagrywane, a po odłączeniu myszy ja czuje się lekko niepełnosprawnie :/.

Dodatkowo, ja podłączam też klawiaturę i telefon cały czas prawie... więc potrzebuję 5 portów... ale mam monitor z hubem USB, tak rozwiązuje ten problem i to jest generalnie takie lekarstwo zarówno na 13" wyświetlacz jak i małą ilość portów. Lapek zamknięty i mam taką pseudo stację dokującą.

 

128GB na sprzęt mobilny powinno wystarczyć (mi na pewno) w założeniach UltraBook'ów nigdy nie było mowy że to ma być główna maszyna. Liczba portów USB sztuk 2 powinna w terenie też zupełnie wystarczyć, niewiedzę sensu targać ze sobą HDD i czy jak na końcu wspomniałeś jeszcze klawiatury to już w ogóle bez sensu jak na UltraBook'a. Od magazynowania danych, oglądania filmów czy nawet grania mam desktopa w domu, od UltraBook'a wymagam maksymalnej mobilności (waga/rozmiar), czasu pracy na baterii i możliwie największej wydajności po spełnieniu dwóch pierwszych warunków. Wydaje mi się że kolega pomylił UltraBook'a z klasycznym Laptopem i wymaga od niego czegoś do czego nie był projektowany.

 

Tak czy inaczej u mnie decyzja już zapadła i będzie to Asus (choć nie pałam miłością do tej marki jeżeli chodzi o urządzenia mobilne) gdyż spełnia wszystkie moje oczekiwania i obejrzeniu go na żywo stwierdzam iż jakoś wykonania stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poelcam zainteresować się Samsungami 900x3c - świetne wykonanie, ogromny progres względem poprzednika i zajebista matryca - IPS (PLS), która faktycznie ma ponad 500cd/m2 i nieograniczone kąty widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poelcam zainteresować się Samsungami 900x3c - świetne wykonanie, ogromny progres względem poprzednika i zajebista matryca - IPS (PLS), która faktycznie ma ponad 500cd/m2 i nieograniczone kąty widzenia.

 

Niestety cena jak na Samsunga to trochę wysoka, wątpię abym dał kiedykolwiek 5k zł na urządzenie od tej firmy ... Choć przyznam że prezentuje się całkiem przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...