Skocz do zawartości
Ilumir

Gwarancja producenta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio chciałem sobie kupić jakiś nowy telefon z allegro no i zasadniczo się już zdecydowałem tylko martwi mnie kwestia gwarancji. Wszyscy na aukcjach zgodnie twierdzą, że posiadaja gwarancję producenta, ale co jest dowodem takiej gwarancji ? Dowód zakupu czy jakiś wpis w karcie gwarancyjnej ?

 

Dodatkowo mam pytanie jak to wygląda jak mi się telefon już zepsuje. Sam wysyłam go do najbliższego serwisu czy jakaś inna procedura ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do karty gwarancyjnej wymagany jest dowód zakupu (faktura, paragon) z widoczną datą sprzedaży. W samej karcie nie musi być adnotacji oprócz modelu i IMEI telefonu, choć na to akurat nie każdy serwis patrzy rygorystycznie (Nokia na przykład wymaga, Samsung nie zawsze).

 

Jak telefon się zepsuje, można go zanieść do salonu operatora, choć oni i tak nie prowadzą swoich serwisów i wysyłają telefony dalej. Pod Warszawą mieści się Regenersis, centralny sewis na Polskę. Można do nich wysłać telefon samemu, w przypadku obarczenia tym problemem operatora sprawa się nieco wydłuży, choć odchodzą koszty przesyłki (o gwarancji door-to-door dla telefonów nie słyszałem).

 

Telefony na gwarancji teoretycznie może naprawiać tylko autoryzowany serwis, inaczej grozi utrata praw gwarancyjnych, jeśli zostanie wykryta nieautoryzowana ingerencja (a raczej zostanie, zwłaszcza jeśli na hardware będą widoczne ślady dłubania). W praktyce autoryzowany serwis odmawia napraw telefonów zalanych, pogryzionych przez psa/dziecko lub przejechanych samochodem, nieautoryzowany pan Miecio w budce na bazarku czasami podejmuje się różnych takich rzeczy, z różną skutecznością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Nokia, karta gwarancyjna, dowód zakupu, jeżeli z zagranicy konieczna faktura, wklejona naklejka z pudła z numerem IMEI. Dowód zakupu wystawiony przez komis nie zawsze przechodzi, jak tel był np. z PLAY a komis da swój dowód zakupu, odeślą z notatką nie ważnej gwarancji nawet jeśli rzeczywiście masz jeszcze rok.

I haczyk warto spytać czy gwarancja nie jest wypisana drugi raz, NOKIA już to sprawdza i nie przejdzie dodatkowe 2 lata, chyba że masz np. N8, E7 na tych jeszcze przechodzi, a czy masz gwarancję jeszcze aktualną i do kiedy można sprawdzić przez NOKIA SUITE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...