Skocz do zawartości
:Focus

Watch Dogs

Rekomendowane odpowiedzi

Side sskad masz te informacje? Troszke nieladne posuniecie ze strony Ubisoft. Dla nieco lepszych tekstur nie bede zmienial grafy ;)

A jak myślisz ? Sprawdziłem "demo" od strony technicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)  A skoro przy rdzeniach jesteśmy  to jak ich użycie ? Gra lubi bardziej procka czy GPU? 

 

 

No nic pozostaje ciąc detale.  Stąd moje wczesniesjze pytanie bo nie jestem na biężąco na szerokich wodach.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji robić rozpierduchy i nie mam pojęcia czy ht w takim momencie działa dobrze czy wcale.

 

W miejscach gdzie ht nie działa wydajność jest niższa niż bez ht , w miejscu dużego ruchu ht działa na trzech rdzeniach i jest lekki kop - 65fps vs 71fps. Oczywiście musiałem ściąć detale na 780 by wykazać tą różnicę :>

 

Tak jak pisałem ht działa w bardzo ograniczonym stopniu , ale to i tak jakiś jakiś minimalny sukces :> , 99,999...% gier nie wykorzystuje ht wcale. Samo ht w większości gier przeskadza , powoduje problemy z płynnością obrazu i spadek wydajności.

 

Cpu 4770k@3.7ghz , pamięci 2200mhz cl9.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i się zastanawiam czy nie zwrócić gry.

Zamówiłem przed premierą i dostałem w piątek info, że paczka wysłana kurierem, ale biorąc pod uwagę opinie osób, które testowały grę z innych źródeł to mam wątpliwości.

Ewentualnie może się ktoś wypowie o samym gameplay'u, a nie o grafice? Jak od tej strony "wygląda" WD?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja tylko dodam, że gra strasznie mocno procka trzepie. Albo to wina moich tymczasowych 4GB ramu (nie mam skąd wziąć więcej niestety)

 

3570k @ 4.7Ghz + R9 290X

 

Tutaj wykres z przejazdu około 5 minutowego.

 

https://www.dropbox.com/s/qlnt0cuo1bn9jhg/wd%20cpu.JPG

 

Obstawiam, że CPU jest tu wąskim gardłem ponieważ często użycie GPU stoi na poziomie 20-30% przy 32-33 fps. Spotkałem się z czymś takim tylko 1 raz w życiu - w team fortress 2 - gra super zależna od mocy CPU.

 

Do tego na Ultra z SMAA w FHD mam 29-70 fps, a na LOW bez AA w FHD mam 35-90 fps. No i te 29-30 fps to nie jest jakiś nagły spadek. To taka średnia podczas jazdy po mieście. Przy rozpierdzielu na zasadzie wysadzenie połowy ulicy, 4 strzały z granatnika, parę radiowozów nadal mam 29-35 fps. Powyżej 40 fps to widuję tylko w pomieszczeniach albo na terenach słabo zabudowanych.

 

Za to gameplay jest ok według mnie. Gra wsysa. Misje poboczne są nawet wymagające. Wbudowany carmageddon czy wielki pająk też niczego sobie. Głównego wątku póki co nie ruszam zbytnio (przeszedłem parę misji), bo nie chce mi się tego przechodzić drugi raz we wtorek ;P

Edytowane przez Lanc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monotonia, niby mnogość rozwiązań, ale chyba za dużo tego naćkali i nie zwraca się na to uwagi. Sterowanie postacią, pojazdami jest jakieś zamulone, jednak do gta nie ma podejścia.

Imo po to są wersje "trial", żeby przetestować, bo nie ma nic gorszego niż kupno kota w worku a devsi już dawno temu zrezygnowali z dostarczania nam dema poza małymi wyjątkami także trzeba sobie jakoś radzić, żeby nie topić kasy w byle co.


Ja mam 16gb i to nie jest wina ramu, fps'y skaczą jak szalone.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to GTA zostało chociaż oficjalnie zapowiedziane :)

Poczekamy zobaczymy. W poniedziałek dostanę paczkę z grą i będzie 10 dni na zwrot chociaż coś czuję, że skorzystam z tego prawa nieco szybciej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pre-ordera za 45 zł, tak więc się pewnie przemogę i przejdę całe na padzie (na TV nie czuć tak tego input laga przy 30 fps). Nie zmienia to jednak faktu, że optymalizacja leży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja tylko dodam, że gra strasznie mocno procka trzepie. Albo to wina moich tymczasowych 4GB ramu (nie mam skąd wziąć więcej niestety)

Gra działa słabiutko na amd , w zasadzie każda gra od ubi działa słabo na amd. Winne są sterowniki i poza tym ubi współpracuje blisko tylko z nv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może się ktoś wypowie o samym gameplay'u, a nie o grafice? Jak od tej strony "wygląda" WD?

Po kilku godzinach jestem pod koniec 1 aktu i w końcu jakaś gra, która mnie nie znudziła po godzinie gry. Misje poboczne, czasem główny wątek  albo rozwalanie wszystkiego wokół i gra się całkiem dobrze. Do sterowania idzie się przyzwyczaić.

Na 4670k@4.2GHz, podkręconym GTX 760 i 8GB RAM w 1920x1080 , FXAA, teksturach na high, a reszta detali na ultra mam przez większość czasu ponad 40FPS. Zdarzają się spadki do 30 FPS, mało kiedy niżej. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział użytkownik Hackintosha ;).

 

Czy warto do tej gry podchodzić z kręconym HD6850 2GB? Nie ukrywam, że z ciekawi mnie tytuł i pewnie po niego sięgnę (dopiero po sesji). Są jakies szanse na to, że Radzio wydoli 25FPS+ w 1080p? Z detalami mogę oczywiście zjechać tak nisko, aby dało się płynnie pograć*.

 

*stale powyżej 24-25 FPS

 

@Tapatalk

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chwalcie się grą na piratach...

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Lepiej kupić kota w worku.  Reklamują grę wyglądającą inaczej niż to co sprzedają i nie udostępniają żadnej wersji próbnej.

Kupiłem Titanfall na premierę i grałem  tylko w 1 tryb,  który jak się okazało postanowili usunąć,  bo podobno za mało graczy.

[ciach!]le to kupowanie gier na premierę przy takich chujowych zagrywkach producentów/wydawców. Zapowiadanie DLC miesiąc przed premierą gry,  ekskluzywna zawartość dla pre-orderów/droższych edycji,  wiecznie niedziałajacę serwery,  uplaye,  drmy,  wymaganie ciągłego połączenia z netem,  błędy,  sprzedawanie gier,  które nie powinny przejść beta testów itp.  

 

Zobacz jak wygląda i jak chodzi WD na X360/PS3. Oni nie powinni tego wpuścić w takiej formie albo dać możliwość przetestowania przed zakupem.  Zamiast tego za 220zł(?) sprzedają grę,  która wygląda jak sprzed 10 lat i ma poważne problemy z płynnością. 

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja tam wychodzę z założenia, że jak nie mam pieniędzy na grę, to jej nie kupuję. A jeżeli obawiam się o jej jakość, to czekam na recenzje. Ale ja i tak głupi jestem, i kupiłem preordera za 45zł ;P

 

 

Powiedział użytkownik Hackintosha  ;).

 

Trochę dwa inne światy, bo łamanie EULA, które nie obowiązuje i tak poza US, to wciąż nie piracenie. System mam legalny, ale nie ma po co poruszać tematu ;)

Edytowane przez sthEn
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chwalcie się grą na piratach...

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

A to moja wina, że producent nie potrafi wycieków kontrolować? Jak już wyciekło to mogli tą premierę przesunąć. A tak to ludzie, którzy złożyli preordera są w gorszej sytuacji od piratów. Bo ci nie dość, że nie zapłacili to mogą grać. A ja zapłaciłem i czekać muszę aż dostanę dostęp do gry. No to sobie potestowałem dostępną kopię gry.

 

I proszę bardzo - żeby nie było - mój preorder - https://dl.dropboxusercontent.com/u/8501971/watch_dogs.JPG Jak widać na załączonym obrazku grę kupiłem już jakiś czas temu. Tak więc granie aktualnie na innej kopii raczej bym piractwem nie nazwał. Skoro ja osobiście za produkt zapłaciłem.

 

 

Powiedział użytkownik Hackintosha ;).

 

Czy warto do tej gry podchodzić z kręconym HD6850 2GB? Nie ukrywam, że z ciekawi mnie tytuł i pewnie po niego sięgnę (dopiero po sesji). Są jakies szanse na to, że Radzio wydoli 25FPS+ w 1080p? Z detalami mogę oczywiście zjechać tak nisko, aby dało się płynnie pograć*.

 

*stale powyżej 24-25 FPS

 

@Tapatalk

Zmieniłem sobie na 290X detale na low i pograłem z 30 minut. FPS w granicach 35-60. Średnia około 45. Przy 45 input laga już nie czuć i jest komfortowo.

 

Tak więc jeśli nie wyjdą jakieś super stery ratujące grę to nie wiem na ile fps możesz liczyć. Aktualne 14.4 są strasznie słabe do tej gry. Tak jak pisałem wcześniej, użycie GPU na poziomie 20-40%, czasami wskoczy na 80%. Tutaj by Mantle mogło chyba tylko sytuację uratować.

 

Z drugiej strony na LOW mam użycie GPU na poziomie 70-100%. Ktoś ma jakieś pomysły dlaczego?

 

 

Gra działa słabiutko na amd , w zasadzie każda gra od ubi działa słabo na amd. Winne są sterowniki i poza tym ubi współpracuje blisko tylko z nv.

Nie no spoko. Ja wiem, że gry UBI na AMD działają ciut gorzej. Ale nigdy nie było tak wielkiej przepaści. Skoro kolega wyżej na GTX 760 w FHD na high/ultra ma taki fps jak ja na 290X na LOW. W Assassinach dla przykładu 290X lekko odstawał od GTX780. Tutaj to jest jakiś kosmos aktualnie.

Edytowane przez Lanc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie grajcie z TXAA x4, chyba że macie minimum 780. Ja po włączeniu TXAA miałem niby stałe 30 klatek ale użycie GPU i ramu karty na 100%. Po przełączeniu na SMAA mam prawie stałe 60FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich ustawieniach tyle masz ? Bo jak masz zamiar napisać że ze wszystkim na Ultra z SMAA masz prawie stałe 60 FPS (nawet z obniżonymi teksturami) to lepiej nie pisz i nie kompromituj się.   Gra przetestowana przez Side'a pokrywa się z tym co sam zaobserwowałem.  Do maksymalnych detali i przyzwoitego FPS potrzeba czegoś mocniejszego niż GTX 770.

 

U mnie:

 

Ustawienia wszystko na ultra, a tekstury na high. AA wyłączone.

 

W nocy FPS mam ok 40-55. Zdarzaja się spadki do 35, ale rzadko. W dzień z kolei mam więcej spadków poniżej 40, a FPS utrzymuje się w podobnych wartościach. Czasem w niektórych miejscach stałe 60. Tak po za tym tekstury nawet na Ultra (sprawdzałem bo da się je włączyć mimio że mam tylko 2GB) wyglądają średnio. W dzień powiedziałbym że słabo.  Jakość modeli (postacie) też nie powala moim zdaniem.  A wymagania większe niż w niejednej grze.   Dodam jeszcze że gram w 1680x1050!

 

Model jazdy samochodami mógłby być lepszy.  Tyle od strony technicznej. Fabuła jest jaka jest, a grywalność na dość dobrym poziomie, a powiedziałbym nawet że na bardzo dobrym. Wstępnie 7/10.  Oczko niżej za słaba grafikę i kiepska optymalizację.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gra ktoś w wersję PC na padzie? Dobrze się gra? Lepiej niż klawa/mysz? Pytam bo dzisiaj kumpel zwraca mi pożyczonego pada.

 

 

To zależy od Ciebie. Nie jest to typowy shooter, a jak na razie więcej się hakuje niż strzela. Gra się dobrze. Gram na padzie od X360. Na pewno lepiej się jeździ samochadami, ale przez model jazdy jakiś rewelacji nie ma.

 

Dziwne. Otóż u mnie w dzień np mam dziwne użycie GPU, bo spada tak do 70-85%. W nocy mam 99% i większy FPS. Zakładam że jakiś efekt powoduje większe spadki FPS  i użycia GPU. Za to procek działa na podobnym poziomie ok 85-90% wszystkie 4 rdzenie. Bez wzgledu na to czy jest noc czy dzień.

 

Costi na pewno procek masz dość dobry, ale z GPU to różnie bywa.  260 może nie domagać i trzeba będzie ciąć detale do bardzo niskich wartości. Od tego masz "dema" by sprawdzić przed ew. zakupem ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 przeciętnie 25-30% użycia, ale mnie może karta ograniczać.

 

 

...Czy warto do tej gry podchodzić z kręconym HD6850 2GB?...

 

Spokojnie, mój HD6870 1GB daje rade przy presecie na High, tekstury na minimum bo wyżej ustawić nie mogę :)

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja jest kiepska i sama gra brzydka , na 780gtx nawet jak zetnie się detale i tak są spadki do 50fps. Gra w małym stopniu korzysta z smt.

 

SMAA/Temporal SMAA/TXAA wygładzają kiepsko krawędzie , TXAA wprowadza za duże mydło w przypadku tej gry. Najlepiej sprawdza się MSAA , ale dość mocno obciąża.

 

Na kartach pokroju 670/680/770 trzeba ściąć detale , wyłącz Vsync oraz AA. Jeżeli ktoś nie wymaga dużej ilości klatek to włączy pełne detale poza texturami , ponieważ gra wymaga 3gb na karcie by odpalić textury na maxa.

 

nawet przy gtx 780ti wszystko na max przy wyłączonym Vsync gra lubi przyciąć i trzeba kombinować z detalami :) zostaje nadzieja w nowych sterach które coś poprawią 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki nic nie pomogą. Co do gry to niektóre textury w grze są z górnej półki , ale takich textur nie jest dużo. Po włączeniu SSAA momentami gra wygląda niesamowicie. Zacięcia animacji występują w tej grze niezależnie jak się ma mocy sprzęt , jest to zapewne związane z dogrywaniem terenu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki nic nie pomogą. Co do gry to niektóre textury w grze są z górnej półki , ale takich textur nie jest dużo. Po włączeniu SSAA momentami gra wygląda niesamowicie. Zacięcia animacji występują w tej grze niezależnie jak się ma mocy sprzęt , jest to zapewne związane z dogrywaniem terenu.

 

no bardzo możliwe że tak jest tylko nie chce się wierzyć że Ubi tak poleciało na łatwizne z optymalizacją :) pewnie bardziej do wersji na konsole się przyłożyli ,wczesniejsze np Assasiny ładowali na każde konsole ale na PC wychodziło im całkiem OK no może ACIV troche bo bandzie polecieli :)

Edytowane przez Elvis799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awrrrrr , model jazdy jest TRA-GI-CZNY. Chociaż widziałem, że są "perki" które poprawiają jazdę... Póki nie wyjdzie jakiś patch, albo, co prędzej, jakaś fanowska modyfikacja modelu jazdy - ja tej gry nie kupię.

 

Co do grafiki, nie ma przełomu, ale nie ma też tragedii. Jeśli fabuła będzie fajna to można na to przymknąć oko.

 

Wiem, że ciężko to porównać, ale chyba dla mnie nie przebije Sleeping Dogs. ;) Jakby WD był nastawiony na walkę bardziej wręcz niż strzelaninkę, to będzie bajka, bo latanie po ulicy z AK czy RPG podoba mi się w GTA, a Sleeping Dogs pokazało mi coś bardziej realnego i mam nadzieję, że w WD też nie ma przesady z bronią palną.  

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 przeciętnie 25-30% użycia, ale mnie może karta ograniczać.

 

 

 

Spokojnie, mój HD6870 1GB daje rade przy presecie na High, tekstury na minimum bo wyżej ustawić nie mogę :)

Daje radę czyli? Jakie fps?

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...