Skocz do zawartości
:Focus

Watch Dogs

Rekomendowane odpowiedzi

mam ostatnie jakie były nie w wersji beta

No to czas na zmiane

 

Temat rozwija się w kierunku nie kupować i trzymać się z daleka :)

 

Ja zamówiłem zwykłą, ale że był pre order to coś tam dorzucili.

Ja narazie się zastanawiam, rozważam opcje ;) moim zdaniem gierka jest super i warta kupna.

 

Wysłane z mojego Lenovo S5000-F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej kilkugodzinnej sesji musze powiedziec, ze ta gra jest cienka jak barszcz i wyleje tutaj swoj zal.

 

Zacznijmy od modelu jazdy, jest tak spie olony, ze masakra. Preferuje bieganie z buta, niz jazde autem. I to nie tylko na drodze, nawet glupia motorowka plynie sie jak po stole. Myslalem, ze w Sleeping Dogs model jazdy byl zly, jak ktos mysli jak ja, to musi zagrac w Watch Dogs. Do tego nie ma zadnego funu w odkrywaniu nowych fur, nie to co w GTA gdzie zawsze wypatrywalo sie fajnej fury na drodze, aby ja zatrzymac i nia posmigac. I te kolizje, mimo tego, ze ocierasz sie 1/4 szerokosci twojego auta o inny samochod to jedziesz dalej.

 

Oczekiwalem od tej gry duzo wiecej. Brakuje tutaj swobody, nie ma akcji w powietrzu, w GTA V biore samolot / spadochron i skacze. Hakowanie przechodniow na gotowke (a raczej wciskanie Q) nudzi sie po godzinie, jak sie okazuje, ze nie ma na co tej gotowki wydac. Co prawda mozna kupic jakies auto, ale po co jak prowadzi sie je jak kazda inna wanne. Caly watek fabularny mozna jakos przelknac, ale te misje sa tak glupie i powtarzalne, nie ma absolutnie jak tego przyrownac do GTA V. Kto zagra w obydwie gry, ten zrozumie o czym mowa. W GTA gra sie jak w film fabularny, w Watch Dogs sa tylko trzy typy misji, dojedz-hakuj-zabij albo dojedz-zabij albo dojedz-hakuj. W ogole ta gra smierdzi na kilometr Assassinem.

 

Sluzby mundurowe to maly zawod w moich oczach, po jakiejs eksplozji lub strzelaninie, ani straz ani sluzby medyczne nie pojawiaja sie - mala rzecz, a jednak wali po oczach. Tylko policja na plus, ktora na miejscu zbrodni pojawia sie tylko wtedy, gdy zaalarmuje ja jakis swiadek - w GTA pojawiaja sie nawet na srodku pustyni. 

 

Premiera tej gry to kolejna okazja, aby uklonic sie nisko przed Rockstar, bo jednak z piatka zrobili taka robote, ze konkurencja zostala w tyle o lata swietlne. PCtowcy moga zagrac, aby oslodzic sobie czas oczekiwania na GTA V na PC, ale jak nie musicie, to nie kupujcie tej gry. Zatrzymajcie pieniadze na arcydzielo od Rockstar.

 

Jak do sieci wpadnie konkretne porownanie kilku aspektow z GTA V, a bedzie takie napewno, to niektorzy pospadaja z krzesel.

 

A na poczatek:

 

Edytowane przez kucyk
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Catalyst 14.6 brings Eyefinity with mixed resolutions support

 

Performance update

Catalyst 14.6 will also provide performance boost to Watch Dogs, Thief and Murdered Soul Suspect (which is not yet released). You should expect 25-28% better performance in Watch Dogs with the new drivers. Catalyst 14.6 also has new CrossFire profiles specificly for WD. AMD claims it will provide up to 99% scaling to Watch Dogs.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie rwie. Poważnie. I to niezależnie od detali.

 

A masz wyłączony plik wymiany? Jak tak to w sumie jest to możliwe, chłopy na guru3d piszą , że wyłączenie swapu bardzo mocno redukuje te przycięcia/rwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk Zapomniałeś napisać o fatalnej optymalizacji. Wczoraj grałem około godzinę na ustawieniach co dawałem wcześniej, nastąpił wyciek ramu i koniec gry...

 

Jeszcze żadna gra nie zjadła mi całego RAMu, żeby jeszcze grafika była taka jak na E3 2012 to bym zrozumiał a tak...

Edytowane przez scratix
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz wyłączony plik wymiany? Jak tak to w sumie jest to możliwe, chłopy na guru3d piszą , że wyłączenie swapu bardzo mocno redukuje te przycięcia/rwanie.

Mam tylko 4GB ramu (16gb na gwarancji), tak więc swap włączony (4gb na ssd). Mój aktualnie jedyny problem to niski framerate na ustawieniach innych niż LOW (na low jest cały czas ponad 45 fps i jest to płynne jak dla mnie) i wywalanie się gry co 40-50 minut (windows wywala error o małej ilości pamięci i gra się wysypuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przyszła do mnie paczka z grą.

Już zainstalowana i ku mojemu zdziwieniu można grać przed premierą :)

No ale jednak przycina, co za tym idzie optymalizacja skopana MEGA...

Jak dobrze że nie kupiłem tego bo bym miał tylko kasę w błoto wywaloną, pograłem kilka godzin wczoraj w "demo" do sprawdzenia ale...

No niby nawet fajnie się gra (chociaż do nawet takiego GTA IV daleko) , jednak działa ta gra tragicznie. A sprzęt mam taki który to sobie powinien z palcem w radiatorach łyknąć ;-)

Najlepsze jest to kiedy nagle mam spadek z 60 fps na 30 i muszę ESC wciskać, wchodząc do menu i wyjść, żeby znowu było 60 :D

A użycie GPU maks 55-60% :D

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz wyłączony plik wymiany? Jak tak to w sumie jest to możliwe, chłopy na guru3d piszą , że wyłączenie swapu bardzo mocno redukuje te przycięcia/rwanie.

 

Ja mam wyłączony, mam też 12GB ramu i absolutnie nic się nie przycina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75% ale na jakim konfigu? na SLI? poprzednie stery w ogole obslugiwaly SLI w tej grze? bo jak nie to dodali wsparcie SLI i juz sie zrobilo 75%

 

prawda jest taka, ze optymalizacja w tej grze lezy, tak samo jak w innych produkcjach z tego studia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to masz problemy z czytaniem , jak nie masz zielonego pojęcia o sterownikach to wstrzymaj się z wypowiedziami.

 

 

Nikt do tej pory nie wspominał o DeferredFxQuality="console" w gameprofile , radzę zmienić na pc po tym zabiegu gra wygląda sporo lepiej od strony odświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to masz problemy z czytaniem , jak nie masz zielonego pojęcia o sterownikach to wstrzymaj się z wypowiedziami.

 

 

Nikt do tej pory nie wspominał o DeferredFxQuality="console" w gameprofile , radzę zmienić na pc po tym zabiegu gra wygląda sporo lepiej od strony odświetlenia.

 

Nvidia twierdzi co innego:

DeferredFxQuality: The quality of 'deferred' visual effects. Changing this to “pc” from "console" had no change on performance or image quality in any test we performed.

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność spada jak włączysz pc możesz sprawdzić , tylko trzeba restartować grę. Ale sprawdzę jeszcze raz by mieć 100% pewność , może coś się przewidziało człowiekowi :>

 

Sprawdziłem 337.88 i wydajność jest identyczna , inaczej nie mogło być , ponieważ 337.50 i 88 to ten sam branch , jedynie wprowadzili nieduże poprawki.

 

 

Wpis "console"

 

59.5fps

48fps - AAx4

 

Wpis "pc"

 

58fps

47fps - AAx4

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 godzinach gry łącznie dałem sobie spokój z tą grą. Optymalizacja leży. Ja się zastanawiam co oni robili przez tyle czasu po przesunięciu premiery. Dostajemy towar wybrakowany z nudnymi i powtarzającymi się misjami. Do tego model jazdy jakby się jechało po lodzie. Samochody reagują za bardzo gwałtownie. Brak tu jakiejkolwiek fizyki jazdy. Normalnie obłęd.

 

Nie wiem co oni sobie myśleli że to hakowanie tak ludzi będzie jarać że nie będą patrzeć na słabe misje, kiepski model jazdy i mało zaludnione miasto. Nie ma co tu robić porównań do GTA V bo ta gra się nie umwywa.. Jedyne co je łączy to, że to też jest Sandbox. Nie jestem jakimś fanem Sanbox'ów i np GTA IV mnie troszkę nudził , ale o GTA V tego powiedzieć nie mogę. Tak jakbym grał w inteaktywny film. Takie wrażenie na mnie zrobiły ostatnio tylko 2 gry. Heavy Rain i Call Of Duty 4. 

 

Z początku było ciekawie. Zwłaszcza początek na stadionie, ale im dalej tym gra staje się monotonna. Do tego ciągle spadki FPS nawet na detalach na high. A uzycie GPU na poziomie 70% (czasem wyżej).  To jest przykład jak można spartolić dobrze zapowiadający się tytuł. Jak mam wybrać co kupic i kogo wesprzeć to wolę kupić nowego Wolfa. Ma dużo lepszą grywalność, sporo humoru i jest mega oldskulowo.  Jedynie grafika odstaje.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...