Skocz do zawartości
:Focus

Watch Dogs

Rekomendowane odpowiedzi

A nie zauważyłeś że w dużej większości ludzie pisza o kiepskiej optymalizacji względem grafiki. Nie mam teraz czasu, by wrzucac screeny. Sama gra i jej gameplay jak wspominałem jest średni dla mnie. Ale to jest moja opinia jako że Sandboxy to nie mój gatunek. Wyjątkiem sa GTA V i Far Cry 3 którę mnie mcono wciągnęły. Ta gra niestety poziomem fabuły i grywalności nie umywa się. Więc traktuje ją jak inne Sanboxy, które mi się nie spodobały.  Moja opinia i moje zdanie nic więcej.  Myśle że jest duże prawdopodobieństwo że gdyby gra chodziła znacznie płynniej i nie miała takiach problemów z wydajnością i bugami to część osób z tego forum by inaczej do tej gry pochodziło.  Grafika jest jaka jest, ale optymalizacja i bugi to dwa bardzo poważne minusy.  Zobaczymy co zrobi Ubi z tym.

 

Caleb kiedy można się spodziewać recki na naszym portalu ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja - no tutaj to wiadomo, bieda. Do tego na sterach 14.6 pod AMD średnio co godzinę widzimy czarny ekran i trzeba resetować komputer -.-'

 

Ani razu nie zdarzył mi się taki przypadek, więc to raczej nie wina sterów a bardziej konfiguracji/sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się pomysłowe zachowania przechodniów. Takie jak np. wiązanie butów po drodze. Raz trafiłem na jakąś panią, która objaśniała drogę dojścia do jakiegoś celu turyście mówiąc i pokazując rękoma. Najbardziej zaskoczyło mnie to, podczas ostatniej sesji:

 

 

:lol: :)

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać dokładnie kiedy skrypt się "kończy". Póki trwa animacja jest płynna i dynamiczna, odchodzi od auta i nagle włącza się tryb zombie. Takie smaczki są fajne w każdej grze ale to nie ratuje tego tytułu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12760.jpg

Odkąd na poważnie zajmuję się branżą gier komputerowych widziałem różne fenomeny, ale zamieszanie jakie towarzyszyło Watch Dogs przekroczyło granice zdrowego rozsądku, czemu pośrednio winni są nadgorliwi dziennikarze. Najnowsza produkcja Ubisoftu praktycznie zdominowała branżowe media, publiczność żywo komentowała każdą rewelację, wszyscy uczestniczyliśmy w starannie wyreżyserowanym spektaklu. Jeszcze chwila i zaglądając do lodówki zobaczyłbym na kiełbasie lub jajkach znajomy logotyp. Cóż... Watch Dogs chyba przedwcześnie okrzyknięto pogromcą Grand Theft Auto, który skutecznie wypełni pustkę na next-genach i pecetach spowodowaną osieroceniem tychże platform przez krnąbrne Rockstar. Jednak sandbox jest niezwykle trudnym gatunkiem do okiełznania, wymagającym tony dobrych pomysłów oraz szalonej kreatywności ze strony programistów, aby grającego nie zanudzić schematycznością. Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko, natomiast po premierze balonik napompowany obietnicami pękł z hukiem ukazując smutną prawdę. Raczej nie tego się spodziewałem po next-genie. Czy miliony dolarów zainwestowane w kampanie reklamowe i proces dewelopingu zostały zmarnowane? Niniejsza recenzja Watch Dogs wyjaśni to dobitnie nie zostawiając na murowanym hicie Ubisoftu suchej nitki.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za  niespodzianka...  Przeglądając inne recenzje często  można przeczytać to samo. Czyli bugi, zła optymalizacja, przeciętne misje i jedynie dość przyzwoitą grafikę . Chociaż ja uważam że jak na 2014 rok jest taka sobie .Co innego jakby to szło na takim GTX 770 R9 280x na Ultra  i stałe 60 FPS.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani razu nie zdarzył mi się taki przypadek, więc to raczej nie wina sterów a bardziej konfiguracji/sprzętu.

Bo to dotyczy tylko R9 290 i R9 290x. Pełno postów na ten temat jest na forum guru3d chociażby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta biorąc pod uwagę zdjęcia tych twoich popalonych końcówek od zasilania karty to na pewno wszystkiemu są winne sterowniki i ujowa gra.

http://www.overclock.net/t/1441349/290-290x-black-screen-poll/940#post_22344443

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=4831249&postcount=375

 

Mam dalej szukać? :>

 

EOT z mojej strony.

 

A wracając do gry - ja tutaj jako jeden z nielicznych nie pisałem, że gra jest ujowa, tak więc sorry bardzo ;>

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujowa nie jest, po prostu zrobili taki hype, że sami sobie winni, skoro gra nie wygląda tak jak na prezentacji. Żeby nie było ja gram dalej i tragedii nie ma, wiadomo człowiek nastawił się na nie wiadomo co i stąd te płacze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tożto zwykłe scrypty, które pewnie się powtarzają jakby dokładnie popatrzeć. W 2014 roku ja nie widze w tym nic nadzwyczajnego.

A co to ma być jak nie skrypty ? Wytwór AI ? :lol: Oczywiście, że się powtarzają.

 

 

Widać dokładnie kiedy skrypt się "kończy". Póki trwa animacja jest płynna i dynamiczna, odchodzi od auta i nagle włącza się tryb zombie. Takie smaczki są fajne w każdej grze ale to nie ratuje tego tytułu.

W GTA tez widać. I trudno, żeby takie głupoty miały ratować cały tytuł.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujowa nie jest, po prostu zrobili taki hype, że sami sobie winni, skoro gra nie wygląda tak jak na prezentacji. Żeby nie było ja gram dalej i tragedii nie ma, wiadomo człowiek nastawił się na nie wiadomo co i stąd te płacze.

I taka właśnie jest prawda.

UBI narobiło tyle szumu, że każdy oczekiwał grafiki z najlepiej wyglądających gier z tym, że w sandboxowym wydaniu.

Jak dla mnie gra najlepiej (dobrze, a czasem nawet celująco) wygląda przy złej deszczowej pogodzie i ewentualnie jak deszcz przestaje padać. Wtedy błyszczące samochody przykładowo fajnie się zgrywają ze światem. Przy suchych ulicach mam ważenie jakbym jeździł po kartonach.

 

Sama gra wciąga mnie co raz bardziej. Nie bardzo mi się chce jednak biegać i zbierać różne rzeczy po mieście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tylko główny wątek, nie będę sztucznie przedłużał rozgrywki bawiąc się w jakieś kretyńskie mini-gierki albo powtarzające misje poboczne. Gram na padzie, dzisiaj próbowałem w robocie na klawie i masakra, drewno jak cholera jeśli chodzi o sterowanie samochodem.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snajperka za 10 misji konwoju jest OP. 1 strzał rozwala samochód + przebija się przez ściany. Przydatna strasznie jak ktoś nas hakuje i próbuje autem uciec. 1 strzał trafiony i nie ma czym uciekać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć w tej grze mantle  z catalystami 14.6 beta?

Trzeba ją napisać od podstaw  :smoke:

 

W tej grze nie ma i nigdy nie będzie obsługi Mantle. Łapę na Watch Dogs trzyma NVIDIA, a Mantle to pomysł AMD. Sam rozumiesz. 

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie misji gdzie goniło się helikopter do "obozu ochrony".

Możecie mi powiedzieć co dalej? Chodzi o to żeby obezwładnić szefa ochrony i zhakować jego telefon? Jak na razie znalazłem jednego gościa, ale za każdym razem ktoś znajduje go nieprzytomnego (próbowałem go też odciągać wabikami :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciągle problem z cieniami występuje - W ciągu dnia nie da się grać (przechodzę powoli grę, ale tylko nocą...)

Zmiana ustawień cieni z Ultra na high, medium oraz low nic nie pomaga...

Tak samo AA itp. :/ Po prostu jakby coś było skopane w samej grze z tymi cieniami. I chodzi tylko o cienie, które zawsze są - te od słońca, od budynków, od latarni w podziemiach etc. :/

I mimo że wszystko jest już ok (oczywiście poza cieniami) to nie mam przyjemności z gry właśnie przez to, bo często mam taki stroboskop, że nie idzie się skupić, badź odciąga to wzrok, bądź też nie widzę w co celuję (hdr się wtedy załącza przysłaniając mi wszystko...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukończyłem wątek główny + kilkanaście zadań pobocznych (głównie tych dających bonusowe bronie).

Nie było źle. Przypuszczam, że od czasu do czasu włączę grę i zrobię kilka pozostałych zadań.

Na minus w zasadzie to co zostało dość dokładnie opisane powyżej :)

Na plus to fabuła, która nawet mnie wciągnęła jednak mogłaby być dłuższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@drunk Sprawdź czy karta się nie przegrzewa. Problemy tego typu nie powinny występować.

Karta ma 60 stopni w stresie. Tak, po OC. Nie ważne jakie są ustawienia i tak i tak te cienie mi latają... Hmm... myślę o tym modzie od Kadzait24... ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...