Skocz do zawartości
krzywy36

Płyta główna + procek + ram maksymalnie po kosztach.

Rekomendowane odpowiedzi

muszę zmodernizować stary komputer w którym siedzi Celeron D (i to jest jego największa bolączka). Płyta niby jest kompatybilna z c2d ale dzieją się z nią dziwne rzeczy, więc też wolę wymienić. Jak pisałem w temacie, chcę to zrobić maksymalnie po kosztach, więc tak do 200 zł -.-, myślałem nad wylicytowaniem jakiejś używki powiedzmy e5200 + do tego płyta z obsługą ddr3 (bo są tańsze, 2gb wystarczy). Da radę? Czy płyty z obsługą ddr3 są dużo droższe i nie ma sensu? może ktoś z forum ma jakiś stary sprzęt na sprzedaż? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 200zł będzie ciężko sam e5200 jest wart jakieś 100 a jeszcze mobo. Z tanich płyt na 775 i ddr3 polecam Gigabyte GA-G41MT-S2PT płytka nowa za ok 160zł umożliwia dobre oc proców z niskim fsb, jest regulacja vcore itp.

Używam obecnie takiej z e5300@3,9 już parę miesięcy i działa bez zarzutu, całkowicie bezproblemowa tania plytka na ddr3.

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie głupie pytanie, widzę, że ta płyta jest w formacie micro ATX, wejdzie mi to bez problemów w "normalną" obudowę? :o

 

Wejść wejdzie, mATX jest kompatybilne z Atx.

W sumie na twoim miejscu polowałbym na okazję, niezależnie od tego na czym jest płyta- ddr2 czy ddr3. Te z ddr3 będą droższe więc wyjdzie na jedno doliczając pamięć.

Tylko zmieścić się z tym w 200 będzie problemem, nawt 250zł uważam za wyzwanie jeżeli polujesz na jakąś płytę do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz edit, poza tym sprawdzaj czy plyta w ogole umozliwia zmiane fsb... chipsety p965, p31,p35,p41,p43,p45 -najwieksze szanse znalezc cos taniego na p965,stary chipset ale dziala jak p35, tylko bios musi byc nowy

..

sorki nie powalcze bez polskich znakow, a nie chce na tym kompie nic grzebac bo nie moj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyty na p31/p35 - szczególnie te gigabyte idą za ponad 130zł - więc na okazje nie ma za bardzo co liczyć.

 

a jeżeli 4GB wystarczą to cena DDR2 i DDR3 będzie podobna - z tym że DDR2 będzie w 4 kostkach po 1GB :> ewentualnie jak sie trafi to 2x2GB

Ostatnio ich cena spada - jeszcze 2mc temu sprzedawałem 2GB po 80zł - teraz idzie po 40zł kupić.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...