Skocz do zawartości
olioli

Który lapyop wybrać do gier? Asus czy Dell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam do was pytanie.Który laptop jest lepszy Dell XPS L702x czy Asus N76VM-V2G-T5013V? interesują mnie tylko te 2 ale jeden z nich muszę odrzucić i nie wiem który.słyszałem że ten Dell jest głośny i zbyt się nagrzewa szczególnie przy obciazeniu a ja właśnie będę używać tego laptopa do gier i aplikacji które czasami obciąża trochę laptopa.

Bardzo proszę o szybka pomoc bo i jeden i drugi laptop mogę kupić taniej niz zwykle a mam nie wieke czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod obciążeniem to każdy laptop jest głośny i jeśli liczysz, że Asus w grach będzie cichy to się srogo zawiedziesz. Poza tym jeśli masz go brać z myślą o graniu to wg mnie nie masz wyboru: w Dellu masz GT555M (w dodatku najszybsza odmiana tej karty), a w Asusie GT630 czyli GT540 ze zmienioną nazwą. XPS będzie po prostu zauważalnie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem że dell w spoczynku potrafi mieć 30 stopni a w czasie intensywnej pracy nawet 50 stopni(szczególnie grzeje się część gdzie najvzesciej użytkownicy laptopów opierają swoje ręce , oraz klawiatura).Co do glosnosci to podczas stresu dell potrafi być głośny na trochę poniżej 50 dB więc może być to bardzo uciążliwe.

A napisałem ten temat dlatego że na temat della mam jako taką opinię natomiast o tym asusie nie wiem nic ani o modelach podobnych.chcę je porównać i wybrać najbardziej wydajny i w miarę cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 stopni to chyba przesada, to już mocno odczuwalna i nieprzyjemna temp, a tak nie jest. 50 to też jakoś dużo - nie dałoby się dotykać, a tak również nie jest nawet pod obciążeniem. Poza tym nadal powtarzam: jeśli nastawiasz się na ciszę podczas grania to jej nie zaznasz - ani na Dellu ani na Asusie ani na żadnym innym laptopie. Wszystkie dmuchają i wszystkie są głośne i gwarantuje Ci, że między nimi nie ma praktycznie żadnych różnic, a już na pewno nie takich, które mogłyby decydować o wyborze jednego nad drugim. Same gabaryty (nawet tak dużych laptopów) nie pozwalają na umieszczenie w środku cichego chłodzenia, po prostu nie ma na to miejsca. Tak jak wspomniałem: podczas przeglądania internetu czy innego mało absorbującego zajęcia Dell jest bezgłośny i tylko co jakiś czas wiatraczki załączą się na kilka minut i potem znowu błoga cisza przez godzinę. No i nadal wracam do przeznaczenia lapka: skoro ma być do gier to kartę grafiki traktuj priorytetowo. W tym zestawieniu GT555 w XPS jest szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat różnica pomiędzy N76 a L702x jest diametralna. L702x to straszna suszara, Asus dużo cichszy.

 

Najlepszym wyborem byłby N76VZ z GT650M. Różnica około 200 zł względem N76VM, a grafika sporo wydajniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym uwierzyć, że tak jest powiedzmy w stanie spoczynku czyli Asus dłużej pozostaje cichy albo dłużej wytrzymuje obciążenie zanim włączą się wiatraczki. Natomiast że jest dużo cichszy w czasie grania - to raczej wydaje mi się mało wiarygodne. Za dużo laptopów miałem okazję testować i za dużo mocnych DTR-ów żeby móc przyznać Ci rację. Nie twierdzę, że Asus nie jest cichszy, ale absolutnie nie jest to diametralna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym uwierzyć, że tak jest powiedzmy w stanie spoczynku czyli Asus dłużej pozostaje cichy albo dłużej wytrzymuje obciążenie zanim włączą się wiatraczki. Natomiast że jest dużo cichszy w czasie grania - to raczej wydaje mi się mało wiarygodne. Za dużo laptopów miałem okazję testować i za dużo mocnych DTR-ów żeby móc przyznać Ci rację. Nie twierdzę, że Asus nie jest cichszy, ale absolutnie nie jest to diametralna różnica.

 

 

 

 

W takim razie proszę o komentarz do tych wyników:

 

 

Asus N75SF, i7-2630QM, GT555M - obciążenie - 34/37 db

Notebookcheck.pl: Recenzja Asus N75SF

 

Dell L702x, i7-2630QM, GT555 - obciążenie 46/47 db

Notebookcheck.pl: Recenzja Dell XPS 17 (i7-2630QM, GF GT 555M, 1080p 3D)

 

Nie wspominając o temperaturach, które w Asusie wyglądają lepiej (obudowa). Asus wg kryteriów tego portalu mieści się w "cichy", natomiast głośność Della została określona jako irytująca. Różnica jest diametralna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie te wyniki są conajmniej dziwne, bo wg recenzji Asus z quadem i GT555 na pokładzie ma niby 34dB w stresie, a Notebookcheck.pl: Recenzja Samsung 300E5A (GF GT 520MX) taki Samsung z i3 i grafiką niewiele lepszą niż integra ma mieć niby ponad 41,5? Sory, ale w takie rzeczy to ja nie uwierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jedyny taki wynik Asusów:

Notebookcheck.pl: Recenzja Asus G73SW

 

 

Notebookcheck.pl: Recenzja Asus N55SF

 

Po prostu, jeśli chodzi o kulturę pracy są jedne z najlepszych laptopów. Dell jest na przeciwległym biegunie.

 

Żeby nie było - Dell też ma swoje niezaprzeczalne zalety - głośniki są o wiele lepsze od B&O Asusa, klawiatura Della jest chyba jedną z najlepszych z jakimi miałem do czynienia.

 

Kultura pracy - zdecydowana wada XPS'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisałem, że Asus nie jest lepszy pod tym względem. Po prostu uważam, że różnica jest znacznie mniejsza niż mogłyby wskazywać na to wyniki. Zastanawiające jest właśnie to, że sprzęt słabszy o kilka klas miałby być bez porównania głośniejszy w stresie od prawie, że gamingowego lapka - rzecz po prostu niespotykana. Podsumowując: ja jestem mocno sceptycznie nastawiony do tych wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...