Skocz do zawartości
Seiben

Problem z nowo złożonym zestawem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie modernizowałem komputer, ze starego zostało:

- zasilacz OCZ 600 W

- obudowa aerocool m40

- dysk twardy

Kupiłem nowe:

- płyta główna Gigabyte GA-H61M-D2-B3

- procesor Procesor Intel Core i5 3550

- pamięć GEIL DDR3 8GB 1333MHz DRAGON RAM CL9

- napęd dvd

Poskładałem całość i lipa, komputer startuje, a po ok. 7 sekundach reset i tak w kółko. Wywaliłem wszystko, został tylko procesor i płyta główna i teraz jak włączę pika cały czas i później się resetuje. W czym rzecz nie wykrywa procesora czy co? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w instrukcji obsługi jaki kod płyta przekazuje poprzez pikanie. Powinieneś mieć w instrukcji tabelkę do rozpoznania sygnałów od płyty. Jak znajdziesz poprawny kod to będziesz wiedział co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w instrukcji obsługi jaki kod płyta przekazuje poprzez pikanie. Powinieneś mieć w instrukcji tabelkę do rozpoznania sygnałów od płyty. Jak znajdziesz poprawny kod to będziesz wiedział co jest nie tak.

 

Cholera nie mogę tego nigdzie znaleźć.

Jak włożę ram to nie pika, ale się resetuje...

Edytowane przez Seiben

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS się włącza? Wgrałeś nowy - obsługujący Ivy Bridge?

 

Nic się nie włącza bo się resetuje, też właśnie słyszałem że ważna jest wersja biosu, ale nawet nie mam jak jej sprawdzić, ale skoro nie chodzi więc pewnie to...tylko co teraz? Edytowane przez Seiben

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, podepne sie bo temat po czesci zblizony. Nowe podzespoly. Nie startuje. Gigabyte na b75 (podejrzewam wadliwa serie bo b75 jest nowe na rynku) i i3 2120. Power, wentylator drgnie ze 2 obroty max i cisza (gdyby byl proc uwalony to powinno sie caly czas krecic). Wszystko poodpinalem (wczesniej kombinowalem z wiekszym obciazeniem ze niby potrzeba wiecej na poprawny rozruch), zostal sam proc i plyta aktualnie, zasilacz tacensa polpasywny nazwy nie pamietam ale kolo 400zeta wart wiec wystarczajacy, sprawny bo godzine temu dzialal ze stara plyta, jutro przytargam starego tracera 420w na probe w razie W. Jakies pomysly? Odrazu plyte odsylac zeby czasu nie tracic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz dziala poprawnie na starym kompie bo sprawdzilem przed chwila (poprostu podmienilem zasilki) - nie rozumiem o co chodzi.

 

Udalo mi sie na poczciwym truscie 420w odpalic calosc (mam wrazenie ze nie odpala tak jak powinienien ale dziala), czy to ze nowszy (czulszy pfc itp) zasilacz zatrzymuje kompa oznacza ze ktorys z podzespolow (proc lub plyta) jest uszkodzony?

 

Czy 420w trusta uciagnie bez katastrofy i3 (65w), 7750 (60w), 2x ddr3, ssd, hdd, dvd, i audigy na pci (+ kilak wentylatorow)? - wadliwy nie jest, dobre 4-5 lat pracuje dzien w dzien. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...