Jump to content
Sign in to follow this  
Verter

Gigabyte GA-MA74GM-S2H sprzętowe odłączenie zintegrowanego LANa

Recommended Posts

Witam, mam dość nietypowy problem.

Przez burze i włączony do sieci router uszkodziła mi się sieciówka zintegrowana w płycie wymienionej wyżej (o dziwo drugi komputer i router przetrwały). Obydwa komputery były wyłączone na listwie, jedynie router pracował.

Komputer się włącza, działa, po zainstalowaniu karty sieciowej na PCI połączenie z internetem również nie sprawia problemu.

Jednak od tego czas sporadycznie bywa, że po wyłączeniu komputera (podręcznikowo- start/zamknij system) komputer po ułamku sekundy od wyłączenia zaskakuje i bootuje od nowa. W BIOSie zintegrowanego lana wyłączyłem, jednak zauważyłem, że układ na płycie okropnie się grzeje- już po włączeniu zasilania, kiedy na płytę podane jest tylko 5Vsb po 2-3 sekundach nie da się utrzymać palca na układzie. Płyta chwile czsu pracowała i z drugiej strony na laminacie widać przyciemnienie spowodowane nadmierne temperaturą. Niepokojąco wyglądają również niektóre ścieżki i jeden z elementów zaznaczony na zdjęciu (ten jest wyraźnie przysmolony)

Układ realteka grzeje solidnie swoją okolicę i nie chce narażać płyty na kompletne ukatrupienie. Wchodzi w grę wylutowanie którychś elementów lub poprzecinanie ścieżek czymś ostrym? Jeśli tak, to jak dojść do tego, które to elementy?

Robiłem pomiary napięcia między masą a praktycznie wszystkimi elementami (przy podłączeniu +5Vsb) i wyniki są bardzo różne. Oczywiście jeśli będzie taka potrzeba zapisze potrzebne wartości, nawet mogę wszystkie.

Proszę bieglejszych ode mnie w temacie o naprowadzenie. Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.