Skocz do zawartości
Matit

Problem z kartą?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem z komputerem. Wszystko chodziło do czasu gdy chciałem włączyć komputer. Obraz nie reaguje nie wyświetla się nic. Na karcie świecą sie dwie diody czerwone. Karta to Radeon Hd4850. Mam niby zintegrowaną karte graf na pł gł i to samo jest. Wiatraki szumią ogólnie, ale dziwne zjawisko na karcie graf czasem załączy full obroty, czasami slabe a czasami w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz żeby ktoś ci pomógł to podaj jak najwięcej informacji które umożliwią nam wykrycie usterki.

Sama informacja o tym jaką kartę graficzną posiadasz jest niewystarczająca. Im więcej danych podasz tym łatwiej będzie zdiagnozować problem.

 

Przede wszystkim podaj nam:

- producenta, parametry, oraz model zasilacza.

- model płyty głównej

- najlepiej to podaj wszystko co masz w obudowie

- od kiedy występuje problem

- czy kiedykolwiek komputer się uruchamiał

- karta jest nowa, czy może używana?

- karta była kupiona jako sprawna czy może ktoś ją wystawił jako "nie testowana"

- czy wszystkie kable są dobrze podpięte.

itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc: AMD athlon x4 630

Mobo: Asrock A785GMH/128M

Dysk już starszawy dość. Seagate 160gb

RAM: dwie kostki po 2gb

Zasilacz Corsair 400W

Grafa: Asus radeon hd4850 kupiony nowy ale juz ma pare lat.

 

Komputer chodził bez problemu przed awarią. Po kilu godzinnej przerwie w pracy włączyłem i przestał chodzic, wiatraki szumią, ale na karcie graficznej świecą się diody czerwone <ale nie mrygaja>. Pisków płyta główna nie wydaje jak to nie raz przy awariach. Wiatraki szumia i tyle a obrazu nie ma,. Miga tylko ko0ntrolka na monitorze że nie wykrywa nic. Poodpinałem pod integre i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyjętej, odłączonej HD4850?

 

Zrób clear cmos.

Spróbuj na pojedynczej kości pamięci, raz na jednej, raz na drugiej.

Odłącz wszystko co zbędne na usb, sata, ata.

Sprawdź na innym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...