Skocz do zawartości
Caparzo

Upgrade czy całkowita wymiana?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy z oceną dwóch możliwości :)

 

W tej chwili posiadam

p5q pro

e8500, którego bez problemu udało mi się wykręcić do 3,99ghz przy napięciu 1,26 i temp. w stresie poniżej 60 stopni, chodzi tak od pół roku

gainward 4870 - 1gb, ddr5, 256bit, który od początku chodzi cały czas na 775/4000

4x2gb goodram ddr2 800mhz, które chodzą na 900 po podkręceniu procka

 

Do wydania mam 1000zł.

 

Lepiej wydać je na modernizację tego zestawu(nowa grafa i jakiś używany lepszy proc?, jeśli tak, to jaki, bo grafikę już sobie wybiorę)

czy sprzedać ten zestaw (mobo,grafa, proc za około 550zł, do tego ramy za 300) i kupno nowych części.

 

Grafa już nie wyrabia, to rzecz jasna, ale myśle jak się ma ten procek latający na 4ghz do obecnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1 000 zł możesz mieć :

 

I3 2120 - 485 zł

 

Asrock H61M/U3S3 - 236 zł

 

Goodram 4GB DDR3 1 333 mhz CL9 - 81 zł

 

Razem : 802 zł , ceny z morele.net

 

I3 to mocny , 2-rdzeniowy procek , w grach szybszy niż mający 4 rdzenie Phenom II X4 955 , I3 będzie miał wydajność zbliżoną do Q6600@stock lub nawet wyższą a do tego będzie sporo chłodniejszy .

 

Ew. dołożyć do I5 2300/2400 - do I5 2300 musiał być dołożyć jakieś 75 zł , za 100 zł więcej masz I5 2400 - to wydajne ,4-rdzeniowe CPU .

 

Jak sprzedaż obecnego procka , płytę i ram to możesz myśleć o jakieś lepszej karcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że i3 będzie lepszy od obecnego procka, tak?

Jeżeli już wymieniać, to po sprzedaży obecnych podzespołów, może dołożę z 200-300zł i do 2000 dojdę (całkiem drogie te ramy jeszcze:) ). Chciałem się tylko upewnić, że nawet w takich granicach cenowych lepiej już przejść na niskie i3-5, niż zmieniać tu grafikę na lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie zmieniał w twoim zestawie - jest OK.

 

Grafa powinna dac rade właściwie przy każdym obecnym tytule - aż do nowej generacji konsol.

Procesora nie ma sensu wymieniać na i3 - w wielu zadaniach może się okazać nawet wolniejszy od twojego e8500

Jak już to minimum i5.

 

Pozatym to marny moment na kupno sprzętu - ceny poszły w góre.

 

ewentualnie polować spokojnie na jakieś okazje.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO zestaw jak najbardziej trzyma parametry, jak na dzień dzisiejszy. Wymiana na i3 wydajnościowo sensu nie ma, chyba że to jakaś kwestia możliwości okazyjnej sprzedaży obecnego zestawu albo gwarancyjna. Ja bym dokupił jakieś HD 7850 (albo bardziej budżetowo HD 6870) i niczego innego bym nie zmieniał. Poczekałbym raz na niższy kurs USDPLN, a dwa na nową rewizję Ivy. Chipset Z77 też w tym momencie jest jeszcze nieco obłożony podatkiem od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Tak właśnie o tym procku myślałem, dlatego wolałem się upewnić :) Niestety grafa w bf3, na najniższych w 1680x1050 nie wyrabia momentami i są spadki fps. No, ale skoro mówicie, że mogę do tego wsadzić 6870 i nie będzie zbytnio przez proca ograniczany, to super :)

Edytowane przez Caparzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z topowych producentów słynący z dobrej jakości... Od wielu, wielu lat na rynku, kiedyś robili tylko karty dla nVidii ale z ATi(AMD) współpracują już pare latek też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie w tym temacie chciałem o tym napisać, bo jest od tego inny, poszło przez przypadek, ale dzięki. Teraz tylko pytanie czy te 3 coolery coś dają, ale to już zadam w topicu Jaką kartę kupić :)

Dzięki raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zagłosował na XFX.

 

Bez sensu dopłacać za trzeci wentylator i gigabajtowe marketo-bajery 60 zł - jeśli już patrzeć z perspektywy cena/jakość. Zakładam, że podbić taktowanie rdzenia w razie takiej chęci dasz radę sam, bez pomocy uczynnych inżynierów Gigabyte.

 

Jedyna rzeczywista wartość dodana Gigabyte to dłuższa gwarancja, ale jako że jest to już karta starszej generacji, ja bym za to nie dopłacił (bo zapewne i tak będzie sprzedawana wcześniej niż za 2 lata). No i ewentualnie wygląd, Gigabyte są zazwyczaj nieco ładniejsze od konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat założyłem w konkretnej sprawie, na którą mi odpowiedziano i chciałem na tym zakończyć i poprosić o zamknięcie, niestety przez przypadek w złym oknie zadałem pytanie o grafikę.

No, ale cóż, regulamin jest regulamin, nie widziałem tego punktu, za co przepraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...