Skocz do zawartości
Manteca

MSI GE600, kamera nie dziala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam laptopa MSI GE600 (http://pl.msi.com/product/nb/GE600.html)i moj problema polega na tym iz nie dziala mi kamera. oprogramowanie instalowalem z plytki (ktora teraz niestety stracilem). Szukalem w necie i widzialem ze trzeba wlaczyc fn+f6 zeby aktywowackamere ale po wcisnieciu tej kombinacje nic sie nie dzieje. Tak samo widzialem ze dla niektorych rozawiazenim bylo aktywowanie urzadzenia kompozytowe usb, ktory byl odpowiedzialny za kamere, u mnie jednak jedyna urzdzenia kompozytowe usc jakie widze w menedzerze to mysz usc i klawiatura (sprawidzlem, bo pod odlaczniu porty znikaja). Zalaczam screena i licze na pomoc.

post-159976-0-95391300-1339364446_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Control Manager (SCM) masz zainstalowany?

Pozostałe skróty Fn+Fx działają?

Kamera przestała działać sama sama z siebie, czy może nie potrafisz jej uruchomić po ponownej instalacji systemu?

 

Może się okazać też, że padła kamerka. Mi uszkodziła się w tygodniowym Windzie i nie byłem z tym problemem odosobnionym przypadkiem w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SCM zainstalowany, reszta skrotow fn dziala.

szczerze mowiac to kamery nigdy nie uzywalem, nie jestem w stanie stwierdzic jak dlugo istnieje problem. komputer byl formatowany dwa razy, po ostatnim formacie nie dziala od poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem. Po przeinstalowaniu windowsa i zainstalowaniu aktualizacji nie działała mi kamerka i nie tylko. Instalowałem zawsze sterowniki z płytki dołączonej przy zakupie lapka. Jakieś aktualizacje (niewiem które) powodowały jakąś niekompatybilność z SCM. Pobrałem nowsze sterowniki i wszystko zaczęło działać jak należy.

 

Nie wiem jakie sterowniki posiadasz ale spróbuj zainstalować te:

http://filedir.com/drivers/other-drivers-tools/msi-ge600-system-control-manager-scm-for-6xx-for-win7-64-win7-32-899957.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...