Skocz do zawartości
zibi74

Problemy z siecią po wymianie rutera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam taki problem.

 

Dzielę internet z sąsiadami przez dialogowy modem -> router -> hub -> komputery. Z uwagi że router jest u mnie jestem podłączony oczywiście do niego bez huba (do tego są podłączeni pozostali). Ostatnio spalił mi się router. Na jego miejsce podłączyłem jakiś stary modemoruter ale z uwagi że nie obsługiwał on większych prędkośći musiałem więc kupić nowy. Wybór padł na linksys wag120n. Troche zszokowałem się po zakupie bo choć obsługuje annex b nie mogę go podłączyć kablem bo wtyczkę mam telefoniczną rj-11 to gniazdo w nim DSL - rj-45. Łącze mam dialogowe po liniach dialogu nie tepsy. Musiałem go więc podłączyć do dialogowego modemu. Tj. modem -> modemoruter (podłączony do modemu przez gniazdo LAN1) -> hub -> kompy. Tak na marginesie pytanie czy można wtyczkę rj11 przerobić na rj45 tak aby został tylko ten ruter bez modemu? Z tego co mówią sąsiedzi mniej więcej od wymiany rutera (może to zbieg okoliczności) drastycznie spadła im prędkość. Ja tego nie odczułem bo jestem podłączony bezpośrednio do rutera. Ale faktycznie u nich sprawdziłem i z 10mb zostało max 0,5mb. Sprawdziłem kabel idący od rutera do huba i podłączyłem go bezpośrednio do kompa i prędkość była maksymalna. Potem ten kabel podłączyłem do huba i następnie komputer do huba i faktycznie znów 0,1 do 0,5mb. Czyli wina leży po stronie huba. Aby jeszcze wyeliminować winę nowego rutera podłączyłem ten stary zastępczy modemoruter i dalej to samo. Rutery skonfigurowane i żadnych blokad czy ograniczeń nie ma (przynajmniej ja nic o nich nie wiem). Macie może jakieś pojęcie co może być przyczyną tego stanu rzeczy? Za wszelkie wskazówki dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...