Skocz do zawartości
dolar444

Małą modernizacja i porada kompa.

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry serdecznie przepraszam jeżlei cos źle ujołem w temacie. Tak samo źle założyłem temat ale wydaje mi sie najbardziej odpowiedzni tutaj.

 

Przedstawie tego swojego kompika.

 

1.Zasilacz ATX_Fortron 300PNR ATX12v 300W

2.Płyta główna Gigabyte GA-H55M-S2H, 1.1, H55, LGA1156, mATX

3.Procesor Intel Core-i3 540 3.06GHz, 4MB, Box

4.Karta grafiki Sapphire Radeon HD5570 1GB DDR3

5.Ram 3GB Kingston DDR3 1333MHz

 

To co chciał bym w nim zmienic to

 

Zasialcz na: Chieftec (GPA-500S) 500W

Grafa na: Radeon HD 6770 HiS 1Gb

 

Zaznacze mój budrzet to 700 zł.

 

Pytanie moje czy jak to kupie to moge spokojnie grać w najnowsze gry na wysokich detalach prze kilka lat ?

I chodzi mi o procesor czy też spokojnie wytrzyma gry wychodzące ?

 

I jeżlei po wymianie starczy mi komputer na jakieś 3 lata w przód do nowych gier. Przyznam ze potem bede myślał zeby dołożyć mu ramu.

 

Z góry serdecznie dziękuej za odpowiedź. Pozdrawiam doalr444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czasu premiery nowej generacji konsol starczy - dalej ci nikt nie wywróży.

 

ten zasilacz który wybrałeś to gorsze badziewie od twojego fortrona - który IMO poradzi sobie z 6770. Chieftec iArena to zasilacz do marketowych obudów.

 

zaoszczędzone pieniądze dołóż do 7770 - on pobiera jeszcze mniej prądu a jest wydajniejszy.

 

w razie czego jakby zasilacz nie dał rady to masz na allegro FSP350-60HLN za 50zł z wysyłką - da sobie rade z palcem w nosie z takim zestawem.

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowe lepiej wydac kase na ta kartę 7770. Nie znam sie i wyda sie głupie ale jeżeli podajesz to musi byc lepsza od 6770.

 

Czyli jednym słowem nie ma sensu zeby kupować mocniejszy zasialcz ?

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie ma z nim problemów - to nie. Tym bardziej nie mocniejszy zasilacz - który może nie osiągnąć nawet odpowiedniej sprawności z powodu zbyt małego obciążenia.

 

Test Radeon HD 7770 i HD 7750 - Cape Verde prawie jak HD 6800 | PurePC.pl

7770 po OC jest nawet lepszy od 6850, od 6770 to już zdecydowanie ...

 

chociaż jak chcesz wydać całe 7-stówek to można brać 6850 od vertexa za 515zł + jakiś fajny zasilacz za resztę. I wszystko podkręcić ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra wiec teraz rozwaze.

 

A jeszcze tak sie zapytam BF3 na tej karcie co mam to raczej nie pociagnie ? Dlatego zamierzam kupic wąłsnie cos co np go uciagnie. ale wiadomo wpierw sprzęt potem gra :D. ?

 

Tak na wrazie czego jeżlei nie Chieftec to jakiej firmy zasilacze polecacie ?

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w obecnych czasach nie warto się kierować marką tylko konkretnymi modelami.

Ogólnie wszystko oparte na konstrukcjach Fortrona i Seasonica będzie raczej OK.

 

pierw sprzęt potem gra

Ja preferuje odwrotne podejście - jak gra działa źle to dopiero myśle o wymianie sprzętu - twoje podejście jest nieekonomiczne :) (oczywiście zakładając że gre i tak mamy zamiar kupić noo i że posiadamy już komputer ;p ) Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz racje. Ale patrząc na moja akrte co bys powiedział ? poszedł by BF3 ? No wiadomo chciał bym zagrać na wysokich. ?

 

A nie dodałem w pierwszej waidomości. Co sądzisz np. o podkreceniu procka ? W etdy chyba przyda sie mocniejszy zasilacz ?

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5570 to właściwie 5670 z niższym zegarem - całkiem nieźle powinna się podkręcić - z BF3 na niższych ustawieniach zapewne da sobie rade.

 

co do procesora - nie wiem jak skaluje sie zużycie energii po OC na tej platformie - zaopatrz się w woltomierz - jak napięcia będą w normie to znaczy że zasilacz sobie poradzi - jak nie to go wymienisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ to (chyba wszystkie) Fortron

XFX - seasonic

BeQuiet - Fortron

 

te firmy tylko malują obudowy i naklejają nalepki ;p

 

na sensowny, przyszłościowy zasiacz trzeba te 200zł++ wydać.

 

do twojego (planowanego) konfiga aż takiego nie potrzeba

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3 są tanie więc można dołożyć, aczkolwiek kwestia jaki masz system ? 32bit ? bo jeżeli tak to już przekroczyłeś ilość maxymalnej zaadresowanej pamięci (3GB ram + 1GB z karty + Cache procesora > 4GB)

W takim wypadku dołożenie pamięci ci kompletnie nic nie da.

3GB raczej powinny starczyć, chyba ze dużo aplikcaji ci chodzi w tle.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zamiara kupować ale takie pytanie nie znam się za abrdzo wiec pytam.

 

Który zasilacz:

-http://www.morele.net/zasilacz-fortron-atx-hexa-400w-120-mm-he-400-387226/

-http://www.morele.net/zasilacz-fortron-fsp400-60apn-85-285639/

Czy obojętnie który z tych ?

 

Grafa:

-http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-fx-777a-znf4-454752

-http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-ghz-edition-hd7770-1gb-11201-00-20g-453029

 

I tu mam pytanie która z tych ? jadna ma Taktowanie pamieci wieskze druga ma mniejsze ? któa z tych firm lepsza bo się nie znam ? Lepiej włąśnie Sapphire czy moze XFX ?

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafe weź Sapphire , takowanie mają takie same tylko inaczej jest rozpisane na stronie sklepu , ogólnie grafy wydajnościowo poziom mają ten sam , ale w tym przypadku Sapphire z tym chłodzeniem będzie lepszym wyborem , bo z tego co widzę to ma HeatPipe rurki odprowadzające ciepło

 

co do PSU to lepiej Hexa to właściwie to samo co APN , ale zdaje się że ma lepsze okablowanie a skoro jest tańszy to tym bardziej właśnie go bym brał

Edytowane przez ken26
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...