Skocz do zawartości
killua

Jaki zestaw pamieci ok 16GB do EVGA x58 CLASSIFIED

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płytę EVGA X58 Classified, obecnie mam 6GB G-Skill (3x2) ramu i potrzebuje wiecej , tak pewnie z 16 GB , jaki zestaw kupić , teraz mam 3 kostki , czy bez problemu moge kupic jakis zestaw 4x4GB czy moze 3x8 ? czy ta plyta obsluzy taki zestaw ? tutaj lista roznych pamieci : DDR2.PL :Gskill,EVGA,Intel,Asus,Corsair - Pamięci RAM co z tego najlepiej wybrac ? procek i920 podciagniety do 4.2 obecnie na wodzie, nie ma problemu z miejscem w srodku budy. te za 8600 raczej pomine, interesuje mnie cos tak w granicach 1500-1800.

 

 

co daje przepustowość pamięci ? niektóre mają 19000 inne 12000 ?

Edytowane przez killua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę EVGA X58 Classified,

 

http://www.evga.com/support/manuals/files/141-BL-E759.pdf

- taka? To 24 GB RAM maksymalnie. Strona 19 instrukcji ... coś tam piszą nt. 4 Gb - ta mała literka to chyba błąd, więc prawdopodobnie max można ładować kostki 4 GB ... x6 = 24 GB.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Da się uruchomić na x58 nawet 48 GB !!

Zobacz:

 

Nieźle :)

Jednak dwie sprawy:

- instrukcja do płyty kolegi, którą linkowałem (EVGA - klik) uwzględnia max 4 GB kostki - można liczyć na to że błąd/niezgodne z prawdą rzeczy w niej napisali, lub pomyliłem płyty

- wg. tej strony :klik, i7 920 którego ma kolega, obsługuje do 24 GB RAM (tu nasuwa się pytanie jakiego procesora tam użyli, skoro działało 48 GB RAM). Jeśli natomiast to 48 GB RAM poszło na CPU, który wg. Intel'a obsługuje max 24 GB RAM, to już sam nie wiem jak to możliwe.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie wiem bo jeszcze nie kręciłem, ustawiłem na na xmp czyli 1600mhz i 10 i tak sobie lecą, kupiłem je tylko dlatego ze procek nie wyrabiał na 4x4gb kontroler pamieci w procku gorszy trafiłem jak w 2600k, ale jak masz życzenie to w sobote lub niedziele moge sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie wiem bo jeszcze nie kręciłem, ustawiłem na na xmp czyli 1600mhz i 10 i tak sobie lecą, kupiłem je tylko dlatego ze procek nie wyrabiał na 4x4gb kontroler pamieci w procku gorszy trafiłem jak w 2600k, ale jak masz życzenie to w sobote lub niedziele moge sprawdzic

 

i7 3770k nie wyrabia przy 4x4 GB RAM? Tzn. przy jakichś szczególnych parametrach pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie wiem bo jeszcze nie kręciłem, ustawiłem na na xmp czyli 1600mhz i 10 i tak sobie lecą, kupiłem je tylko dlatego ze procek nie wyrabiał na 4x4gb kontroler pamieci w procku gorszy trafiłem jak w 2600k, ale jak masz życzenie to w sobote lub niedziele moge sprawdzic

 

czy mógłbyś rozwinąć myśl :) musiałeś bardziej voltować procka żeby działały stabilnie czy nie zależnie ile V dałeś i jakie ustawienia przyjąłeś to stabilności nie uzyskałeś?

 

pytam dlatego że jeżeli to jest jakiś trop to wyjmę jedną parę moich pamięci i po testuję czy uda mi się zjechać z napięciem? a jeżeli nie to oczywiście olewam sprawę i zostawiam tak jak jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...