Skocz do zawartości
freak_outXP

Zmiana płyty i ramu 600PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój sprzęt:

1. CPU: Q6600 + jakieś markowe wypasione chłodzenie (pasywne i aktywne), co mi pół budy zajmuje

2. MOBO: GA-P31-DS3L Gigabyte (obsługuje max 4 giga)

3. RAM: 2x2 Gb DDR2 800 A-Data Vitesta

4: GPU: Radzio 5770 (przyszedł dopiero co z serwisu, teraz siedzi u mnie GF 9600GFO czy coś takiego)

4. Zasilacz: Jakiś chieftec 450W

5. ... i takie tam.

 

Mój budżet to 600 Złotych (ram + mobo). Brakuje mi ramu - jak piszę programy czy się uczę, to potrzebuję DUŻO zakładek z różnych przeglądarek internetowych (idą w setki), samo IDE zżera sporo, gdzieś tam lata sobie foobar2000 itp. - najlepiej żeby to było 16 giga DDR3, no i potrzebuję nowej płyty do tego zestawu na ten ram. Płyta powinna być ze zintegrowaną kartą muzyczną, sieciową, co najmniej 2 sloty PCIe (nieważne jaki ten drugi [x2 czy coś], tylko żeby wsadzić tego GF-a jako drugą kartę GPU i programować w CUDA) i żeby dało się podkręcić CPU @3200 bez WIĘKSZYCH zmian napięć. Fajne by było jakieś SATA2 i conajmniej jedno ATA (mam szybki dysk na to, a na SSD mnie nie stać).

 

No i jeżeli ktoś ma propozycję netbookową do 1tys PLN, to chętnie przeczytam.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie znajdziesz płyty z ddr3 na lga775 obsługującej 16gb ramu, 8gb to max

 

Jestem trochę ingorant i do tyłu, ale myślałem, że to od chipsetu (i oczywiście slotów na płycie) zależy. Gdzieś widziałem płyty z obsługą 16 giga, ale to było kilka miechów temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze można mieć za te lub zbliżone pieniądze zbliżoną wydajność (albo wydajniejsza) za to chłodniejsza i bardziej energooszczędną platformę a nie pchać się w 775 :)

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze można mieć za te lub zbliżone pieniądze zbliżoną wydajność (albo wydajniejsza) za to chłodniejsza i bardziej energooszczędną platformę a nie pchać się w 775 :)

 

Może nie zauważyłeś ;], ale ja już jestem na 775 (mam cpu i ramy). Za ~600 stów musiałbym kupić mobo, cpu i ramy, to chyba trochę jednak za mało ? Może byś rozwinął pomysł - dał jakąś propozycję, i ewentualnie ile bym musiał jeszcze dołożyć itp. Chętnie poczytam, pomyślę i będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMy to akurat nie problem, sprzedaż stare, kupisz nowe i jeszcze trochę Ci zostanie. Za 600 zł zbytnio nie poszalejesz (prawdopodobnie musiałbyś nawet dołożyć ~50 zł, by móc kupić i3-2120 i tanią płytę na H61, ale na taki zestaw raczej nie ma sensu przenosić się z Q6600), ale jeśli do kwoty doliczyć to, co otrzymasz za obecny procesor i płytę, można byłoby już powoli myśleć o najtańszym i5 i taniej płycie na H61, może nawet i5-3450 i B75.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...