Skocz do zawartości
freak_outXP

Netbook za 1000PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebny mi jest Netbook na studia, mam ograniczony budżet 1000 PLN.

Sprzęt musi być:

1. solidny i nieawaryjny, tak, żeby mi się nie rozleciał po 2 latach użytkowania

2. bateria musi trzymać z wifi

3. DDR3 (z możliwością dołożenia!!!), co najmniej 2 giga (najlepiej 3)

4. 2 rdzenie (do programowania współbieżnego)

5. bez systemu operacyjnego (będę miał z MSDN albo linux)

6. wyjście HDMI/DVI

7. żeby mi Windows XP SP2/3 poszedł

 

Oczywiście nie bedę na tym grał (tylko emu 8/16bitowych kompów i 8/16/32bitowych konsol; scummvm) ani oglądał filmów fullHD (tylko na youtube jak się da w 720).

 

Będzie mi potrzebny do:

- programowania (przede wszystkim - żeby mi uruchomił Visual Studio, eclipse, NetBeansa i jeszcze mi trochę ramu zostało) i www (dokumentacja techniczna, specjalistyczne fora dyskusyjne i blogi, youtube);

- słuchanie muzy podczas powyższego z foobara2000;

i to WSZYTKO !!!

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Edytowane przez freak_outXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, za tą cenę wychodzi tylko Acer D270 , gdzie z solidnością może być kiepsko.

 

Chyba, że interesują Cię używane ? Swoją drogą ciekawi mnie po co uruchamiasz VS,Eclipsa i NB na raz ? ;) Chyba, że wytwarzasz jeden program na różne platformy jednocześnie, to już cisza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, cudów na kiju za 1000 złoty nie oczekuję. Chodzi o to, żeby mi 2 lata wytrzymał w stanie prawie pierwotnym (klapa z LCD nie wypadła, klawiatura się nie zniszczyła itp.), a takie <span style='color: red;'>[ciach!]</span>ły jak wytarcia czy rysy na obudowie mnie nie obchodzą. No i żeby mi nie wybuchnął w plecaku z pracą dyplomową na dysku i podręcznikami za kilkaset złotych.

 

Uruchamiam, bo oddaję np. trzy różne programy na trzy różne laboratoria tego samego dnia albo mam po prostu złe nawyki ;).

 

Używki mnie nie obchodzą, naciąłem się kilka razy - teraz wolę uczyć się od mądrzejszych albo na cudzych błędach.

 

Fajny ten acer, ale poczekam jeszcze - może ktoś dołoży jeszcze coś od siebie.

 

Jeszcze pytanie - jak z bateriami do tego ? Jaki koszt i dostępność, może się orientujesz ? Bo w toku użytkowania kupiłbym sobie ze 2 albo 3 dodatkowe, żeby mi chodził po 20 godzin bez zasilania z gniazdka.

Edytowane przez freak_outXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Acera AO 722. Osobiście kupiłem swojego w zeszłym roku w wersji z C-60, 4GB pamięci RAM i dyskiem 500GB za 1049zł. Bateria trzyma długo, przekątna ekranu jest duża, netbook jest lekki i wydajny (nawet HL2 znośnie na nim działa). Obudowa jak na sprzęt tej klasy jest solidna, troche się palcuje, wadą są słabe głośniki i błyszcząca matryca. Polecam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...