Skocz do zawartości
bingant

Komputer do PSa i SolidWorksa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i mam prośbę do znawców tematu o pomoc w doborze podzespołów do montażu komputera.

Główne zastosowania to obsługa Photoshop CS6 i SolidWorks 2007. Nie interesują mnie natomiast żadne gry. Priorytetem jeszcze jest cisza, no i nie chcę wydawać pieniędzy na coś, czego nie wykorzystam. Po prostu potrzebuję komputera "na miarę" :) Pytałem różnych osób o radę, ale jedni twierdzą, że wystarczy mi procesor i3, a inni że i5 to podstawa. Nie mam zielonego pojęcia co wybrać, no i jeszcze do tego pozostałe elementy. Nie podaję konkretnego budżetu, bo po prostu muszę kupić nowy komputer i nietety ile on wyniesie(z Waszą radą), tyle zapłacę.

Za porady z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki :) Dziękuję za upomnienie.

jeszcze dopiszę, że nic nie będą podkręcał, bo nie potrafię. Kupić, włączyć i pracować :)

Mam prawie nowy napęd i dysk, więc to by mi odpadło. Przy okazji zapytam, czy warto mieć system na SSD a reszta na zwykłym dysku? Czy poprawa w szybkości pracy komputera jest znaczna, czy raczej tylko zauważalna? Warto inwestować?

Odnośnie pieniędzy, to nie wychodź my poza 2tys. Oczywiście jeżeli tak się da w tych założeniach.

Edytowane przez bingant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie bez sensu. Podkręcać nie będziesz a chcesz brać cpu z "k", mobo na Z77. Ten "zestaw" w pierwszym lepszym sklepie internetowym można dostać za ok 1600zł albo i mniej. Tu chcą 1775zł, gdzie zasilacz, obudowa, chłodzenie cpu (priorytetem jest dla ciebie przecież cisza).

Bierz i5 3450 + mobo na B75, obudowę z usb3.0 z przodu, np SPC Brutus 430. Jakieś lepsze chłodzenie, np Fortis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyte zmień może na http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-p45-471802/

jest tańsza - pomieści tyle samo ramu, 3lata gwarancji, reszty z asrocka i tak chyba nie potrzebujesz ?

ram najtańszy - taktowanie i opóźnienia nie maja żadnego znaczenia dla tej architektury procesorów.

zasilacz ... hymm, nie wiem jak głośny jest http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-aeropgsvp-450-359408/

nie ma co ładowac zbyt dużo pieniędzy, twój zestaw nie pociągnie nawet 80W w stresie ...

 

obudowa - nie za droga ? http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-430-pure-black-usb3-0-atx-ssd-ready-120-120mm-bez-zasilacza-bt-430-445568/

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem wyszło 1654,41zł, zamówiłem i czekam :)

Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc, teraz pozostaje chwilkę poczekać i poskładać. Podejrzewam, że zwrócę się jeszcze o pomoc w razie problemów z montażem.

Edytowane przez bingant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...