Skocz do zawartości
xslimakx

co jest tansze w eksploatacji drukarka laserowa czy...

Rekomendowane odpowiedzi

odradzam HP 1100 - dość częsta przypadłość to szybkie zużywanie podajnika ( czy czegoś w tym stylu) do papieru i przy większej liczbie kartek od 1 wcina papier - czyli trza stać przy tym g... i podawać mu pojedyńczo kartki , poza tym wtyczka na mały centronics - i żeby podłączyć jetdirecta innych firm trza lutować kabelki tylko pierw trzeba mieć tą wtyczkę a oryginalny kabel drogi by go pociąć.

po prostu kicha

 

1200 ma już normalną wtyczkę czyli duży centronics ( to krawędziowe złącze od strony drukarki) ale to plastikowe pudełko od tej drukarki przy otwieraniu sprawia wrażenie że się połamie

ale obydwie drukują bardzo dobrze,

są zastępcze tonery innych firm czyli taniej

tylko nie wiem jak z żywotnością

ja tam i tak kupiłbym atramentową i mnustwo atramentu do napełniania

a ztych dwóch to 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... atramentowa??? Bedzie wykorzystywana do druku dosc duzej ilosci textu takze laser bedzie czarno-bialy. Jaki konkretnie model byscie polecili???

LASEROWA!!!

Atramentowka Cie zezre przy takiej ilosci wydrukow.

 

Polecam Lexmark Optra E310

 

Mamy takich z 50 w pracy i rzadko sie psuja, a niektore juz maja nawet po 500000 stron przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam HP 1100 - dość częsta przypadłość to szybkie zużywanie podajnika ( czy czegoś w tym stylu) do papieru i przy większej liczbie kartek od 1 wcina papier - czyli trza stać przy tym g... i podawać mu pojedyńczo kartki

Wystarczy przetrzec gumki na podajniku spirytusem (zeby je oczyscic) a jezeli juz sa naprawde zuzyte to wymienic na nowe (niewielki koszt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam HP 1100 - dość częsta przypadłość to szybkie zużywanie podajnika ( czy czegoś w tym stylu) do papieru i przy większej liczbie kartek od 1 wcina papier - czyli trza stać przy tym g... i podawać mu pojedyńczo kartki

Wystarczy przetrzec gumki na podajniku spirytusem (zeby je oczyscic) a jezeli juz sa naprawde zuzyte to wymienic na nowe (niewielki koszt).

zużyte - już kiedyś ktoś to czyścił i podobno cośtam się zużyło , jaki może być to koszt i gdzie kupic ( w serwisie firmowym czy może gdzie indziej ?) i czy łatwo to samemu wymienić ? ( za taką zabawę w serwisie chcą 400 a niefirmowi 200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie posiadam HP LaserJet 1000 i sie bardzo dobrze sprawdza. Drukuje jak szalona :D Tyle ze po 20 kartkach troche smierdzi spalenizna :D I nie wciaga kilku kartek tak jak ktos napisal :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam HP 1100 - dość częsta przypadłość to szybkie zużywanie podajnika ( czy czegoś w tym stylu) do papieru i przy większej liczbie kartek od 1 wcina papier - czyli trza stać przy tym g... i podawać mu pojedyńczo kartki

Wystarczy przetrzec gumki na podajniku spirytusem (zeby je oczyscic) a jezeli juz sa naprawde zuzyte to wymienic na nowe (niewielki koszt).
Orientujesz się gdzie można kupić te gumki, szukam do atramentu HP i nie mogę znaleźć, a drukarka co 5 karek nie pobiera papieru.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa dobre i tanie drukarki, mozesz kupic cos z serii 8 za 1000pln, wiec cena naprawde jest super. uzupelnienie toneru kosztuje niecale 100pln a starcza roznie ale na jakies 2000-3000 stron. Co kilka tonerow trzeba kupic hmmm, cos tam ze srodka:) zapomnialem jak sie nazywa, ale kosztuje jakies 500pln, z tym ze raz ma moze 5 tonerow albo i rzadziej.

Uzywam takie chyba 8ec do faktur w pracy, codziennie okolo 100 stron albo i wiecej i juz dwa lata dziala, przy jednej wymianie tego drozszego sprzeta:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HP LaserJest 5L juz 8 lat i dziala super. Ostatnio dalem ja do przeczyszczenia i teraz jest jako nowa. Kwestia zabierania wiekszej ilosci kartek - po pewnym czasie (u mnie 3 lata ;) owe gumki sie brudza i trzeba je przetrzec.

Koszty druku - minimalne

Dla porownania mam tez atramentowke HP940C

Na 1 pojemniczku (40ml) czarnego wydrukujesz jakies 700 kartek a kosztuje oryginalny ok 100zl

Na 1 tonerze - ja wydrukowalem ok 3500 kartek. Koszt - 250 zl (w hurtownii oryginalny)

Chyba widac roznice - a do tego jakosc i szybkosc

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Panasonica KXP-7100, sprawuje się znakomicie, drukarka ta posiada w pełni automatyczny duplex - drukowanie obu stron kartki bez ingerencji człowieka, koszt drukarki ok. 1150 zł, koszt nowego tonera ok 310 zł. (na 4000 str)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to o czym mowicie, ze wciaga kilka kartek to wytarty separator papieru. U starego w pracy tak sie stalo na atramentowce i laserowce. Koles, ktory to wymienial mowil, ze producenci specjalnie robia tak malo wytrzymale separatory zeby zarabiac na czesciach. W mojej atramentowce dzieje sie tak samo, a ze stara krowa (nawet nie bede wymienial modelu , powiem ze HP) to daje twardo po jednej kartce ;-). Tez przymierzam sie do zakupu jakiegos lasera (na studiach z wydrukami wykladow mozna z torbami pojsc..........)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o gabaryty to Panasonik 7100 w porównaniu do Oki 8w wygląda jak krowa :-) - wszystko przez mechanizm du-pleksu (taka nazwa nie spowoduje zamiany na "ciach")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto by kupowal laserowe drukarki skoro bylby wyższy koszt utrzymania lub nawet porownywalny z atramentowka ?

Ten komu zalezy na szybkosci i jakosci wydruku.

Sredniej jakosci atramentowka drukuje z szybkoscia laserowki i to w podobnej jakosci.

Ja mam HP 845 za 300 pln i drukuje 8 str/min. Moja matka ma HP laser jeta za 1200 pln i drukuje 8 str/min. Oczywiscie w lepszej jakosci. Lepsze atramentowki drukuja jednak z podobna szybkoscia i sa nadal tansze.

I wlasnie tylko wspolczynnik eksploatacji przemawia na korzysc laserowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiste ze laser

 

 

a co polece ??

 

 

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6375

 

Btw bo tu zaraz spadne z krzesla pewnie ze laserowka jest

 

a) tansza w utrzymaniu

B) zazwyczaj szybsza

 

Ale atramentowki prawie ZAWSZE BEDA DRUKOWALY LEPIEJ NIZ LASEROWE SZCZEGOLNIE ZDJECIA - porownajcie sobie rozdzialki drukarek

 

atramentowki 4800x1200 dpi a laserowe 600x600 albo 1200x600

 

wiec ladne ktos tu sieje herezje ze drukarka laserowa ma lepszy wydruk niz atramentowa ;) pfff takiego czegos to w zyciu jeszcze nieslyszalem ;)

 

beuehhe z krzesla spadlem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to o czym mowicie, ze wciaga kilka kartek to wytarty separator papieru. U starego w pracy tak sie stalo na atramentowce i laserowce. Koles, ktory to wymienial mowil, ze producenci specjalnie robia tak malo wytrzymale separatory zeby zarabiac na czesciach. W mojej atramentowce dzieje sie tak samo, a ze stara krowa (nawet nie bede wymienial modelu , powiem ze HP) to daje twardo po jednej kartce ;-). Tez przymierzam sie do zakupu jakiegos lasera (na studiach z wydrukami wykladow mozna z torbami pojsc..........)

no właśnie - to chodzi o ten separator w 1100 - to zdycha dość szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam,polecam,hp1300n. (moze byc bez n) - dla mnie perfekcyjna laserowka do domu.

 

mialem wczesniej 1200 - w sumie to samo tylko ze ciut wolniejsze.

na 1200 zuzylem jakies 5 tonerow (troche drukuje) i w sumie jak ja sprzedawalem jammed pages=1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...