Skocz do zawartości
Hopes

Aktualizacja biosu dla ecs k7s5a ver 3.1 brak SSE do ts3 itp

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo bym prosił o szczegółową instrukcje jak zrobić taki upgrade. Ponoć nie należy robić to przez windows tak więc to pogarsza sprawe.

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?CategoryID=1&DetailID=192&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0

Update Description 1. Support AMD Athlon XP 2000+ CPU

czyli ten bios przed ostatni chyba

zasilacz nowy i dobry system tez nowy ale czasami komp sie wylacza

everest

Pole Wartość

Komputer

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera ADMIN-35378E0C0

Nazwa użytkownika admin

 

Płyta główna

Typ procesora AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+

Nazwa płyty głównej ECS K7S5A (5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej SiS 735

Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS'u AMI (10/29/02)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

 

Ekran

Karta wideo NVIDIA GeForce 6200 (256 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce 6200 AGP

 

Multimedia

Karta dźwiękowa ESS Technology ES1938/ES1941/ES1946 Solo-1(E) AudioDrive

 

Magazyn

Kontroler IDE Kontroler SiS PCI IDE

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny SAMSUNG SV4002H (40 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

Napęd dysków optycznych DTSOFT Virtual CdRom Device

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N

Status dysków SMART OK

 

Partycje

C: (NTFS) 14998 MB (5412 MB wolne)

D: (NTFS) 23195 MB (4240 MB wolne)

Rozmiar całkowity 38193 MB (9652 MB wolne)

 

Urządzenia wejściowe

Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2

Klawiatura Urządzenie klawiatury HID

Klawiatura Urządzenie klawiatury HID

Mysz Mysz zgodna z HID

 

Sieć

Karta sieciowa Hamachi Network Interface - cFosSpeed Miniport

Karta sieciowa TP-LINK 11b/g Wireless Adapter (192.168.1.103)

 

Urządzenia zewnętrzne

Drukarka HP Deskjet 3900 Series

Drukarka Microsoft XPS Document Writer

Drukarka Wysyłanie do programu OneNote 2007

Kontroler USB1 SiS 7001 PCI-USB Open Host Controller

Kontroler USB1 SiS 7001 PCI-USB Open Host Controller

Urządzenie USB Rodzajowy koncentrator USB

Urządzenie USB Urządzenie kompozytowe USB

Urządzenie USB Urządzenie kompozytowe USB

Urządzenie USB Urządzenie USB interfejsu HID

Urządzenie USB Urządzenie USB interfejsu HID

Urządzenie USB Urządzenie USB interfejsu HID

Urządzenie USB Urządzenie USB interfejsu HID

Edytowane przez Hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja biosu nie ma nic wspólnego z SSE .

 

To procek musi obsługiwać konkretną wersję SSE , Athlony XP miały tylko instrukcje SSE .

 

Instrukcje SSE2 pojawiły się dopiero w Athlonach 64 ( S939 czy 754 ) .

 

Bez wymiany platformy raczej się nie obejdzie , zmiana biosu nic tu nie da .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku akurat bios ma znaczenie :wink: (ofc jeśli Hopes nie ma pierwszego SSE mając A XP). Wiem o co loto bo sam przerabiałem taki problem na K7S5A w tej rev, tzn na Athlonie XP Palomino wsio działało, a gdy wsadziłem Thoroughbreda B miałem tylko MMX (w cpu-z, a gry wymagające SSE też się nie odpalały). Pomógł jakiś nowszy bios (chyba wrzuciłem coś od Honey-X).

 

Tu masz opisane (możesz to zrobić AMiflashem lub Uniflashem i raczej wypaliłbym obraz dyskietki na CD-R/RW, chyba że masz takie coś jak flopp), biosu nowszego nie znajdziesz niż na stronie ECS, no można jeszcze pogrzebać za jakimiś zmodowanymi np honey-x (dzięki czemu przybędzie kilka skoków fsb w biosie)

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam AMI więc raczej zroboie to AMiflashem.

W instrukcji której podałeś musze zrobić 2 cd rom jedna startowa (czyli tak zrobić jak na tej stronie jest? Bootable CD, Boot CD - płyta samostartująca - CDRinfo.pl ) i drugą z amiflashem oraz najnowszego biosu z strony ecs tak?

Przydałoby się znać jakieś komendy jak uruchomić to z biosu bo tam wszystko o dyskietce a ja bede robił to z płyty.

A i jeszcze jedno sprawdzałem programem AMIBIOS Motherboard Identification Utility v 1.4 jaka mam płyte głowna i pisze ze mam wersje 1.0 a na płycie głownej pisze z tego co pamietam 3.1 i kto jest tu koniem trojanskim D

Kiedyś jak wymieniałem procek to dałem do sklepu komputerowego żeby nałożyli paste i zrobili upgrade biosu i procesor miał SSE tylko, że po miesiącu powrócił do starego sam.

A i wyczytałem gdzieś że przed upgrade trzeba przywrocić bios do poprzednich ustawien dobrze gadam?

Edytowane przez Hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam AMI więc raczej zroboie to AMiflashem.

 

J/W pisałem albo ami albo uniflash.

 

W instrukcji której podałeś musze zrobić 2 cd rom jedna startowa (czyli tak zrobić jak na tej stronie jest? Bootable CD, Boot CD - płyta samostartująca - CDRinfo.pl ) i drugą z amiflashem oraz najnowszego biosu z strony ecs tak?

 

Można to wrzucić na 1 płyte, 1 wuj, a z pena wątpie czy da się zbootować na k7s5a

 

Przydałoby się znać jakieś komendy jak uruchomić to z biosu bo tam wszystko o dyskietce a ja bede robił to z płyty.

 

klik

 

A i jeszcze jedno sprawdzałem programem AMIBIOS Motherboard Identification Utility v 1.4 jaka mam płyte głowna i pisze ze mam wersje 1.0 a na płycie głownej pisze z tego co pamietam 3.1 i kto jest tu koniem trojanskim D

Kiedyś jak wymieniałem procek to dałem do sklepu komputerowego żeby nałożyli paste i zrobili upgrade biosu i procesor miał SSE tylko, że po miesiącu powrócił do starego sam.

A i wyczytałem gdzieś że przed upgrade trzeba przywrocić bios do poprzednich ustawien dobrze gadam?

 

Sugeruj się tym co jest napisane na płycie, a nie w jakimś progsie.

Dobrze jest resnąc bios przed taką operacją.

 

Kiedyś jak wymieniałem procek to dałem do sklepu komputerowego żeby nałożyli paste i zrobili upgrade biosu i procesor miał SSE tylko, że po miesiącu powrócił do starego sam.

 

U mnie podobne cuda były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program AmiFlash 8.27.0a sie ładuje poprawnie ale nie rozpoznaje obrazu biosu... i tutaj myśle że jest problem z nazwa jaka wpisuje przez DOS "AMI82713 k7s5a030811" albo przy nadaniu nazwie samemu obrazie przy kopiowaniu na dyskietke

Otóż dopatrzyłem się że jak ściagnełem obraz to nazwa jest "k7s5a030811" na stronie pisze że to wersja "30811".

W przykładzie na stronce mam napisane "aminf330 020429"

Nie chce robić na ślepo wiec licze ze mi doradzicie a przez win jest dość ryzykowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmień nazwę k7s5a030811 na 030811

 

DOS z tego co pamiętam Dołączona grafika obsługuje maxymalnie nazwy 8.3 - nazwa maxymalnie 8 znaków, rozszerzenie max 3 znaki.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...