Skocz do zawartości
krzysiek23

Upgrade zestawu do gier - 4500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od dłuższego czasu przymierzam się do zmodernizowania mojego obecnego komputera i wyszło mi coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/61J7c2/

 

Jak widać do wymiany:

- procesor - Intel Core i7-3770K

- karta graficzna - Asus GTX670-DC2T

- płyta główna - Asus P8Z77-V LE

- ram - G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz

- dysk - Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III

 

Pozostałe komponenty typu: napęd dvd, obudowa, monitor itd zostają mi z obecnego komputera więc tylko te 5 rzeczy mnie interesuje.

 

Zestawu raczej nie będę podkręcał poza te standardowe podkręcenie (OC na karcie graficznej).

Zestaw do gier: Diablo3, World of Warcraft, Starcraft2 i granie w rozdziałce 1900x1080.

Zestaw najlepiej jakby dał radę przeżyć ze 2-3 lata :) (o ile to w ogóle możliwe :)).

 

Zastanawiam się czy trochę nie przepłacam/wybieram za bardzo na zapas podzespołów.

Dodatkowo dysk w teorii też niekoniecznie do wymiany. Mam stary dysk ale on jest SATA II a nie orientuje się jak duży jest przyrost w SATA III i czy warto ?.

Jeśli bez dysku to wtedy mógłby być mały SSD do Intel® Smart Response Technology.

 

Wszelkie uwagi/opinie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepłacasz za pamięci. Nie zauważysz różnicy pomiędzy zwykłymi Goodramami/Kingstonami a tym co "wymyśliłeś".

Cpu zmień na i5 3570k, będziesz czy nie będziesz podkręcać, przy takim budżecie można zaszaleć z prockiem "K".

SSD koniecznie. Po ww oszczędnościach można brać spokojnie Samsunga 830/128GB.

 

Sata 3 nie przyspiesza dysków. Jeśli nie jest to zabytkowy dysk 160gb lub mniej, nie warto go wymieniać. Wtedy kup SSD, HDD zostaw.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Dysk zabytkowy nie jest :) więc skuszę się na ssd faktycznie.

 

Po zmianie procesora i pamięci + dodaniu ssd wyszło nawet taniej niż na początku.

 

http://www.morele.net/inventory/info/xRkIMv/

 

Pytanie czy nie zaszaleć i nie dorzucić jakiegoś gtx680 zamiast gtx670 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podany Asus to kastrat , zamiast niego możesz brać Asrock Z77 Extreme 4 - kosztuje 560 zł.

 

Ew. sprawdzonego i sporo tańszego Asrocka P67 Pro3 .

 

Za ram dalej przepłacasz , w dodatku Kingston to już nie to samo co kiedyś jeżeli chodzi o jakość .

 

Bierz Goodramy 2x4GB DDR3 1 333 mhz CL9 za 174 zł , chyba że chcesz od razu kość 8 GB , Goodram 8GB DDR3 1 333 mhz CL9 kosztuje nawet 2 zł mniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłacanie do szybszych pamięci na tej platformie to nie inwestycja, a wyrzucanie kasy w błoto.

 

Tą stówę różnicy lepiej dolożyć do dwóch dobrych wentylatorów do obudowy niż do kolejnych MHz na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...