Skocz do zawartości
ChrisB

procek, ram - upgarde

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

ostatnio przesiadłem się z amd na:

i3 2120,asus p8z68-v pro, 2x 4gb goodram 1333, ati GigaByte 6850, samsung 830ssd, modecom 600

tyle że i3 i ram mam wypożyczone i zbliża się moment gdy muszę coś wziąć zamiast tych dwóch elementów.

 

i teraz:

nie zależy mi na podkręcaniu jakoś specjalnie, w sumie to w ogóle, ta i3 nawet wydajnościowo mi wystarcza (profil użytkowania to może 10% gry, reszta programowanie).

zależy mi na w miarę cichym wentylatorze, ale raczej chciałbym zostać przy boxowym - ten z i5 chodzi ciszej/głośniej?(Aktualnie box-owy z i3 jest odrobinę zbyt głośny) no i by generalnie starczyło mi to na jakiś czas:)

 

co proponujecie:

 

zostać przy i3?

wziąć i5 - jeśli tak to którą?

jaki ram? 1333? 1600 warto dopłacać?

planuje wziąć 2x8GB z możliwością rozbudowy do 32GB (jako jedyny upgrade komputera w jakimś najbliższym horyzoncie czasowym.

i7 raczej na 100% odrzucam

 

limit kasowy - nie więcej niż 1200

założenie dodatkowe - raczej nic nie będę dokupywał przez najbliższe 12-24 miesiące - wtedy znowu bym płytę / procka wymienił więc dobrze by było by to co doradzicie można jeszcze było wtedy coś warte i spokojnie można było sprzedać:)

 

dziękuje za opinię i spostrzeżenia:)

Edytowane przez ChrisB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zaktualizuj BIOS aby w razie czego być gotowym na IB.

 

Mam zaktualizowany - płytę kupiłem używaną i poprzedni właściciel miał tam ivy bridge jakiegoś.

 

masz na purePC test i5 3570K wychodzi lepiej niż 2500k a cena podobna do tego 2x4gb jakiegoś ramu i masz bardzo fajny sprzęt, jak prockowi braknie mocy to dokupujesz chłodzenie i kręcisz ile wlezie :)

 

minimum 2x 8GB;) i nie nie przewiduje innego wentylatora niż boxowy i kręcenia (przynajmniej na dzień dzisiejszy)

 

warto dopłacać do 3570K? dzisiaj patrzyłem na ceny i z internetu można go w okolicach 910 wyciągnąć VS 3450 bodajże w okolicach 770?

i ram - 1333 czy 1600 i jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to ma Ci posłużyć na przynajmniej rok albo dwa, bez zmiany proca, to lepiej kupić coś co można wykręcić, a nie coś z czym już nic więcej nie zrobisz.

po co Ci 2x8gb? bo na bank nie do programowania :P chyba, że jeszcze się w grafikę bawisz to wtedy ma to sens, możesz zacząć od 1 kości 8gb później dokupić resztę.

myślę, że 1333 stykną w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zajmuję się grafiką, i mam aktualnie 8 GB ze swapem na sztywno 1GB i zdarzyło mi się już zobaczyć informację o braku pamięci;)

w tle leci wirtualizacja linuxa, serwer mysql, tomcat, apache i stado innych programów, na dzień dobry po załadowaniu systemu 3-4 GB mam zajęte

branie 2x 8GB nie limituje mnie z brania 3570k - pytanie tylko czy jest sens

 

PS. poprzednio miałem phenoma x3 i wystarczał wydajnościowo, i nawet bym przy nim został ale płyta nie wspierała ahci a SSD zakupiłem, no to poszedł cały komp pod nóż :)

Edytowane przez ChrisB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...