Skocz do zawartości
zeshoot

Zestaw Komputerowy na gwałt :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem się w dosyć patowej sytuacji. Mój staruszek już pada, wali mi kernelami, zawiesza przy bardziej wymagających grach, huczy i buczy i przyszedł czas go chyba zmienić. I teraz moje pytanie, co byście ewentualnie zmienili w tym zestawieniu? Zaznaczam, że zależy mi na jak najtańszym zbudowaniu w miarę wydajnego komputera, generalnie do wszystkiego (z gier Diablo III na full mnie tylko interesuje

Kartę mam - GTX 460 gs Gainwada, ram też - 2x4 GB DDR3 1333 kingstony więc reszta jest do zmiany ewentualnej. Ten zestaw mnie kosztuje 1500 zł i to jest cena jakiej nie chciałbym zmieniać. Aha mam jeszcze 2 dyski 1tb i 320 gb oba samsungi, pozostają jako dyski danych a na SSD chce wrzucić system. Dzięki serdecznie za odpowiedi i pozdrawiam!

 

Zestaw:

 

AMD Phenom II X4 Quad Core 965 Black Edition 3.4GHz

OCZ Vertex 3 VTX3-25SAT3-60G

OCZ ZS Series 650W 80 Plus Bronze

ASRock 990FX Extreme3

a obudowa któraś z tych:

Aerocool PGS VS-9

Aerocool PGS VS-4

albo coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nieeeee xDxDxD Zabiłeś mnie tą odpowiedzią :) Nie ma co tam naprawiać, ponadto nie chodzi na tym za płynnie nawet ligthtroom czy nie wspominając o wymienionym wyżej diablo 3 więc nie będę tego naprawiać :) chyba czas się po 5 latach przerzucić z 9600 GT na coś nowszego u Athlona x2 :P Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwotę, hmm, chcę się zmieścić w 1500 zł - to jest kwota za procek, (plus ewentualnie dodatkowe chłodzenie) płyta, zasilacz, obudowa i dysk SSD na system. Kartę graficzną i RAM posiadam i będą pasować (GTX 460 i 2x4 GB 1333 mhz).

Edytowane przez zeshoot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/gKKFHy/

Zaoszczędzić możesz na płycie i zasilaczu:

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-p45-471802/

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-zs-550w-135-80-plus-bronze-ocz-zs550w-eu-413359/

Zasilacz 650W nie jest Ci potrzebny, podobnie, jak awaryjny dysk SSD czy nieopłacalny zestaw na AMD oraz obudowa o ciekawym wyglądzie, który jest jej jedyną zaletą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie teraz skonfundował BlackMachine...Cholera, 60W mniejszy pobór mocy, możliwość wrzucenia na płytę w przyszłości I5 czy I7, podobne budowy płyt (chodzi mi o złącza itp)...Nie myślałem o Intelu bo nigdy z nim nie miałem do czynienia, znajomi też w większości AMD, ale z moich badać (czytam trochę:P) wychodzi że w grach osiągi lepsze mają mimo wszystko Intele, a ja poza internetem i grami nie używam kompa do innych rzeczy (nie pracuje na kompie, grafikiem nie jestem, czasem lightroom itp) Tylko, mam dwa monitory, stary komp na jednej karcie to dźwignął więc nowy tym bardziej, w SLI nie będę się raczej pchał, ale ten zasilacz do mnie nie przemawia. Jakiś inny? Co powiesz o http://www.morele.net/zasilacz-ocz-ocz-zt550w-eu-433642/ albo czymś innym co będzie miało przynajmniej 2x6+2 piny na nowsze 2 rdzeniowe karty w przyszłości jakbym zmieniał? Obudowa jest ok, sam o niej tez myślałem no a przy procku co tak mało energii zżera faktycznie można wziąć mniejszy zasilacz ale lepszy jakiś :)Kurde, naprawdę się przerzucą na Intela, kto by pomyślał... :P. A ten dysk OCZ to naprawdę taki wadliwy? Macie jakieś info w tej sprawie? Bo to już nie pierwsze forum gdzie mi go odradzają i albo Cruciala albo Samsunga? Sam mam dwa Samsungi F1 i F3 i są spoko więc znam firmę. A, no i płyta, zintegrowana grafika FUUUUUUUAAAAAA....chyba nie :P, coś bez niej? http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678 czy coś innego? 50 zł różnicy nie zrobi. A, rozumiem, że grafikę zintegrowaną można pominąć/wyłączyć i śmiało bez ubytku wydajności wrzucić mojego GTX 460 ?Pozdrawiam!

Edytowane przez zeshoot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ ZT 550W też będzie dobry, ma w pełni modularne okablowanie, co ułatwi zachowanie większego porządku z kablami w obudowie. Jest trochę droższy od OCZ ZS 550W / XFX Core 550W, jeśli Ci to nie przeszkadza, to jak najbardziej możesz go brać.

 

A ten dysk OCZ to naprawdę taki wadliwy? Macie jakieś info w tej sprawie?

 

To jeden z dysków na SandForce, a one lubią sprawiać problemy, np. sypać BSODami. Ich osiągi są dobre tylko na papierze, w praktyce wypadają gorzej od Cruciala M4 / Samsunga 830. Nic dziwnego, że na większości forów poleca się szczególnie te dwie ostatnie konstrukcje. Przy podobnych cenach lepiej brać Samsunga 830, jest minimalnie szybszy od Cruciala.

 

A, no i płyta, zintegrowana grafika FUUUUUUUAAAAAA....chyba nie /.../ A, rozumiem, że grafikę zintegrowaną można pominąć/wyłączyć i śmiało bez ubytku wydajności wrzucić mojego GTX 460 ?Pozdrawiam!

 

Zintegrowaną grafikę masz w procesorze, płyta może tylko umożliwiać jej odczyt. Jak dla mnie ma to prawie same zalety, w przypadku awarii czy po prostu wymiany głównej karty graficznej wciąż możesz korzystać z komputera. Dopłacając do płyty na P67 tracisz tę możliwość, tracisz też wyjście USB 3.0 na przód obudowy, które oferuje większość płyt na B75. Jak sam wspomniałeś, nikt nie każe Ci korzystać z integry, jeśli masz dedykowaną kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie mogę doczytać, że płyta, którą mi poleciłeś ma złącza USB 3.0 na przód? wg opisu, przynajmniej morele nie ma, albo ślepy jestem. Ma natomiast na przykład ta : http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-p67-performance-intel-p67-lga-1155-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-399570/, czy bardziej achyba mi się widząca ta : http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g45-459862 ? What say You ! :) Masz intela? Jak długo? Do czego używasz głównie? Masz porównanie z AMD? Pytam ponieważ jak pisałem wyżej nie znam tej platformy (wiem że to może dziwne ale żyją tacy :P) A, no i czy ten zasilacz http://www.morele.net/zasilacz-ocz-ocz-zt550w-eu-433642/ obsłuży moją kartę GTX 460 ? (jest na 2x6 pin (wiem że ma 2x2x6 pin ale czy one są rozdzielne, w sensie skoro jest to 6+2 to mogę wpiąć tylko 6 pin razy 2 do karty - bo tyle wymaga, wiem że to trochę zawiłe, sorry :)Pozdrawiam! P.S, ajk pisałem pierwszą odpowiedź to mi bluescreenik wyskoczył, ot tak :) a teraz 4 razy wywaliło kernela GPU ... k..wa :)Koniec żywota tego kompa, a już w tej temperaturze to już masakra...

Edytowane przez zeshoot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B75MA-P45 ma wewnętrzne USB3.0, widać to na zdjęciu i w opisie Złącza -> Złącza wewnętrzne -> USB3.0. Z77A-G45 nie opłaca się brać do i3 bo taka płyta nie jest temu procesorowi potrzebna. Chyba, że myślisz o wymianie na i5/i7 i podkręcaniu ich. Z tym, że ta wymiana musiała by być stosunkowo niedługo bo jak się wstrzymasz ze dwa lata to nie wiadomo czy wtedy dalej i5/i7 na podstawce 1155 to będzie najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno MSI B75A-G43 jak i MSI B75MA-P45 mają wspomniane wyjście USB 3.0, pokrótce wyjaśnił to piiwko. Jeśli chodzi o mnie, to tak, mam zestaw na Intelu (LGA 1155), niestety, obecnie nie mam porównania do AMD, ale nie sądzę, by było to konieczne, by wskazać, który zestaw (Phenom II X4 vs i3-2120) będzie się lepiej sprawował. W sieci jest masa testów. A platforma na Intelu jak każda inna, na pewno będziesz zadowolony :) Co do zasilacza, to obsłuży on Twojego GTX 460, po prostu nie wepniesz dodatkowych 2 pinów do zasilania, są one rozdzielne. OCZ ZS 550W i XFX Core 550W też by pozwoliły na podłączenie zasilania do Twojej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za wieczór... druga połowa meczu Czechy - Portugalia a tu Nowe Miasto w Rzeszowie ciemne...prądu nie ma...I wynik do [gluteus maximus] bo Krystyna przeszedł dalej i bramkę strzelił...:P No ale wracając do tematu, ok, to tak - myślę o zmianie na I5 - I7 tak do roku chyba i może karty bo potanieją pewnie jak nowe proce zapowiedzą i będą wchodzić więc ta mocniejsza płyta nie byłaby taka zła. Dzięki za słowo propos zasilacza, Piwko - moja propozycja płyty pod przyszłościowo I5/7 ok w takim razie? Rozumiem, że Obaj bazujecie na Intelu, znacie i nie jest to pierwszy proc z tej stajni :) A fakt, że za ceną idzie wyższa wydajność jednak niźli AMD, ale ten pobór mocy...60W mniej, masakra...straszna oszczędność, zważywszy, że w stanie wzmożonego wykorzystywania kompa (granie itp) nadal jest mniej niż AMD, czyli mniej kasy, mniej ciepła itd...Cholera, czyżby mój pierwszy raz z Intelem w te Lato? khe khem, lato znaczy się :D A, zasilacz OCZ ZS 550W nie ma chyba 2x6+2 pin tylko jedne więc nie ma mowy o nowszej mocniejszej grafice :/ Dlatego podałem droższy ale nowszy OCZ - ma podwójne okablowanie więc zasili nowe Radeony czy GTX.

Edytowane przez zeshoot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus, mają te same bo to ta sama seria - różne tylko moce, moje pytanie dotyczy serii ZT nie ZS a to różnica. Konkretnie OCZ-ZT550W-EU, ma 2x6+2 pin gdzie cała seria ZS nie ma dwóch poza 750 a na takie upały pieca w domu nie potrzebuję ;D albo źle czytam podesłane przez Ciebie specyfikacje na stronie producenta ?

Edytowane przez zeshoot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tu masz to samo dot. serii ZT OCZ ZT Series 550W-750W Power Supply - OCZ

550W i 650W ma te same wtyczki czyli 2x6+2pin PCIE.

750W ma 4x6+2pin PCIE.

 

Zasilacz czy to ZS czy ZT 550W będzie wystarczający i ma takie same wtyczki do k. graficznych jak wersje 650W tych zasilaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZT 550W Connectors

1 x 20+4-pin ATX

1 x 4+4-pin ESP/12V CPU

2 x 6+2-pin PCI-E

6 x 4-pin Peripheral

6 x 5-pin SATA

1 x Floppy

ZS 550W Connectors

1 x 20+4-pin ATX

1 x 4+4-pin 12V ESP/CPU

1 x 6-pin, 1 x 6+2-pin PCIe

3 x 4-pin peripheral

8 x 5-pin SATA

No to nie rozumiem najwyraźniej :) 2x6+2 pin to to samo co 1x6 pin i 1x6+2 pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A która karta ma złącze 2x8pin?

 

Nawet jzk znajdziesz taką, karta innego producenta będzie miała 2x6pin lub 6+8pin.

Żaden z tych zasilaczy nie ograniczy się w zakupie żadnej karty single gpu.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, Panie, to ja się pytam :) No i właśnie dlatego założyłem ten temat - bo guzik wiem, ostatniego kompa składałem sobie 5 lat temu i tak co 5 lat mniej więcej siadam,czytam , dyskutuje i dopytuję się ludzi będących bardziej na bieżąco :) No disrespect :P Po prostu pytam jak nie wiem. Sam widzę, że twój PC jest na AMD więc może dodatkowe pytanie ? Co powiesz na proponowaną mi specyfikację przez poprzednich Dobrych Ludzi opartą na Intelu? Masz/miałeś styczność? Jak się to Tobie widzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zasilaczowi ZS550W brakło wtyczek/mocy musiałbyś na grafikę przeznaczyć dobrze ponad 1000zł. Masz taki plan?

Dobrzy ludzie dobrze ci radzą.

Można jednak rozważyć i5 3450+ mobo na B75 i zrezygnować na razie z SSD. To jednak tylko pod warunkiem, że masz znośne HDD i będziesz w stanie szarpnąć się za miesiąc czy dwa na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwko - moja propozycja płyty pod przyszłościowo I5/7 ok w takim razie?

 

Wybór MSI Z77A-G45 jest ok jeśli myślisz o podkręcaniu i5/i7 nowszej generacji - Ivy Bridge. Chcąc zaoszczędzić można rozważyć niższy model Z77A-G43. Jeśli nie chcesz wyciskać z procesora maksymalnego OC (co wiąże się z pracą w wysokiej temp.) to G43 wystarczy. Nie mialem tych płyt ale z testów pure.pc wynika, że na G45 z i7-3770K da się osiągnąć taktowanie ~4,6GHz. Odnośnie G43 słyszałem, że 4,4GHz to max (było to akurat z i5-3570K) ale nie dam sobie głowy za to uciąć bo źródło to jakieś zagraniczne forum. Jak Ci nie zależy na bardzo wykoim OC to można brać wersję G43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski mam 2. Samsung HD103UJ i Samsung HD322HJ, po 1TB i 320GB, wydają mi się znośne. SSD fakt - mogę kupić w sierpniu tudzież wrześniu, nie ma problemu (poza stawianiem systemu od nowa co jest nudne :P ). Kręcić raczej nie będę nic bo nigdy tego nie robiłem, nie wiem jak bardzo to się przekłada na wydajność, jak bardzo zwiększa pobór mocy i grzeje kompa (kwestia zasilacza i chłodzenia komponentów). fakt, że I3 jest 2 rdzeniowy a I5 cztero - tak jak AMD x4 965 co też bardziej do mnie przemawia. A co do płyty to ostatnie propozycje propos MSI czy Asrocka - to główne pytanie - Z77 czy B75 ? Z tego co czytałem proce AMD lepiej się kręcą ale bazowo Intel jest wyżej. Jak wspominałem - kręcić raczej nie będę, może jak poczytam więcej, lub będę potrzebował. Co do karty za 1k i wyżej to nieee :P Może jakiś Radek seri 6xxx ale jak zejdą z ceny. 7xxx to już inna półka cenowa. Czyli ZS550W pociągnie GTX 460 i coś więcej? Cholera, mętlik mam w głowie od tego, i po co tyle sprzętu ?! kiedyś był Polonez albo Syrenka, teraz cuda niewidy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcić nie będziesz to B75 jest wystarczający.

Łatwiej w przyszłości dokupić SSD niż wymienić procesor. Stary musiałbyś sprzedać, tracąc na tym pewnie.

Systemu nie musisz stawiać od nowa, jest wiele narzędzi do klonowania partycji. Załóż tylko profilaktycznie na HDD partycję ok. 60GB, żeby zmieściła się na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz podkręcał to zapomnij o płytach z Z77, te z B75 też będą dobre do i5/i7 jesli się kiedyś zdecydujesz na wymianę. Nie jesteś entuzjastą podkręcania to daj sobie z tym spokój. Masz dobry zestaw złożony przez BlackMachine w poście #6.

W takim budżecie lepiej brać i3 + SSD niż czaić się na i5. Jeśli na kartę graficzną nie będziesz wydawał więcej niż 1000zł to i5 i tak nie jest Ci potrzebny bo i3 na luzie da radę. SSD naprawdę warto kupić. Bierz to co w proponowanym zestawie i będziesz zadowolony. W temacie zasilaczy - jak chcesz zaoszczędzić to bierz OCZ ZS 550W, jak nie musisz już przycinać z tego 1500zł to bierz XFX'a z zestawu, jak chcesz odpinane kable to OCZ ZT 550W. Wszystko będzie dobrze niezależnie od tego co wybierzesz :D bo każdy z tych zasilaczy jest ok.

Jak masz mętlik w głowie to otwórz link z postu #6 i zamów. Po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z moich badać (czytam trochę:P)

Ciekawi mnie co czytasz. Gazety pokroju Logo czy Playboy ? Przyznaj szczerze, że nie chce Ci się poszukać porównania procesorów, ba, nawet na naszym forum i serwisie mamy co miesiąc proponowane zestawy na których powinieneś bazować. Po pierwsze Zweryfikuj swoją wiedzę n.t. Intela , po kolei - Syntetyki, Aplikacje i Gry. Zadajesz trzy razy pytanie w stylu "Masz Intela ? Do czego go używasz? Rozumiem, że to nie Twój pierwszy Intel?" jakby to miał być procesor zupełnie innej architeORT: ORT: ktury, z innej planety. Przychodząc tutaj, zadając pytanie musisz mieć też trochę zaufania, zwłaszcza, że nie tylko jedna osoba Ci to poleca, a nie zachowywać się jak niedowiarek, bo my Cię mamy przekonać.

 

Na pytanie "Do czego go używasz" mogę odpowiedzieć Ci ja : System operacyjny, obróbka zdjęć, grafika 3D, programowanie, szyfrowanie, filmy, muzyka, gry, internet, office, komunikacja. Czego jeszcze Ci brakuje ? Różnica między AMD a Intelem w powyższych zastosowaniach to wydajność, a nie, że któryś procesor czegoś nie obsługuje. Co który lepiej robi - odsyłam do linku, który Ci podałem, oraz tutaj, koniecznie przeczytaj od deski do deski.

 

Osobiście popieram już podany zestaw : http://www.morele.ne...ry/info/gKKFHy/

 

Jeszcze jedna mała uwaga, co do tego, że "AMD się kręci wyżej a Intel jest bazowo wyżej", nie licz na to, że ilość megaherców będzie determinowała wydajność (oczywiście, że im więcej tym lepiej, ale tylko w obrębie jednej firmy czyli : 3GHz AMD != 3GHz Intel).

 

Chłopak za dużo ciągnie, ja bym już nie odpisywał. Niech poczyta.

 

W pełni popieram, Klaus, jak możesz to proszę, weź przymknij na parę dni, bo przecież zeshoot robi sobie tutaj prywatny pamiętnik i zamiast przemyśleć post, klepie co mu na myśl przyjdzie. Czas pomyśleć. Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, wszystkim, teraz tylko muszę podjąć decyzję i po temacie. Przeczytam sobie jeszcze wszystko ze dwa razy i wybiorę. Jak kupię to dam znać na forum co i jak :) Specjalne dzięki dla BlackMachine i Klausa za cierpliwość i wyjaśnienia, dzięki wogóle dla wszystkich. A co do Twojego posta shaker to po prostu nie pisz i będziesz miał problem z głowy, nie każę nikkomu tego robić, każdy kto pisał podjął tą decyzję sam, także jak nie chcesz - obejdę się bez Twojej. Maćku - czytałem wasze Forum u Benchmarka plus jakieś insze, amerykańskie zestawienia CPU i mobo i pytam po sto razy bo zielony jestem ale już w piórka obrastam powoli :) Zdaję sobie sprawę, że to moja decyzja będzie ostatecznia no ale po to piszę co by mnie ludzie wyprowadzili z ewentualnych błędów myślowych no i przekonali do w miarę wspólnej racji :) Ale dzięki :) A kobitki, na żywo, nie na papierze :P Pozdrawiam i do usłyszenia. Póki co czeka mnie wyjazd na około 2 tygodnie więc jest czas na przemyślenia. Raz jeszcze dzięki wielkie Panowie !

Edytowane przez zeshoot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...