Skocz do zawartości
lukrys

Kmoputer się włącza ale nie zawsze z obrazem.Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój pc:

i7 2600k

asrock z77 extreme 4

8gb ram

palit gtx 680

ssd corsair 120 gt series

psu corsair gs 800

dysk 500gb

zalman z11 plus

Otóż problem jest taki że komp jest wlasciwie nowy poza pamiecią ram dyskiem hdd i psu (które są roczne) Po złożeniu kompa wszystko chodziło dobrze może jeden dzień.. Teraz kiedy wciskam power komputer sie włącza tylko obraz nie idzie do monitora pozostaje w trybie oszczędnościowym. Myślałem że to karta i okazało się że mój 6870 padł wiec kupiłem palita gtx 680. Zadowolony zamontowałem go i nic.. Znowu to samo dodam że monitor jest na 100% sprawny. Sytuacja jest na tyle dziwna że jak po właczeniu kompa zresetuje go przyciskiem na płycie głownej i wyłącze a zaraz włącze to działa (w 99%). Mogę grać oglądać filmy zrobiłem mu nawet 3Dmark 11 i wynik wyszedł ok. Jak już raz zaskoczy to zazwyczaj kolejne uruchomienia są bezproblemowe. Problem polega na tym że nie zawsze czasem muszę znowu sciągać obudowę i pstryk.. Jak komputer stoi wyłoczony przez noc to w 100% przypadków muszę wykonać całą operacje. Czy możliwe że pcie jest walnięte? czy może to coś w biosie jakies ustawienia? Dodam że czasem przy włączaniu kompa jak już zaskoczy w lewym górnym rogu pojawia sie kilka napisów na jakieś dwie sekundy a pod nimi 'pcie gen 1 can't find device' jest to stosunkowo żadkie. Próbowałem reinstall z płyty asrock.Testowałem kartę na obu pcie, nie grzebałem nic w biosie. Proszę o pomoc.

 

Dodam że komputer rano jak jest 'zimny' to muszę mu dać popracowac 2/3 minuty i dopiero zrobic reset plyty inaczej nie dziala.. Nie wiem czy to ważne ale na tym małym wyświetlaczu na płycie głównej wyświetla mi sie czasem (po resecie jako ostatnie) "d6" i "A2"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobne problemy, ale jeszcze za czasów AGP. Karta raz działała, a raz nie. Koniec końców okazało się, że lekko przypalił mi się port AGP na mobo, najprawdopodobniej dlatego, że przy wymianie karty nie wsadziłem całkiem do końca GPU.

 

Może jak Twój 6870 padał to uszkodził trochę port albo co gorsza jakąś inną część mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam nowy. A ustawić raczej nie bede umiał jeszcze coś zepsuje.. Znajomy ze sklepu komputerowego powiedzial mi ze najprawdopodobniej plyta glowna ale zebym mu przyniosł kompa na kilka dni to stestuje wszystko bo może być też coś z prockiem lub zasilaczem zanim kupie nową plyte glowna. Więc tak właśnie zrobie. Dzięki za pomoc panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...