Skocz do zawartości
ZATOICHI

Komputer do gier za 3500zł na intelu (bez mocnego OC)

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na to że nie siedzę ostatnio w temacie płyt głównych , chipsetów i kart graficznych zwracam się do was Panowie o pomoc

 

Znajomy poprosił mnie o złożenie wydajnej konfiguracji na intelu do maksymalnie 3500zł która bedzie służyć głównie grom,

w cenie 3500 zł ma się zawierać wszystko to co jest w obudowie komputera (czyli bez monitora i bez myszki, klawiatury i bez innych dupereli)

 

czyli:

 

procesor

karta graficzna

ram

płyta główna

dysk twardy (maksymalnie 1TB)

jakieś lepsze od boxowego chłodzenie procesora (w miarę ciche)

jesli chodzi o dzwięk to koledze wystarczy zintegrowany układ więc karta dzwiekowa nie potrzebna

 

w podanej wyzej cenie komputera ma się zawierać tez obudowa (jesli komus sie chce to moze zaproponować jakąś niezbyt kiczowatą z uchwytami na górze i nie za drogą)

 

Jak juz pisałem wczesniej komputer nie bedzie raczej podkręcany a jesli juz to raczej delikatnie

 

To chyba wszystko

 

jesli ktos ma czas to prosze o pomoc w tej sprawie, zalezy mi na duzej wydajnosci w grach wiec odpowiednie dopasowanie procka i karty graficznej jest wazne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napęd DVD też ma być w zestawie czy komp będzie bez nagrywarki ?

 

tak ma być w zestawie nagrywarka DVD - zupełnie o niej zapomniałem, słuszna uwaga

 

Moja propozycja

Można by wziąć kartę od Gigabyte ale trochę się budżet wtedy przekroczy.

Można by też dać dysk SSD kosztem karty graficznej - wtedy wziąć HD7850.

 

 

Faktycznie całkiem zgrabna konfiguracja, dzięki za poświecony czas i pomoc

 

 

@up

Zmienić zasilacz na BN180 - modularne okablowanie, bdb elektrycznie platforma i wentylator SilentWings zamiast tego wyjca XFXa z tendencją do terkotania :P

 

 

Rozumiem że chodzi o ten zasilacz

 

http://www.extra-okazje.pl/p/38/937/be-quiet-pure-power-l8-430w-cm-bn180-80-bronze-zasilacze-podzespoly-pc.html

 

wydaje się byc niezłym wyborem jak za te pieniądze.

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...