Jump to content
ZATOICHI

Komputer do gier za 3500zł na intelu (bez mocnego OC)

Recommended Posts

Ze względu na to że nie siedzę ostatnio w temacie płyt głównych , chipsetów i kart graficznych zwracam się do was Panowie o pomoc

Znajomy poprosił mnie o złożenie wydajnej konfiguracji na intelu do maksymalnie 3500zł która bedzie służyć głównie grom,

w cenie 3500 zł ma się zawierać wszystko to co jest w obudowie komputera (czyli bez monitora i bez myszki, klawiatury i bez innych dupereli)

czyli:

procesor

karta graficzna

ram

płyta główna

dysk twardy (maksymalnie 1TB)

jakieś lepsze od boxowego chłodzenie procesora (w miarę ciche)

jesli chodzi o dzwięk to koledze wystarczy zintegrowany układ więc karta dzwiekowa nie potrzebna

w podanej wyzej cenie komputera ma się zawierać tez obudowa (jesli komus sie chce to moze zaproponować jakąś niezbyt kiczowatą z uchwytami na górze i nie za drogą)

Jak juz pisałem wczesniej komputer nie bedzie raczej podkręcany a jesli juz to raczej delikatnie

To chyba wszystko

jesli ktos ma czas to prosze o pomoc w tej sprawie, zalezy mi na duzej wydajnosci w grach wiec odpowiednie dopasowanie procka i karty graficznej jest wazne.

napęd DVD też ma być w zestawie czy komp będzie bez nagrywarki ?

tak ma być w zestawie nagrywarka DVD - zupełnie o niej zapomniałem, słuszna uwaga

Moja propozycja

Można by wziąć kartę od Gigabyte ale trochę się budżet wtedy przekroczy.

Można by też dać dysk SSD kosztem karty graficznej - wtedy wziąć HD7850.

Faktycznie całkiem zgrabna konfiguracja, dzięki za poświecony czas i pomoc

@up

Zmienić zasilacz na BN180 - modularne okablowanie, bdb elektrycznie platforma i wentylator SilentWings zamiast tego wyjca XFXa z tendencją do terkotania :P

Rozumiem że chodzi o ten zasilacz

http://www.extra-okazje.pl/p/38/937/be-quiet-pure-power-l8-430w-cm-bn180-80-bronze-zasilacze-podzespoly-pc.html

wydaje się byc niezłym wyborem jak za te pieniądze.

Edited by ZATOICHI