Skocz do zawartości
Wrecker

Wymiana Podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 3 lata temu kupiłem taki oto komputer ( W MARKECIE ! ):

Zasilacz: Take Me 500W ( JUŻ WYMIENIONY )

Procesor: Intel I5 750 2,66GHz( Chłodzenie Box, ostatnio wymieniona pasta )

Płyta Główna: MSI 2A90h ( Marketowy "Chińczyk" )

Karta Graficzna: MSI GeForce GT230 ( Chłodzenie Standard, ostatnio wymieniona pasta )

Pamięć RAM: 2x HP 2048 MB 1333MHz Dual Channel

Dysk Twardy: Samsung HD502IJ 500Gb

Windows 7 Home Premium 32-bit

 

Jak to marketowe komputerki mają w zwyczajach, po krótkim okresie czasu się wykańczają Dołączona grafika. Chciałbym prosić o pomoc, ponieważ chciałbym co nieco powymieniać, lecz jestem raczej amatorem w tych sprawach.

 

Mój budżet to około 600 - 800 zł, a chciałbym wymienić następujące rzeczy:

-Płyta Główna

-Karta Graficzna

-***I ewentualne wasze rady, co można byłoby jeszcze wymienić***

 

Komputer jest używany w 95% do gier, czasami bawię się programami graficznymi, ale głównie chodzi mi o gry :rolleyes: .

 

Części muszą być koniecznie nowe, najlepiej w sklepie Komputronik, ponieważ mam blisko do jednego z nich.Mam zamiar podkręcić procesor do 3,2GHz więc proszę o rady dotyczące chłodzenia. Gram w rozdzielczości 1360x768.

 

Jeżeli w tym przedziale cenowym nie znalazło by się dobrych części, to prosił bym o zaproponowanie nowego zestawu z zachowaniem: Dysku Twardego, Procesora oraz Pamięci RAM ( W tym przypadku do 1000zł)

 

Dziękuję i pozdrawiam.

 

P.S. Za ewentualne błędy w mojej "wymowie" przepraszam, jak już wspomniałem jestem amatorem w tych sprawach.

Edytowane przez Wrecker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od zasilacza :>

 

płyty raczej nie opłaca się wymieniać - jak już to składac nowy zestaw a to sprzedać. Tym bardziej że nowa płyta na 1156 to będzie co najmniej z połowa twojego budżetu :>

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Take Me" to "marka" z czarnej listy, beznadziejnie wykonane, tnie sie tutaj koszta na wszystkim - brak zabezpieczeń etc. typowa chińska imitacja zasilacza :) Już nawet Tracer trzyma lepszy poziom ;p

 

 

Przed zakupem zasilacza było również zasięgnąć rady ...

 

aaa i wracając do płyty - po wymianie stracisz Windowsa :) jest on do niej przypisany na amen :) (licencja)

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, polecili mi go w "Komputroniku", była przyzwoita cena 130zł, więc wziąłem bez zastanowienia :mur: . Mógłbyś mi polecić jakiś lepszy ? Może mieć mniej Wat, byle był bezpieczny i tani.

 

Musiałem go wymienić, bo ten marketowy , to była jakić chińczyk 300w ... Więc szybko chcialem wymienić, byle był "markowy" lecz chyba mi to nie wyszło <_<

Edytowane przez Wrecker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rad sprzedawców z zasady się nie bierze na serio :) na tym zasilaczu zebrali chyba ze 100% marży bo w hurtowniach stoją po 60zł :> takie produkty są dla nich :najlepsze" :)

 

ten take me to taki sam chińczyk tylko z wyższą cyferka na etykiecie ;)

 

Jako markowe można brać w ciemno wszystkie Fortrony, Seasonic i te na nich oparte (OCZ, XFX, BeQuiet, Aerocool etc.). Dobierzemy coś zależnie od budżetu jaki ci pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600-800zł w zupełności wystarczy :) tylko pomijamy wymiane płyty bo nie warto (koszt + utrata windowsa)

 

PROFESJONALNY FORTRON 350 W HLN 24PIN P4 PCI-E !!! (2439103990) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

+

Radeon HD6850 lub HD7770 - ze wskazaniem raczej na tego pierwszego

 

Edit: jak koniecznie nowe(ze sklepu na gwarancji) to zasilacz np:

http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-aeropgsvp-450-359408/

http://www.morele.net/zasilacz-fortron-atx-hexa-400w-120-mm-he-400-387226/

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak patrze na te wtyczki do tego fortona 350w, i nie mogę się dopatrzeć wtyczki do dysku twardego, czy aby na pewno będzie on pasował do mojego PC ?

 

EDIT: juz niewazne, znalazlem ta wtyczke, i zamowie ten zasilacz jeszcze dzisiaj.

przepraszam za brak polskich liter, ale pisze z telefonu

Edytowane przez Wrecker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz został wymieniony. Jest o niebo albo dwa lepiej :D Z Tym TakeMe w GTA IV miałem pewne "artefakty" , zapewne spowodowane skokami napięcia. Teraz wszystko "chodzi" równomiernie, nie ma żadnych skoków FPS'ów, ciągle na tym samym poziomie z odchyłami ~3 FPS, ale i tak jest to prawie niezauważalne( Sprawdziłem w benchmarku ).

 

EDIT: W dodatku jest bardzo cichy :]

Edytowane przez Wrecker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik16 Jaką kartę graficzną poleciłbyś mi na aktualnej konfiguracji ? Budżet na kartę nie może przekroczyć 400zł ewentualnie 450zł bo sprzedam dzisiaj na szrocie ten zasilacz Take Me( Miałem niespodziewany wydatek [ wymiana akumulatora w aucie i parę drobiazgów ], i nie mam więcej pieniędzy :mad: )

 

EDIT: Najlepiej taka, aby Battlefield 3 działał płynnie, nieważne jaka jakość, byle w mojej rozdzielczości 1360x768. :rolleyes:

Edytowane przez Wrecker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mógłbym się spiąć i jakoś dołożyć, ale czytałem o tej karcie , że pobiera 250W w stresie i 150W w spoczynku i nie wiem czy ten zasilacz 350W który kupiłem byłby do niej wystarczający :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały zestaw tyle pobiera. Sama karta pobiera mniej (w idlu ZDECYDOWANIE mniej) od podanej wcześniej HD4850 :)

 

6850 ma max TDP na poziomie 127W

4870 157W

6770 108W

7770 80W

 

przy czym są to wartości maxymalne - zwykle nie osiągalne bez OC.

możesz też wziąć 7770 - kosztuje tyle co 6850, z tym że jest mniej wydajna.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...