Skocz do zawartości
marco

Planowane prace modernizacyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Zagłosowane :) Mimo iż lekko czka to Executive, i plusy jak dawniej choć tak naprawdę nigdy nie klikałem :P

 

Swoją drogą doszedł już ktoś do tego czemu niektórym (w tym mi) Executive czka/przycina/itp podczas przewijania ?

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem przyczyne rwania w skorce Executive na Operze 12. Powodem jest... tlo. Grafika tla ma szerokosc 1308 pikseli i wlasnie na jej krawedziach dochodzi do rwania, dlatego przy rozdzielczosciach ekranu o szerokosci mniejszej od szerokosci grafiki nie bylo to widoczne.

 

html, body {background: url("http://forum.purepc.pl/public/style_images/executive2/bg.png") 50% 50% no-repeat fixed #9BA8AF;}

Zabawa ze zmiana procentowa w powyzszym fragmencie CSS-a (za pomoca dodatku "Easy User CSS" do Opery) powodowala zmiane miejsc, w ktorych rwal obraz. Wylaczenie grafiki jako tla i pozostawienie samego koloru #9BA8AF usunelo efekt rwania. Nie wiem czemu tak jest - nie znam sie - ale dziala, wiec z tego skorzystam ;) Zuzycie procesora podczas przewijania przy wylaczonej akceleracji sprzetowej rosnie u mnie do maks. ~15%, wiec i tutaj widac poprawe (wczesniej do ~25%). Polecam przetestować.

 

 

//edyta:

usuniecie "fixed" z powyzszego kodu CSS rowniez pomaga i nie ma rwania, ale tlo zachowuje sie wtedy inaczej.

Edytowane przez brachol
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marco:

Naglowek oraz link w komunikacie o nowej wersji forum na skorce Executive są biale i slabo widoczne - powinny byc raczej ciemnego koloru jak reszta tekstu w komunikacie.

 

Uklad dzialow w skorce Surface jest inny niz na poprzedniej wersji forum, czcionka tez zostala zmieniona - domyslam sie, ze to efekt dzialan autora skorki, ale imho nie wyglada to najlepiej - miedzy niektorymi dzialami pojawily sie spore odstepy, a ulokowanie reklamy miedzy dzialami rowniez nie wyglada najlepiej. Czy da rade nieco bardziej upodobnic obecna wersje skorki Surface do poprzedniej wersji? Nie wiem szczerze mowiac, ile nakladu pracy by to wymagalo i czy w ogole jest sens.

 

BTW, tak trzymac :)

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zadam inne pytanie, jak z maksymalnie dwoma kliknięciami teleportować się z tego tematu do np. oślej?

1. Na dole strony klikasz odnośnik > PurePC.pl - Forum Dyskusyjne (bądź na górze strony > Forum)

2. Klikasz odnośnik do Oślej..

 

Są dwa kliknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie (executive +1) tylko nie podoba mi sie kolejna reklama w polowie głównej strony forum pomiędzy działami. Ja rozumiem ich potrzebę i grzecznie nie blokuje (i blokować nie będę) ale jak już muszą być dwie to może obie na górze albo jedna na górze a jedna na dole? Z tąd tylko krok do reklam w postach w wątkach IMO.

 

O i jaka najs funkcja która powiadamia o nowym poscie w trakcie pisania odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie (executive +1) tylko nie podoba mi sie kolejna reklama w polowie głównej strony forum pomiędzy działami. Ja rozumiem ich potrzebę i grzecznie nie blokuje (i blokować nie będę) ale jak już muszą być dwie to może obie na górze albo jedna na górze a jedna na dole? Z tąd tylko krok do reklam w postach w wątkach IMO.

 

O i jaka najs funkcja która powiadamia o nowym poscie w trakcie pisania odpowiedzi ;)

 

Pomiędzy są od dawna ;) (serio. ale stali użytkownicy ich nie widzą, bo po co? stałych użytkowników lubię, Ci co wchodzą tylko na chwilę via google muszą dostać więcej, bo nie zwracają się w inny sposób).

 

Reklam na dole strony praktycznie nikt nie klika, a brak kliknięć = brak przychodu. Aktualnie testuje różne układy, część zniknie, część zmieni miejsce, część rozmiary - wszystko zależy od wyników eksperymentów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wpływ na tematykę reklam?

 

 

 

Niektóre reklamy (ta akurat ze środka) trochę w złym smaku ;)

 

Wiesz akurat google dobiera reklamy nie tylko do strony co do użytkownika na podstawie odwiedzin na innych stronach ;)

Ja dostaje reklamy deweloperów i inną mieszkaniówkę, Ty nieco inne ogłoszenia :D

  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną zmianę. Wcześniej dodając jakiś link z youtube trzeba było oprawić go kodem "media", aby był widoczny odtwarzacz. Niżej dodawało się zwykły odnośnik, dla tych którzy korzystają np z telefonów.

Teraz jest tak że ten odnośnik ma dodany automatycznie kod "media", więc mobilni nie otworzą zawartości posta.

 

Poza tym, ostatnio zacząłem korzystać z przeglądarki SRWare Iron (na silniku Chrome) i teraz pisząc tego posta dolny pasek przewijania szaleje, tzn. robi się szeroki na całą stronę i kurczy się (robi ogromny margines po prawej stronie).Ale to już chyba nie wina tego forum. Sam nie wiem.

 

EDIT: to błąd w dodatku: zoom Wheel

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz akurat google dobiera reklamy nie tylko do strony co do użytkownika na podstawie odwiedzin na innych stronach ;)

Ja dostaje reklamy deweloperów i inną mieszkaniówkę, Ty nieco inne ogłoszenia :D

 

To było z współdzielonego komputera z pracy ;)

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Mam prośbę - jak by ktoś odnotował taki fakt (tj. na dole ekranu w informacjach debugujących pojawiło się > 2 sekundy) to poprosiłbym o zanotowanie w miarę dokładnej godziny i URLa.

 

Aktualny czas: lip 03 2012 06:04 Ostatnia wizyta: wczoraj, 20:23 Czas wykonania: 48,6623 Obciążenie: -- Zapytania: 12 zapytań Gzip: GZIP włączone

forum.purepc.pl/topic/275251-apple-iphone/page__st__1110

 

Aktualny czas: lip 03 2012 06:05 Ostatnia wizyta: wczoraj, 20:23 Czas wykonania: 26,4869 Obciążenie: -- Zapytania: 14 zapytań Gzip: GZIP włączone

forum.purepc.pl/forum/6-o-forum/

Tak naprawdę 7 nie 6 zaś coś z czasem mam nie tak :) Łącze 30/30

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by w skórce Surface informację o edytowaniu zrobić jakąś mniej rzucającą się w oczy? W zasadzie to "cytat" jest mniej podkreślony. W sumie można by ich styl zamienić.

 

Niech cytat wygląda jak info o edycji i vice versa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś z topików (sorry, zapomniałem skopiować linka):

Aktualny czas: lip 03 2012 08:18 Ostatnia wizyta: wczoraj, 21:19 Czas wykonania: 2,7824 Obciążenie: -- Zapytania: 13 zapytań Gzip: GZIP włączone

http://forum.purepc....90#entry3732884

Aktualny czas: lip 03 2012 08:20 Ostatnia wizyta: wczoraj, 21:19 Czas wykonania: 5,6290 Obciążenie: -- Zapytania: 15 zapytań Gzip: GZIP włączone

W trakcie podglądu tego postu:

Aktualny czas: lip 03 2012 08:23 Ostatnia wizyta: wczoraj, 21:19 Czas wykonania: 0,9876 Obciążenie: -- Zapytania: 15 zapytań Gzip: GZIP włączone

____________

edit

Główna Oślej

Aktualny czas: lip 03 2012 08:30 Ostatnia wizyta: wczoraj, 21:19 Czas wykonania: 11,5455 Obciążenie: -- Zapytania: 9 zapytań Gzip: GZIP włączone

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja oprogramowania forum

Od soboty (30 czerwca) forum działa pod kontrolą nowej wersji oprogramowania forum. Aktualnie trwają ostatnie prace wykończeniowe - w przypadku problemów / uwag zapraszamy do wątku ze zgłoszeniami.

Na Executive pogrubione elementy są białe na jasnoszarym. Czytelność - zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej odpowiada skórka Pulse, tylko jest chyba najwęższa ze wszystkich.

No i brakuje mi na dole strony rozwijanej listy (htmlowego selecta) do szybkiego przemieszczania się po forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...