Skocz do zawartości
marco

Planowane prace modernizacyjne

Rekomendowane odpowiedzi

A ja z kolei nagminnie korzystałem z opcji Moja zawartość. Niestety została wyczyszczona i nie widzę, czy jest jakaś nowa zawartość tylko w tych tematach, w których się wypowiadałem :sad:

 

Jest nadal - link jest po najechaniu na rozwijane menu przy Twoim nicku. Pojawia się wtedy opcja zmiany statusu, Profil, Ustawienia, masa innych i w tym "Moja zawartość"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualny czas: lip 08 2012 10:27 Ostatnia wizyta: dziś, 08:10 Czas wykonania: 33,0772 Obciążenie: -- Zapytania: 12 zapytań Gzip: GZIP włączone

http://forum.purepc.pl/topic/164517-opera/page__st__1650?do=findComment&comment=3734045

 

Aktualny czas: lip 08 2012 10:27 Ostatnia wizyta: dziś, 08:10 Czas wykonania: 2,9407 Obciążenie: -- Zapytania: 12 zapytań Gzip: GZIP włączone

http://forum.purepc.pl/topic/346494-test-nowego-forum-o/page__st__90?do=findComment&comment=3734069

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok danych do wydajności mam już wystarczająco dużo - dziękuje :)

Problem jest standardowy - nie wystarczająco wydajne dyski, które zabijają wydajność bazy danych na zapisie. Będę eksperymentować w najbliższym czasie z ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu informuje - jak komuś nie podoba się sidebar po prawej stronie na domyślnej skórce z newsami z portalu, to jest kopia skórki Soc2 w wariancie bez sidebara do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można ładnie prosić, żebyś naprawił/wywalił ten feralny cień na skórce executive, który powoduje szarpanie ekranu przewijaniu? Dużo osób by się ucieszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można ładnie prosić, żebyś naprawił/wywalił ten feralny cień na skórce executive, który powoduje szarpanie ekranu przewijaniu? Dużo osób by się ucieszyło.

 

On jest nienaprawialny. Niektóre przeglądarki mają problem z tłem które jest "fixed" a bez tego skórka wygląda inaczej (czytaj: brzydziej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto i gdzie to pisał, bo szukałem i nie znalazłem, ale to ma coś wspólnego z szerokością grafiki z cieniem która miała coś koło 1000 pixeli. Jak jest szersza niż rozdzielczość monitora, to się tnie czy coś. Nie można jej zwęzić albo wywalić wpi... znaczy się hen? Ja już tam wole brzydziej, tak jak jest teraz forum się zachowuje jak niedorobione dla większości userów, którzy jadą na executivie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto i gdzie to pisał, bo szukałem i nie znalazłem, ale to ma coś wspólnego z szerokością grafiki z cieniem która miała coś koło 1000 pixeli. Jak jest szersza niż rozdzielczość monitora, to się tnie czy coś. Nie można jej zwęzić albo wywalić wpi... znaczy się hen? Ja już tam wole brzydziej, tak jak jest teraz forum się zachowuje jak niedorobione dla większości userów, którzy jadą na executivie.

 

No jak ktoś bardzo chcę używać opery czy innej ułomnej przeglądarki to nie obrażam się na user css :)

 

BTW: z wydajnością powinno być już lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mamuniu, kilka tygodni mnie nie było, a tu tyle zmian. Cięźko się połapać. :) Podoba mi się skórka Dustblue, z drugiej strony nowy image forum trochę ślamazarnie chodzi, jestem na win 7 i explorerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wydajnością powinno być już lepiej.

 

I jest troche lepiej.

 

A wracając do powiadomień na maila, tam gdzie mam ustawione dzienne (swoją drogą beznadziejna forma powiadomienia, posty w mailu?), dostaje wszystkie posty oraz link do tematu. Jednakże link ten zawsze w rezultacie prowadzi do głónej strony forum. A przykładowo adres do tego temu wygląda tak: http://forum.purepc....zacyjne/unread/ i o ile jeśli kliknę tutaj na ten link kieruje mnie prawidłowo ale jeśli kliknę bezpośrednio z Microsoft Outlook to dostaje stronę główną forum.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnosnie skorki Executive i Opery. Jak ktos wczesniej zauwazyl, zuzycie procka przez Opere przy przewijaniu strony na tej skorce roslo dosyc wysoko - u mnie nawet do 25% na i5-2400 przy intensywnym przewijaniu. Teraz zalaczylem do testu sprzetowa akceleracje w Operze i jest lepiej - rwania obrazu nie stwierdzam, a zuzycie procka podczas przewijania rosnie maks do ~15%. Z tym ze wsparcie dla sprzetowej akceleracji w Operze 12 jest poki co eksperymentalnym dodatkiem i domyslnie jest wylaczone (opera:config#UserPrefs|EnableHardwareAcceleration).

 

Może trzeba by przykleić w pierwszym poście, albo zrobić nowy przyklejony, bo za chwilę kolejny będzie się pytał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba by przykleić w pierwszym poście, albo zrobić nowy przyklejony, bo za chwilę kolejny będzie się pytał...

 

Tylko trzeba podkreślić że GPU nie chodzi już wtedy na taktach idle tylko skacze do maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto i gdzie to pisał, bo szukałem i nie znalazłem, ale to ma coś wspólnego z szerokością grafiki z cieniem która miała coś koło 1000 pixeli. Jak jest szersza niż rozdzielczość monitora, to się tnie czy coś. Nie można jej zwęzić albo wywalić wpi... znaczy się hen? Ja już tam wole brzydziej, tak jak jest teraz forum się zachowuje jak niedorobione dla większości userów, którzy jadą na executivie.

 

Znalazlem przyczyne rwania w skorce Executive na Operze 12. Powodem jest... tlo. Grafika tla ma szerokosc 1308 pikseli i wlasnie na jej krawedziach dochodzi do rwania, dlatego przy rozdzielczosciach ekranu o szerokosci mniejszej od szerokosci grafiki nie bylo to widoczne.

 

html, body {background: url("http://forum.purepc.pl/public/style_images/executive2/bg.png") 50% 50% no-repeat fixed #9BA8AF;}

Zabawa ze zmiana procentowa w powyzszym fragmencie CSS-a (za pomoca dodatku "Easy User CSS" do Opery) powodowala zmiane miejsc, w ktorych rwal obraz. Wylaczenie grafiki jako tla i pozostawienie samego koloru #9BA8AF usunelo efekt rwania. Nie wiem czemu tak jest - nie znam sie - ale dziala, wiec z tego skorzystam Dołączona grafika Zuzycie procesora podczas przewijania przy wylaczonej akceleracji sprzetowej rosnie u mnie do maks. ~15%, wiec i tutaj widac poprawe (wczesniej do ~25%). Polecam przetestować.

 

//edyta:

usuniecie "fixed" z powyzszego kodu CSS rowniez pomaga i nie ma rwania, ale tlo zachowuje sie wtedy inaczej.

 

Jak ktos chce pozbyc sie rwania bez wlaczania akcelaracji sprzetowej, to niech samemu sprobuje wylaczyc sobie tlo za pomoca jakiegos dodatku do modyfikowania CSS strony - na Operze uzywam "Easy User CSS" - inne przegladarki pewnie tez maja cos podobnego. Ponizej kod, ktorego uzylem, aby pozbyc sie grafiki z tla i zostawic jednolity kolor.

 

html, body {background: #9BA8AF;}
Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś bardzo chcę używać opery czy innej ułomnej przeglądarki to nie obrażam się na user css Dołączona grafika

 

Tylko, że skoro osoby z ff i operą też narzekają a ja na chromie mam to samo, to może to jednak trzeba przyznać, że skórka jest ułomna a nie każda jedna popularna przeglądarka? Jak widzisz brachol wywala ten problematyczny cień prostym skryptem, więc przydałoby się albo go naprawić albo wywalić, bo tak skórka jest troszkę ładniejsza, ale poprostu ZEPSUTA.

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że zadałeś pytanie ogólne o przejście do Oślej w dwóch kliknięciach, a po każdej odpowiedzi dochodził jeszcze jakiś warunek. Skoro przeszkadzają Ci 2-3 dodatkowe sekundy na załadowanie się strony, to znaczy, że nie ja mam z tym problem, a Tobie pozostaje zaprzyjaźnić się z przyciskiem Szybkiej nawigacji, który został Ci już pokazany, albo oczekiwanie na jakieś aktualizacje silnika bądź jego rozszerzenia.

 

Bez odbioru (i urazy), bo się Offtop robi.

 

Nie, w moim pierwszym poście napisałem:

"No i brakuje mi na dole strony rozwijanej listy (htmlowego selecta) do szybkiego przemieszczania się po forum."

Pudło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś bardzo chcę używać opery czy innej ułomnej przeglądarki to nie obrażam się na user css Dołączona grafika

 

Zajebisty user support, nie ma co. Problem jest u was, nie u mnie, więc mam go w d... i radźcie sobie sami.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś bardzo chcę używać opery czy innej ułomnej przeglądarki to nie obrażam się na user css Dołączona grafika

przy zablokowaniu ad-blockiem forum.purepc.pl/public/style_images/executive2/bg.png forum nie wygląda gorzej a już nie przerywa, może nieraz przerwie przy przewijaniu (najczęściej po tej operacji w połowie posta jak zauważyłem...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty user support, nie ma co. Problem jest u was, nie u mnie, więc mam go w d... i radźcie sobie sami.

 

Wzruszyłem się Twoją troską.

 

BTW: tło jako obrazek zostało usunięte i zastąpione gradientami CSSowymi i dla IE filtrami - z doświadczenia większość przeglądarek radzi sobie z tym lepiej. Powinno nawet działać z Opera, ale dopiero od wersji 11.1 kiedy się zorientowali, że są 3 lata za resztą.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...