Skocz do zawartości
marco

Planowane prace modernizacyjne

Rekomendowane odpowiedzi

marco, czasy >10sec zaczynają być coraz bardziej uciążliwe...

 

Jeżeli dobrze rozumiem o co wam chodzi to najpierw napiszcie ten opis, zaznaczcie go i później umieśćcie link, wtedy wszystko działa jak powinno. IPB3 ma po prostu inny edytor i trzeba zmienić przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie po co była ta migracja? Żeby można było wstawiać więcej reklam? Czy żeby forum muliło tak, że głowa mała?

 

Stare forum było ok i nie było tak zacofane żeby migrować.

 

Pytanie do marco, co z tą listą na dole da się przywrócić czy nie bardzo? Próbuję się ciągle przyzwyczaić do tego klikania i przewijania, ale idzie to słabo. Na domiar złego lista którą mamy u góry to jakieś interaktywne ciach!o które również musi się załadować, stare listy (te na dole) były załadowane ze stroną i na nic nie trzeba było czekać :) pzdr

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeszcze jedna rzecz mnie drażni po modernizacji forum. Wcześniej jak linkowałem jakiś news/reckę cokolwiek to bez żadnego wysiłku z mojej strony Link wstawiał się z zagnieżdżonym opisem (chyba tak się to nazywa). Obecnie używam skórki Surface i za cholerę żaden link tak się nie wkleja.

 

To był dodatek do ipb 3.1 który przestał być wspierany przez producenta (dla dokładności - producent dodatku zaginął, nawet domenę przejeli spamiarze, nie przeszkadzało mu to w kasowaniu $ za maintenance ;)

Raczej nie wróci - miało to niestety oprócz kilku zalet, bardzo dużo wad i niestety okazało się dyskusyjne pod względem bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano wystąpi kilkunastominutowa niedostępność całego forum - zestawiana będzie nowa replika bazy danych, a to niestety wymaga pełnego locka na czas przerzucania danych przed startem replikacji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm jutro mogą wystąpić kolejne przerwy - powiedzmy, że dzisiejsza się udała, ale nie do końca.

 

Jak by ktoś był bardzo ciekawy to krótki opis co chcę osiągnąć i jak to się przekłada na wydajność forum:

 

- dołożyć kolejny serwer bazy danych na innej maszynie w trybie slave (stara replika pozostaje jako źródło do backupów)

- podpiąć do niego wszystkie elementy które nie zapisują nic do bazy, a odczytują ogromne ilości danych (np. indeksowanie wyszukiwarki, które się w tej chwili uruchamia raz dziennie w nocy powodując kilku dziesięciominutowy paraliż)

- w tym układzie wszystkie procesy typu reindeksowanie wyszukiwarki nie będą powodowały locków na bazie wykorzystywanej przez ip.board

 

Po poprzednich zmianach udało się już uniknąć porannych paraliżów poprzez zmianę konfiguracji backupów macierzy na której wisi forum, ale zdaje sobie sprawę, że nadal nie jest idealnie, stąd kolejne zmiany w backlogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pozwole sobie zapytac czy tylko u mnie wystepuje problem z prawidlowym oznaczaniem przeczytanych tematow? Wchodze na Nowa Zawartosc i widze, ze ktos w tym temacie cos dolozyl. Czytam az do konca. Po 30 min wracam na forum, Nowa Zawartosc i widze ze ten temat znow jest oznaczony jako "odswiezony", wchodze a tu klops.. nic sie nie zmienilo. IE9 oraz FF14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam, sprzed chwili:

SQL Error An error occured with the SQL server:  This is not a problem with IP.Board but rather with your SQL server. Please contact your host and copy the message shown above.
Najpierw przy wejściu do forum "Motoryzacja", chwilę później do "Gry".
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam, sprzed chwili:

SQL ErrorAn error occured with the SQL server:This is not a problem with IP.Board but rather with your SQL server. Please contact your host and copy the message shown above.
Najpierw przy wejściu do forum "Motoryzacja", chwilę później do "Gry".

 

Mea culpa, ale powinno być już ok.

Drugi slave zestawiony, wyszukiwarka przepięta na niego; powinno być zauważalnie lepiej / mniej irytujących zacięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pozwole sobie zapytac czy tylko u mnie wystepuje problem z prawidlowym oznaczaniem przeczytanych tematow? Wchodze na Nowa Zawartosc i widze, ze ktos w tym temacie cos dolozyl. Czytam az do konca. Po 30 min wracam na forum, Nowa Zawartosc i widze ze ten temat znow jest oznaczony jako "odswiezony", wchodze a tu klops.. nic sie nie zmienilo. IE9 oraz FF14

 

Mam to samo, przeglądarka dowolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wydajności:

powinno być zauważalnie lepiej, co potwierdzają statystyki którymi dysponuje - średni czas od ładowania strony do zbudowania DOM (czyli w uproszczeniu do zassania wszystkiego co niezbędne do wyświetlenia strony) spadł o około 50% i utrzymuje się na poziomie niższym niż przed upgradem forum.

Dodatkowe plusy to koniec z nocnymi przerwami technicznymi, więc można powiedzieć, że forum jest dostępne teraz 24 godziny na dobę.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego od dłuższego czasu kliknięcie zakładki reputacja w profilu wyświetla pustą stronę dopóki nie kliknie się dodatkowo na otrzymana? Wydaje mi się, że ktoś próbował zamieszać, wyłączył widoczność rozdawanych ocen, i teraz nie funkcjonuje to jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś prace na długo nie pomogły...

 

Aktualny czas: sie 25 2012 00:20 Ostatnia wizyta: wczoraj, 21:50 Czas wykonania: 7,3053 Obciążenie: -- Zapytania: 12 zapytań Gzip: GZIP włączone coś w dziale Sprzedam

Aktualny czas: sie 25 2012 00:20 Ostatnia wizyta: wczoraj, 21:50 Czas wykonania: 7,6650 Obciążenie: -- Zapytania: 10 zapytań Gzip: GZIP włączone Heroes VI

Aktualny czas: sie 25 2012 00:20 Ostatnia wizyta: wczoraj, 21:50 Czas wykonania: 2,7667 Obciążenie: -- Zapytania: 12 zapytań Gzip: GZIP włączone World Of Tanks

Aktualny czas: sie 25 2012 00:20 Ostatnia wizyta: wczoraj, 21:50 Czas wykonania: 5,1260 Obciążenie: -- Zapytania: 12 zapytań Gzip: GZIP włączone Diablo 3

 

EDIT:

Aktualny czas: sie 25 2012 00:52 Ostatnia wizyta: wczoraj, 21:50 Czas wykonania: 14,6950 Obciążenie: -- Zapytania: 9 zapytań Gzip: GZIP włączone dział Gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom wczoraj była tragedia, dziś jest zdecydowanie lepiej choć i tak nie najszybciej - w porównaniu do innych forum na których się udzielam.

 

EDIT:

 

Kolejny poranek i kolejne 504 ... Zacznie to kiedyś działać czy działa tylko że w wyznaczonych godzinach ...

 

http://forum.purepc.pl/forum/55-dyski-twarde-cdromy-dvd-pendrive-i-inne-pamieci-masowe/

Aktualny czas: wrz 04 2012 06:18 Ostatnia wizyta: dziś, 05:09 Czas wykonania: 50,2764 Obciążenie: -- Zapytania: 8 zapytań Gzip: GZIP włączone

 

http://forum.purepc.pl/forum/54-zasilacze-i-obudowy/

Aktualny czas: wrz 04 2012 06:18 Ostatnia wizyta: dziś, 05:09 Czas wykonania: 36,3937 Obciążenie: -- Zapytania: 8 zapytań Gzip: GZIP włączone

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Od tego dużego updejtu forum działa fatalnie. Codziennie coś, albo muli (jak teraz), albo 504.

 

Do tego do tej pory nie ma rozwijalnej listy z działami, co jest totalnym idiotyzmem.

 

Czy ta akutalizacja komukolwiek coś dała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...