Skocz do zawartości
Pawel1990

Nowy zasilacz 450w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedwczoraj spalił mi się zasilacz, miałem go na gwarancji i za ok tydz. przyjdzie nowy. Jednak dogadałem się ze sprzedawcą, że chcę zamiast tego nowego kupić inny za dopłatą. Chciałem się was spytać, jaki najlepiej dobrać zasilacz do mojego sprzętu. Kwota to 250 zł max za zasilacz, poprzedni kosztował 120 zł i ta cena będzie już odjęta przy kupnie nowego. Oto mój sprzęt:

 

- Procesor AMD Phenom III x4 920 socket AM2+ BOX

- Płyta główna ASUS M3N-WS GEFORCE 8200

- Pamięć DDR2 2x2048MB 800MHz Corsair XMS2

- Dysk 1TB Seagate Barracuda ST10000DM SATA3 64MB

- Karta Graficzna NVIDA GeForce GTS 250 1GB

- Napęd DVD R/RW LG GH22LP LS Black i jakiś Napęd BluRay Samsunga

- System operacyjny vista 64bit Home edition

 

Dodam, że w ciągu roku mam zamiar powoli rozbudowywać w miarę możliwości finansowych. Mam zamiar dokupić więcej ramu, tak, żeby 8GB było łącznie, potem jakąś lepszą kartę graf. no i na końcu procesor z płytą główną.

 

Proszę o poradę jaki zasilacz dobrać do mojego sprzętu, tak aby się nie spalił i był w miarę solidny, cichy najlepiej w kwocie do 250 zł.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Pamięć DDR2 2x2048MB 800MHz Corsair XMS2

 

 

Dodam, że w ciągu roku mam zamiar powoli rozbudowywać w miarę możliwości finansowych. Mam zamiar dokupić więcej ramu, tak, żeby 8GB było łącznie, potem jakąś lepszą kartę graf. no i na końcu procesor z płytą główną.

 

Kolejność którą chcesz obrać raczej odpada. Bo kupować nowej płyty pod DDR2 raczej nie będziesz ... prawda? (przynajmniej Ja odradzam). Tak więc płyta+RAM+CPU będziesz musiał kupić na raz, natomiast kartę graficzną możesz kupić wcześniej-później-kiedy chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak mi pieniędzy starczy :P Ale najpierw potrzebuję zasilacz nowy, jaki proponujesz dobrać ? Najlepiej byłoby gdybym miał wybór między kilkoma modelami, w razie czego jakby w sklepie którym zamieniać będę żeby nie okazało się, że akurat tego nie ma. Potem zajmę się wymianą reszty podzespołów, ale skoro w takiej kolejności co podałeś to pewnie dopiero za rok nie wcześniej :/ Czy może bardziej opłaca mi się za rok złożyć zupełnie nowego kompa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że lepiej teraz brać już zasilacz o mocy 550W jak w przyszłości będę chciał rozbudować ? Starczy mi taki zasilacz np. do 8GB RAM jakieś szybkie, karty graf. coś do Geforce 450GTS/ 460GTX i jakiegoś procka z rzędu i5 2600k ? Wytrzymałe są te zasilacze, i co najważneijsze ciche przy obciążonym kompie ?

Edytowane przez Pawel1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...