Skocz do zawartości
Esper

Do dwóch tysięcy dla "teściowej"

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dziewczyna przekazała mi, że spadło na mnie zadanie złożenie i uruchomienie komputera dla jej mamy. Całość do 2 tyś.

 

Oczywiście najważniejsze to do czego taki komputer ma służyć i czym się charakteryzować a więc:

- niezawodność,

- bezproblemowość w działaniu,

- cisza,

 

zastosowania:

- www,

- gry online,

- GG, Skype(w tym kamerka)

- filmy,

- ogólnie będzie działać przez 1-2h dziennie, może chwilę dłużej w weekendy no i podczas świąt gdy ktoś przyjeżdza.

 

Moje przemyślenia, z zestawów na czerwiec:

 

zasilacz: Be Quiet! Pure Power L7-350W 170 zł

napęd: LiteON iHAS124 80 zł

pamięci: GoodRam 4GB 1333 MH 80 zł

Płyta Główna: ASRock H61M/U3S3 240 zł

Oprogramowanie: Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit PL DVD OEM 400 zł

Obudowa: Tacens Prior Limited 100 zł

 

Powyżej to takie "pewniaki"

 

Procesor: Intel Pentium G620 BOX 230 zł - skoro płyta ma zintegrowaną grafike nie ma jakiejś alternatywy? Skoro i tak nic ponad herosów III nic nie będzie uruchamiane? Może coś szybszego kosztem grafiki? Jak boxowe chłodzenie pod względem ciszy?

Dysk: myślę nad crucialem m4 64 GB - 320 zł tutaj i tak nic poza windowsem, gg, skypem i antywirusem nie będzie instalowane, miejsca zostanie a wszystko bedzie ciche i szybkie

Monitor: Wystarczyłaby 19" ale w proponowanych same TN - może jakaś propozycja? Zostało 400-500 zł

 

Jakieś uwagi, sugestie, błędy w rozumowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[sarkazm mode on]

 

Komp wypełniony trotylem lub C4 powinien wystarczyć :)

 

[sarkazm mode off]

 

A tak na prawdę to ww. komputer po paru zmianach mógłby być .

 

Na początek zasilacz - BQ L7 do drogi zasilacz , za drogi w stosunku do tego co oferuje , dziwię się że ktoś go w ogóle uwzględnił przy planowaniu zestawu .

 

CPU - do ww. zadań wystarczy Celek G530 , ew. ten Pentium G620 .

 

Grafiki nie trzeba innej , integra w prockach będzie wystarczająca do HoMM III i gierek online .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierszą odpowiedź. Cóż Teściowa - wiadomo, może sama tam palce wepcha ;p

 

Zasilacz: tańszy? Nie mam nic przeciwko, mimo wszystko jednak chciałbym coś cichego i niezawodnego. Jakieś propozycje?

 

Procesor: a w ogóle musi być coś z grafiką? Ta z płyty nie wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie masz tylko wyjścia video .

 

Co do zasilacza - do takiego kompa spokojnie wystarczy Fortron APN 350 W za 129 zł , choć ma ubogie okablowanie .

 

Albo trochę droższy i nowszy Fortron HEXA 400W za 143 zł .

 

Chyba że dopuszczasz kupno używanego zasilacza to za 50zł możesz mieć Fortrona HLN 350W z allegro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już nie popadajmy w skrajność :> te fortrony z allegro to leżaki magazynowe właściwie bez gwarancji - a w wersji 350W lubi się sfajczyć cewka APFC :) zasilacz raczej jako ostateczność i dla kogoś kto go w razie czego będzie potrafił wymienić/naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grafikę to właśnie dlatego pytałem, z opisu płyty na stronach sklepu wynika, że ma ona zintegrowaną kartę intela - myślałem że się będą dublować.

 

Różnica między zasilaczem 170 a 130 to nic wielkiego a jednak wolę nie ryzykować telefonu i weekendowego wyjazdu na zmianę,

 

A jakieś propozycje odnośnie monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...