Skocz do zawartości
CavV6

zabawa ze starym sprzętem - isntalacja Windows ME / 98SE

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie za 100 punktów - posiadam nośnik nie bootowalny z WinME.

Komp, na którym chcę go instalować posiada CD, FDD. Jak wyczarować oryginalną płytę bootowalną lub w jakiś sposób przerobić moją instalkę z CD na bootowalną w kompie (aczkolwiek nie pamiętam, czy aby płyta na BX posiadała już bootowanie z CD, czy trzeba zacząć z flopa?)?

Jak to się robiło, niech ktoś przypomni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz obraz, wrzuć na flopa, bootuj z flopa. Dalej uruchamiasz instalatora, bodaj

 

x:\setup.exex:\ - litera napędu z instalką win98.

 

Pytanie: jaki plik był odpowiedzialny za obsługę cd-romu? Chyba mscdex.exe

 

Edit: tu http://educ.jmu.edu/~jarvislb/utils/boot_cd.html deklarują obsługę cd-romu.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie widziałem płyty slot1/soc370 która nie miałaby możliwości bootować z CD, przy socket 5/7 było z tym różnie (btw w sposób +- j/w bawiłem się na swoim sprzęcie soc5 z Pentium 90 w zamierzchłych c zasach ).

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz obraz, wrzuć na flopa, bootuj z flopa. Dalej uruchamiasz instalatora, bodaj

 

x:\setup.exex:\ - litera napędu z instalką win98.

 

Pytanie: jaki plik był odpowiedzialny za obsługę cd-romu? Chyba mscdex.exe

 

Edit: tu Windows Utility Boot Disk with CD-ROM Support deklarują obsługę cd-romu.

 

Wielkie dzięki Klaus, dokładnie o coś takiego mi chodziło - pytanie tylko czy jakimś cudem da się to zrobić nie mając w drugim kompie flopa? Pewnie się nie da, bo na flopa jakoś to wrzucić trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...